Petícia JDS „Aj seniori chcú dôstojne žiť“

Quoted post


Hosť

#20

2022-09-11 12:42

Dobrý deň, mám, obavu, že petícia nestačí pre túto antisociálnu vládu. Treba organizovať osobné protestné akcie, buď samostatatne alebo s odbormi alebo sa pripojiť. Všetci dôchodcovia nie sú imobilní, alebo išli by aj takí, s barlami, vozičkami, samozrejme zabezpečiť aby na akcii mohli sedieť, ale malo by to omnoho väčšiu silu. Vláda neplánuje do konca roku poskytnúť dôchodcom už nič, aj zvýšenie dôchodku v budúcom roku je ohrozené, ak nebude schválený štátny rozpočet. Nepodceňujte nahnevanosť a odhodlanosť dôchodcov. Uvažujte o tom. S pozdravom Ing. Púchovská, Martin, tel.0917 831916

Replies


Hosť

#28 Re: Dobrý deň pani Púchovská.

2022-09-13 08:07:57

#20: -  

 

Lenka Malá

#29 Re:

2022-09-13 08:52:34

#20: -  Ing. Púchovská

 Nepíšte a neovplyvňujte ľudí klamstvami. Vláda chce dať ešte raz podporu cca 150 eur pre dôchodcov. Avšak tento mesiac bude v Parlamente hlasovanie za štátny rozpočet na r.2023.

Váš milovaný Robert Fico bol proti navýšeniu detských prídavkov, od 1.7.2022, ako aj od 1.1.2023. Myslím si, že bude aj proti rozpočtu vlády na r.2023, ako aj strana Republika, t.j. fašistická strana. Ako sa rozhodne strana Hlas Petra Pelegriniho, to uvidíme, či dôchodcom dopraje, alebo nie. Skoro všetci dôchodci maju deti, aj vnúčata, ktorým sa bude určite ťažšie, pri zvyšovaní potravín, a energiií na Slovensku.      Ako inteligentná osoba ma mrzí, že Vás to nenapadlo, že za touto biedou dôchodcov sú predovšetkým bývalé vlády Mečiara,Dzurindu a Fica. Ani jedna predošlá vláda dôchodcom nedala Vianočné príspevky tak vysoké, ako Vám dala vláda p.Igora Matoviča, teraz pána Hegera.      Preto sa čudujem, že ste podpisovali aj petíciu za odvolanie p.ministra Matoviča, ktorý jediný so svojou stranou OĽANO zvýšil detské prídavky nie o 78, centov, ako to robil Fico za 12 rokov, ale hneď s bonusom na 100,- eur. Tak isto od1.1.2023 dostanú všetky vaše vnúčatá do 18 rokov zvýšene detské prídavky na každé dieťa s bonusom do 200,eur. Aj tak ste proti p.Matovičovi.  Ja som spočítala, koľko dostali dôchodcovia tento rok 2022 peňazí od tejto vlády. Keď počítam, že dvojica dôchodcov ktorí žiju v jednom byte, či dome, a dostanu ešte po 150,- eur, tak v tomto roku je im vyplatené 1.200,- eur. Aj včetne 300,- eurovej odmeny za očkovanie, čiže dvojica dôchodcov dostala 600,- eur. Píšete že to neplatí. Akože, za tie peniaze si nemôžete kupiť jedlo, či zaplatiť elektrinu? Kedy Vám dal Fico, či tí predošlí vládny činitelia? Tí nam dali dlho 1.90,eur až posledné 2 roky 9,- eur a boli ste všetci ticho. Alebo ste sa aj Vy mnohí dôchodcovia pri nich mali tak dobre, že ste nemuseli spísať petíciu proti nim? A na koho účet sa mali rodiny dobre pri zlodejstvách straníkov Smeru na čele Roberta Fica? Na úkor nás všetkých, ktorí sme nekradli, ani naše deti. Zároveň navrhujem, aby ste spísali petíciu proti Robertovi Ficovi, nech dá aj s Robertom Kaliňákom z tých miliónov eur, ktoré zmizli zo štátnej kasy, alebo z eurofondov, ktoré boli určené pre nás všetkých. Za tie peniaze si Robert Kaliňák postavil Hotel v DUBAJI? Za pomoc dôchodcov v týchto zlých časoch, súhlasím s petíciou. Ale som Zásadne PROTI Odvolávaniu p.ministra Matoviča!!! Pretože jedine táto vláda nekradne a pomáha ľuďom. Ja osobne som sa mala zle za bývalých vlád, dokonca som bola okradnutá o 8.500 eur smeráckym podvodníkom a skorumpovanou sudkyňou, môj manžel sa za to tak trápil, že od žiaľu umrel. Ostala som sama v dome, takže sama musím či elektrinu, či plyn platiť sama s mizerným dôchodkom. Je to smutné, že práve od tejto vlády pýtate všetci peniaze, s čím súhlasím, ale ani jedna nejdete protestovať pred parlament, a žiadať Fica o peniaze aspoň 1.000,- eur pre každého dôchodcu, lebo v strane SMER majú množstvo milionov, tak z toho by mohli dať každému. Nie táto vláda predala štátne podniky,  ale bola to vláda Mečiara HZDS, Dzurindova vláda a oni sa obohatili a dôchodcom dali 1.90,- zato Smer-SD zase rozkradli miliardy. Za to je Fico zodpovedný. Mal sa starať o to, čo sa dialo so štátnymi peniazmi a peniazmi z eurofondov. Preto nikdy nebudem voli SMER-SD, ani HLAS, lebo vtedy Pellegrinimu bolo dobre pri Ficovi, len keď prehrali, tak sa oddelil od Fica. Porozmýšľajte koho budete nabudúce voliť, lebo Fico zase len sľubuje, ako nám sľuboval od r.2010 13násty dôchodk a nikdy nám ho nedal. Prajem Vám a všetkým dôchodcom veľa zdravia a Božieho požehnania.