Petícia Za klímu, za budúcnosť


Hosť

/ #20 Dennis L. Meadows, Prekročenie medzí

2020-11-30 15:59

Robíte úžasnú prácu, hlboko si to vážim. Som poctená, že som mohla podpísať petíciu.

Pozn.: Jednou z najdôležitejších požiadaviek je : dostať do škôl v rámci vyučovania, ako povinný predmet /namiesto náboženstva a tzv. predmetu "etika", "Prekročenie medzí rastu, Sledovanie a vlastné posudzovanie " výstupov Rímskeho klubu" primerane k vzdelávaciemu stupňu žiakov a študentov , prednášané odborníkmi, ktorí sa v SR profesionálne venujú tejto problematike. Bohužiaľ medzi pedagógmi takýchto odborníkov nemáme. Jedna hodina týždenne s účasťou odborníka, nahradí tisíce premárnených hodín etiky a náboženstva na základných školách a stredných školách. Dúfam, že som to povedala zrozumiteľne. Snažil som sa. Stav v školstve je už neudržateľný - čítať, písať a rátať sa žiaci učili už vtedy, keď Mária Terézie zaviedla povinnú školskú dochádzku. Ale myslieť sa žiaci učia len vtedy, ak majú to šťastie, že sa stretnú s niekým, kto ich k tomu podnieti. Rozodne však je to na našich školách len veľmi veľmi výnimočné, skoro by som povedala, že nemožné. Že by otvoriť rokovanie s MŠ SR a vééééľmi verejnú diskusiu /na úrovni asi ako pri výbere, napr. ústavných sudcov, alebo pod.? Ospravedňujem sa, že vstupujem do tejto témy, ktorá ma v súvislosti so školstvom irituje už asi 30 rokov. Oľga