Petícia o oslobodení malých motocyklov do 50cm3 kategórie L3e od vodičského preukazu A1

My, dolupodpísaní občania Slovenskej republiky, žiadame Vládu Slovenskej republiky, ako aj poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby došlo k udeleniu trvalej výnimky kategórie, respektíve trvalému oslobodeniu malých motocyklov, pre staršie ako 30 rokov (Veterány)

Žiadame trvalú výnimku, respektíve trvalému vyňatiu vozidiel s obsahom motora do 50cm3 kategórie L3e-A1 a možnosti zmeniť ju na L1e-AM v technickom preukaze, nakoľko tento typ tejto kategórie vozidiel nedosahuje takúto konštrukčnú rýchlosť (Simson, Jawa mustang 23, Pionier atď.) kategóriu L3e-A1 považujem za zbytočnú pre motocykle do 50cm3 (nakoľko každý držiteľ tohto vozidla musí mať zo zákona s touto kategóriou motocykla vodičský preukaz skupiny A1(125CM3), malé motocykle značky Simson a pod. patria dokonca pod 50cm3 kategória AM..) považujem to za dokonca šikanózny až diskriminačný zákon, nakoľko povinnosť mať vodičský preukaz skupiny A1(125CM3) na vedenie vozidla s obsahom motora pod 50cm3 mi príde nelogická vec.. pokiaľ to spadá do 50cm3.. Tak prosím prečo sa to nevzťahuje na elektrické kolobežky, elektrické bicykle, elektrické samovyvažovacie vozidlá a dokonca ani na bicykle s prídavným motorom (motorový bicykel), pričom všetky vyššie spomenuté dopravné prostriedky dosahujú podobnú, niekedy aj vyššiu maximálnu rýchlosť!! Ako daná kategória L3e-A1... My platíme taktiež PZP,STK..

Najrozumnejšou vecou by bolo oslobodiť a udeliť trvalú výnimku pre motocykle s obsahom motora do 50cm3, ktoré budú budú staršie ako 30 rokov.


Budem rád za pochopenie a spoluprácu, ďakujem za každý podpis zachránime tým veterány!

S pozdravom

Simson Club Slovakia


Simson Club Slovakia/ Admin Juraj    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Simson Club Slovakia/ Admin Juraj bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vaše telefónne číslo nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...