Vyjadrenie nesúhlasu s vybudovaním základne NATO na území SK

Quoted post


Hosť

#786

2014-12-09 16:21

Len pre zaujimavost - nema to byt zakladna USA, ale NATO, ktoreho sme regulernym clenom so zavazkami a povinnostami. Zbytocne malujete certa na stenu, koli mensej logistickej zakladni si nas nikto ani nevsimne. Sme clenom NATO, mozno by ste chceli, aby sme neboli, ale pocitajte s tym, ze v takom pripade by sme na zabezpecenie obranyschopnosti potrebovali asi tak 60,000 armadu a adekvatne modernu vyzbroj a vystroj - mate pocit, ze by sme na to mali peniaze? ked teraz nemame ani na 13,000 vojakov?. tak uvazujte a nesirte zbytocnu paniku.

Replies


Hosť

#787 Re:

2014-12-09 16:32:30

#786: -  

 iste, bolo by to super, svet bez vojen a zbrani, ale to je taka LSD-predstava. svajciarsko je obklopene najvyspelejsimi demokraciami sveta a napriek tomu ma asi tak 200,000 armadu. preco asi? svet je zlym miestom pre naivne tvory mysliace si, ze vsetko bude riesene pokojne a v miery. mame za sebou bezprecedentne dlhu dobu mieru a ja nie som ziadny vojnovy stvac, ale skuseni ludia zvykli hovorievat - mudry clovek sa celu dobu mieru chysta na vojnu. nebudme hlupi a dajme pozor na svoju buducnost. Ta trapne nevyznamna potencialna zakladna v poprade je nic oproti inym, ovela vacsim, vyznamnejsim a zbranami naplnenym zakladniam kdekolvek inde vo svete.

Ale jasne, to je take moderne - protestovat a pritom nic o problematike a pozadi nevediet, proste len tak tliachat do vetra...

PEACE