koniec utrpeniu v Martinskom útulku

Quoted post

nataly

#156 výsledok petície?

2013-04-28 21:10

sama som podpísala petíciu a verila, že bude koniec utrpeniu v Martinskom útulku, no videla som dnes odpoved...netreba sa vzdávať a ísť za tým ďalej. Ked vidím iné útulky na faceboku a ako sa tam o zvieratká starajú, milujú ich...venčia, čistia koterce, bojujú za ich dobro...je mi ťažko, že v Martine je ľahostajný vzťah v útulku k zvieratkám a žiadna petícia, názor toľkých ľudí, nič nezmôže...ale netreba sa vzdávať, treba si za svojim názorom ísť dalej.

Replies

Jehuda

#157 Re: výsledok petície?

2013-04-29 07:17:50

#156: nataly - výsledok petície?

presne tak... nevzdame se prece! co pravidelna dopisova akce?


Hosť

#161 Re: výsledok petície?

2013-06-02 14:12:02

#156: nataly - výsledok petície?

Nataly, Tvoje vyjadrenie "Ked vidím iné útulky na faceboku a ako sa tam o zvieratká starajú, milujú ich...venčia, čistia koterce, bojujú za ich dobro...je mi ťažko, že v Martine je ľahostajný vzťah v útulku k zvieratkám" je tak trochu mimo. Nikto v martinskom útulku nemá ľahostajný vzťah k zvieratám. Zmier sa s tým, že útulok v Martine evidentne nepodporuje a nebude podporovať sebastredný exhibicionizmus na sociálnych sieťach, nechváli sa každým exkrementom, ktorý uprace v koterci. Mimochodom, podľa môjho pozorovania  je v Martine v kotercoch len minimum psov, ostatné žijú vo voľnom výbehu. Psy majú také vychádzky, aké im nehrozia v iných útulkoch, kde je zrejme prioritou namiesto niekoľkohodinových a niekoľkokilometrových prechádzok aktualizácia profilov a fotiek na Facebooku. Keby radšej celá komunita útulkáčov využila svoju energiu na lobovanie za zmenu legislatívy... To by však chcelo trochu viac rozhľadenosti - obrazne povedané, zamerať sa na preventívne riešenie príčiny vzniku požiaru (t.j. nekontrolované rozmnožovanie, obchodovanie), a nie opekať si na rozrastajúcom sa požiari špekačky, prikladať do ohňa ďalšie drevo (t.j. dávať ďalšie psy do "obehu") a ešte sa s týmto geniálnym prístupom chváliť  na internete. Útulky by som úplne zrušil, zakázal nepovolené rozmnožovanie, obchodovanie so zvieratami z neregistrovaných vrhov, odmeňoval udavačov, zakázal a pokutoval chov zvierat v prípade ľudí nespĺňajúcich kritériá (napr. chovanie v paneláku, splnenie minimálnych ekonomických a sociálnych kritérií a pod). Do roka po zavedení prísnych zákonov by nemali facebookoví "záchrancovia" čo robiť... to by asi nezvládli.