Petícia za vypísanie referenda o neutralite Slovenska

Quoted post

Evolúcia
Autor petície

#14 Re: Re: Re:

2014-06-08 18:11

#12: - Re: Re:

Správne si napísal, ale ako som už spomínal, my sme moc malí, aby sme boli akokoľvek obranyschopní. A armáda nezohráva v obrane príliš veľkú úlohu. Viď príklad na východe Ukrajiny. Ani tankami ani stíhačkami nemá Ukrajinská armáda šancu.

A petícia nie je o forme neutrality. Ak sa neutralita schváli, môže prebehnúť ďalšie referendum o forme neutrality. Ale teraz akákoľvek neutralita je lepšia ako dnešný stav.

Replies

mirorr
Hosť

#15 Re: Re: Re: Re:

2014-06-08 18:21:49

#14: Evolúcia - Re: Re: Re:

Akúkoľvek aktivitu týkajúcu sa aj "akejkoľvek" neutrality  predsa nemôžeš začať  s vedomím že od začiatku je "dvojzmyselná" a  že vďaka tomu existuje možnosť zneužitia výsledku petície  ako pripadného argumentu na likvidáciu ozbrojených sil. To akože urobíme petíciu, referendum  - aj keď s dosť zásadnými chybami -  a potom to budeme ďalšími petíciami naprávať...?? ...to snáď nemyslíš vážne!

...a ešte detail: Ukrajinská armáda sa nebráni - ona (aj keď zvráteným spôsobom) - bráni suverenitu Ukrajiny. Ja vďaka agresívnosti a rozpínavosti USA fandím povstalcom a Putinovi, ale ak by sa do tohoto konfliktu nemiešal už kde - kto a Ukrajina by mala armádu len na povodne, nemyslíš že by bol Putin už pri Slovenských hraniciach?