SVP1 ako podmienka k dosiahnutiu chovnosti psa

Quoted post

Kaja

#3

2013-05-22 19:51

Považujem SVP1 za "obligatórnu podmienku k dosiahnutiu chovnosti psa", čo znamená, že je nutná. Je presne určená na to, v čom je naše plemeno výnimočné a geneticky predurčené. Aby bol zachovaný zdravý genofond plemena, musia byť v chove zdravé jedince s týmito genetickými danosťami /kĺby, kostra, svaly, srdce, pľúca/. No ak sa chovatelia začnú zameriavať len na exteriér plemena a "pozabudnú" na udržiavanie pohybových daností a výkonnosti /domáci gaučoví a výstavní jedinci vytiahnutí z kotercov/ ako v dobrom donútime majiteľov a chovateľov, aby sa snažili udržiavať svojich psov v zdravom pohybe? Toto plemeno nutne potrebuje pohyb a na to nám slúži aj táto skúška, ktorá dopredu upozorňuje majiteľov, aby očakávali, že ich pes musí mať dostatočný pohyb a mal by splniť nejaké limity. Prečo by sme mali chcieť meniť overený a dobrý zámer nášho klubu, ktorý nijak neubližuje našim psom, asi len lenivejším majiteľom. Tým nechcem nikoho uraziť, len som za udržanie určitej úrovne nášho klubu a plemena. Určitá kontrola jedincov v chove musí byť - exteriér, povaha, výkon. To je naše krásne plemeno. Záver - nie som za zrušenie SVP1.

Replies

proti SVP

#4 Re:

2013-05-25 07:37:51

#3: Kaja -

zaujímavé je, že SVP  je nevyhnutná pre chov československého vlčiaka len na slovensku. To aj vo zvyšku sveta sú len lenivý majitelia, ktorí majú len retardovaných psov, s ktorými sa nevedia hýbať?


Hosť

#5 Re: za SVP

2013-05-25 20:53:01

#3: Kaja -

Presne môj názor...