Petícia za znovuotvorenie autobusovej zastávky v meste Michalovce

Slavik

/ #10 10

2014-10-20 19:32

Prepáčte, ale musím sa vyjadriť aj ja. Ja takisto bývam ďaleko od železničnej stanice, niekoľko km. Áno, som mladá, takže mi nerobí problém sa tam dostať. Viem, že pre starých ľudí je to náročné. Najmä, ak sú niekde u lekára a musia ísť poväčšine na najbližšiu zastávku až k malometrážnym bytom na Masarykovej ulici. No zrušiť, respektíve opäť presťahovať autobusovú stanicu, tam kde bola predtým by podľa mňa nebolo správne. Keď som chodievala vysokú, nemohla som prísť domov z Ke vlakom, čo bolo oveľa pohodlnejšie, keďže som ešte vtedy bývala v Topoľanoch a zo železničnej mi nešiel autobus do Topoľan, musela som tak ísť z Ke autobusom, keď som hocikomu povedala, že nemáme autobusku a železničnú spolu, pozerali na mňa ako na totálneho blázna, že to čo je. A teraz si povedzme úprimne, ako je to v iných mestách. Všade je autobuska spolu so železničnou a myslíte si, že všetci bývajú poblízko, že aj tam to majú starí ľudia blízko, ak idú k lekárovi, že v každom jednom meste je snáď stanica blízko centra, nemocnice, či vašich domovov? Nemyslím si. Tam sa ale nikto nešťažuje, pretože to tak bolo odjakživa. Všetko je to o zvyku, ak by to od začiatku bolo takto, tak by sa nikto nesťažoval. Prepáčte, asi so mnou nebude nikto súhlasiť, ale je to môj názor. Jednoducho si myslím, že to prepojenie bol správny krok a treba si len zvyknuť, súhlasím s tým, aby sa možno vytvorilo viac zastávok, aby to bolo výhodne aj pre ostatných občanov, ktorí bývajú ďalej, alebo starých ľudí... avšak naozaj je to takto v každom jednom meste. Všetko je to len o zvyku a robiť hneď petíciu je podľa mňa už prehnane.