Proti zavedeniu registrovaných partnerstiev homosexuálov.

Quoted post


Hosť

#14

2013-01-03 00:31

Podľa môjho názoru je hlúpe tvrdiť že homosexualita je choroba,posadnutie diablom či neviliečená trauma z detsva..Naopak týchto ľudí podporujem a pevne dúfam v to, že aj naša vláda (republika) obnoví svoje zastaralé systémy a pohneme sa konečne z miesta niekam ďalej. Myslíte že títo ľudia sa od nás niečím líšia?! Sú rovnaký ako my. A to že majú inú orientáciu ešte neznamená nič zlé.Myslím že za istých okolností sa chlapi vedia postarať o dieťa lepšie než matka ktorá ho po pôrode odložila niekam do ,,hniezda záchrany",alebo ako sledujeme v médiach nechať dieťa niekde pri odpadkovom koši. Tak potom ako môžeme tvrdiť že by sa dvaja muži nedokázali postarať o dieťa. Svet by sa mal zaoberať horšími problémami ako je napr. znásilňovanie malých detí kňazmi,pedofília,obchody s bielym mäsom a podobne.Hlúpe je tvrdiť že by sme sa za týchto ľudí mali modliť keď je zjavne že nie je za čo!Prečo by si v tomto štáte nemohli presadiť také isté práva ako ktorí koľvek občan?!Keby je Boh taký milosrdný ako kážu na každom kroku a na každej strane v Biblii tak potom prečo by neprijal aj homosexuálov za rovnocenných partnerov.

Replies

Peter

#17 Re: 14

2013-01-20 21:10:31

Manželstvo je prirodzené a nie je absolútne žiadny dôvod stavať choré a zvrátené partnerstvá rovnakého pohlavia na roveň. Keď chcú dediť, nech si napíšu závet a keď si chcú vyberať poštu a iné veci, nech si napíšu splnomocnenie. Je to len prvý krok k adopciám a to nesmieme dopustiť. Tým neviniatkam by dali úplne zvrátený príklad a vzor a ešte by nebodaj chceli byť ako ich "rodičia" a to by bolo úplné nešťastie! A to už ani nehovoriac o tom, že takíto ľudia si vedome vyberajú svoje večné zatratenie vo veľkých mukách po smrti.

KK

#28 Re:

2013-05-25 18:24:31

#14: -

Kedysi bola homosexualita definovaná ako duševná porucha. Po rôznych aktivitách zo strany homosexuálov sa homosexualita vypustila zo zoznamu chorôb WHO. Nič to však nemení na jej podstate (viď definícia choroby podľa WHO) Argument, že sa homosexuáli takto narodia ešte neznamená to, že to nie je choroba. Lebo ľudia sa rodia s rôznymi chorobami a predsa to nie je dôvod na to, aby sme ich vyčlenili zo zoznamu chorôb. Celý problém spočíva v posúvaní hraníc a v tom, že si prestávame uvedomovať dôsledky. Lebo sa môže stať, že o pár rokov sa spoja pedofili alebo ľudia s vrodenou agresivitou a budú viesť hnutie, v ktorom budú žiadať svoje zrovnoprávnenie a slobodné prežívanie svojej odchýlky, lebo oni za to nemôžu, lebo sa tak narodili. Ja nemám nič proti homosexuálom. Mne vadí to, že vo svojej snahe o rovnoprávnosť a zmenu legislatívy sa začína vytvárať chaos, takže nakoniec to skončí tak, že normálna rodina bude vlastne nenormálna.

Na margo homosexuálnych manželstiev - neviem, či je môj postreh dobrý, ale mám pocit, že v psychologickej rovine sa v takýchto pároch sa vždy stavia jeden do pozície muža a druhý do pozície ženy. Je to o tom, že jeden je akože žena alebo akože muž. Takže je to odchýlka od normálu a takýto pár nikdy nemôže vytvoriť rovnocenné partnerstvo v zmysle manželského spolužitia.

Čo sa týka lásky Boha k takýmto ľuďom, Boh im preukazuje výnimočnú lásku. Uvedomuje si ich handicap a preto Boh týmto ľuďom  väčšinou dáva nadpriemernú inteligenciu a umelecké talenty, aby svoj život mohli naplniť zmysluplne.