fašistov tu nechceme na slovensku

brano fašistom nepatri sloboda ale basa

/ #35 Ivan Sýkora, „vodca“ Slovenskej pospolitosti z Bratislavy

2016-03-19 18:44

Na gardách nie je nič zlé, tvrdí Pospolitosť Maďarské gardy Slovenskej pospolitosti neprekážajú. Jej vodca Ivan Sýkora nevidí nič zlé na tom, že si chcú chrániť svoj národ. "Ľudia nevedia nič o maďarských gardách a hneď ich odsúdili, pritom si neoverili, či sú informácie pravdivé. Ak sa potvrdí, že sú šovinistické, sú odsúdeniahodné. Ale zatiaľ nevidím žiaden problém v tom, keď si chce niekto chrániť svoj národ a svojich ľudí, uctievať si osobnosti a chodiť opravovať pamätníky," povedal počas zhromaždenia v Bratislave.

S Národnou stranou, zakladateľkou českých gárd, pospolitosť nemá kontakt, v Česku spolupracuje s extrémistickým Vlasteneckým frontom. 

Na námestie, kde pred rokom pospolitosti nepovolili demonštráciu, prišlo asi tridsať jej stúpencov, oficiálne na protest Iniciatívy za slobodu slova proti návratu totality, obmedzovaniu občianskych práv.

Podpisovala sa aj petícia proti pripravovanému zákonu proti terorizmu a extrémizmu, za vypustenie paragrafov 421 a 422 – podpora a propagácia skupín, smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd z Trestného zákona. Michal Laššák z Iniciatívy za slobodu slova spochybnil holokaust a obvinil štátnu moc, že bráni vedeckému skúmaniu a bezprecedentne obmedzuje slobodu slova.

„Kým akákoľvek iná historická skutočnosť môže byť predmetom skúmania, názory na jej existenciu alebo neexistenciu predmetom verejných diskusií, židovský holokaust zostáva nedotknuteľný pod hrozbou trestu odňatia slobody,“ vyhlásil. 

Sýkora varoval pred centralizáciou informácií a zavádzaním čipov do dokladov, čo považuje za krok vládnych štruktúr k ovládnutiu ľudí. Odsúdil opatrenia, prijaté po 11. septembri 2001. „Útok na dvojičky zrejme urobila samotná americká vláda,“ tvrdil. S vládami spolupracujú médiá a ponúkajú ľuďom zábery, ktoré majú vyvolať strach.

„Človek sa ľahko vzdáva svojich práv, keď pociťuje strach,“ povedal Sýkora. Niekoľkokrát vo vystúpení spomenul ako štátnou mocou nespravodlivo perzekvovaného šéfa zakázanej strany Slovenská pospolitosť – národná strana, ktorého nazýval vodca. Pospolitosť funguje ako občianske združenie, na jej čele je Sýkora.

Demonštráciu ohlásili a zvolali rovnako ako pred rokom Tomáš Bečky a Michal Laššák. Podľa Karola Panczu z bratislavskej mestskej časti Staré mesto nahlásili do 500 účastníkov. Napokon sa ich na Hodžovom námestí pred prezidentským palácom zišlo podstatne menej.

Ľavičiari: Slovenská pospolitosť patrí do blázinca

Slovenská pospolitosť a Iniciatíva za slobodu slova sú poloblázni a treba ich zakázať, reagovali na zhromaždenie Mladí ľavičiari. „Títo poloblázni patria do blázincov a nie na námestia,“ píše sa vo vyhlásení, podpísanom predsedom Mladých ľavičiarov Róbertom Sedlákom. Pripomenul slová vodcu pospolitosti Ivana Sýkoru, že jediná cesta, ako zastaviť porušovanie ústavných práv vládou a políciou, je zmena politického systému a tvrdenie Michala Laššáka z Iniciatívy pre slobodu slova, že pripravovaný zákon o boji proti terorizmu a extrémizmu je v rozpore s demokratickým a právnym štátom.

„Mladí ľavičiari tiež veľmi dobre vedia, čo si Slovenská pospolitosť predstavuje pod pojmom "zmena politického systému“. Politická strana Slovenská pospolitosť mala vo svojom programe zavedenie tzv. Stavovského štátu, ktorý spočíva v udelení volebného práva iba vybraným skupinám ľudí. Treba uviesť veci na pravú mieru a povedať, že práve toto je obmedzovanie základných ľudských práv a slobôd. Ak bude Slovenská pospolitosť pokračovať v blúznení o stavovskom štáte a obmedzovaní ľudských práv, sme presvedčení, že sa stanú neprijateľnými pre demokratickú spoločnosť a mali by byť umiestnení do psychiatrických ústavov, kam putujú všetci, ktorí sú pre svoje okolie nebezpeční," uviedol Sedlák.