Podpisová akcia za pokračovanie saleziánov v Šaštíne-Strážach

Quoted post

Gusto
Hosť

#28 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 07:51

#26: Andrej - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Skúste mi odpovedať, prečo spochybňujete vieru a modlitby saleziánov. Lebo to je to, na čo som poukázal v mojej prvej reakcii na vašu petíciu. Tie tri dôvody. Z vašej predposlednej reakcie vyplynulo, že tým dôvodom je ten druhý. A to je smutné.

Replies

Andrej

#29 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 08:18:20

#28: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 My nikoho vieru a modlitby nespochynujeme. 


Hosť

#36 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 18:07:15

#28: Gusto - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 :) Určite nespochybňujeme modlitby saleziánov.  Dokonca veríme aj našim vlastným modlitbám:) Sú veci, ktoré sa verejne napísať nemôžu. Dám Vám len jedno vysvetlenie: Viera bez skutkov je mŕtva viera. My tú našu modlitbu a vieru podporujeme aj skutkami. Teraz nejde o to, že nám niekoho zoberú a dajú iného, tu ide o koniec celého saleziánskeho diela, ktoré tu má nepopierateľnú históriu. Čo tí saleziáni na cintoríne v Šaštíne? Ako by vnímali ukončenie saleziánskej rehole práve na tomto mieste, kde to celé kedysi na Slovensku začínalo? Ak sa majú zatvárať strediská po Slovensku, tak to šaštínske by malo byť tým posledným práve preto, že bolo prvé!!! Sú oveľa mladšie strediská, ktoré nemajú tú históriu ako práve Šaštín... Kto bude spravovať Kostol sv. Jána Bosca? Pavlíni? Františkáni?.... 

Keď sme išli do tejto aktivity, boli sme poprosení, aby sme rešpektovali aj tých ostaných, ktorí do toho s nami nepôjdu. Tak ja teraz za nás všetkých podpísaných prosím: rešpektujte nás rovnako, ako aj my rešpektujeme Vás. My k modlitbám pripájame aj skutky...

A vopred za všetkých podpísaných prehlasujem, že budeme rešpektovať akékoľvek rozhodnutie!