zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov

Quoted post

Jenkyma

#25 #12

2013-02-17 23:38

[22:14:20] Marianna Brombergerova-Vahilova: Som občankou Slovenskej republiky tak ako mnohí iný som sluchovo postihnutá. Tá ktorá má problém počuť dôležité informácie , ktoré si dokážem len prečítať.Občania ZŤP majú problém vyžiť s toho mála čo dostávajú od štátu a Vy ešte chcete spoplatniť to čo využívame len v nutnom prípade?Nevyúživame Vaše služby len pre radosť.Naša radosť by bola keby sme mali rovnaké práva aké majú počujúci a brali nás ako rovnocenných a nepozerali by ste na nás ako na zdravotne telesne postihnutých , či už pri uchádzaní sa o prácu alebo pri vybavovaní neakých doležitých vecí.Ako si budeme pýtať lístok od šoféra keď nedokážeme komunikovať?Naučia sa šoféri posunkovú reč?Máme problém sa zamestnať a z toho mála čo dostávame nám nevýde ešte aj na cestovné lístky.To si naozaj myslíte že zarobíte na občanoch ktorý sú už dosť skúšaný životom?Myslíte si že mi sme si to vybrali a takto zdravotne telesne postihnutý sme sa chceli narodiť?Prečo si nenájdete inú cestu ako a na kom zarobiť ale na nás ktorý si svoj kríž už dávno nesieme....

Replies


Hosť

#137 Re: #12

2013-02-19 11:15:10


Hosť

#174 Re: #12

2013-02-20 13:45:29

#25: Jenkyma - #12

Som držiteľkou ZŤP-S  a chodím do Bratislavy na lekarske vyšetrenia. Pre mňa a môjho sprievodcu , ktorý ma musí z nášho mesta do BA sprevádzať nie je len otázkou cena dopravy v MHD, ale aj to ze máme problémy pri nastupovaní, vystupovaní a udržaní sa v MHD v BA a ešte sa aj orientovať, aby sme správne vystúpili, je dosť stresujúce. A nie ešte nakupovať  a používať v dopravných prostriedkoch jednorazovy listok, pre mimobratislavskych to je nie prave najjednoduchsie sa rychlo orientovat v zonach BA.  Raz za  2 -3 mesiace, kedy tuto prepravu využivame sa nam neoplati kupovať predplatne listky na MHD v BA.