Vyjadrenie nesúhlasu s vybudovaním základne NATO na území SK

antika

/ #69 Re: Nuž, túto petíciu nepodporím.

2014-09-06 22:43

#24: - Nuž, túto petíciu nepodporím. 

 Ty si mi teda historik. Mám dojem, že si trol a to poriadný. Ani v jednej vete nemáš pravdu a takmer vo všetkých zavádzaš a klameš. Takže ZSSR si za nainštalovanie komunistického režimu nevzal nič. A tobôž Podkarpatskú Rus. Slovensko voči ZSSR vystupovalo ako nepriateľ, takže si ujasni isté fakty. A ja som akosi nezažil krvavý komunistický režim, Ty áno? Mám dojem, že ešte teraz z tohto krvavého komunistického režimu niektorí zbohatlíci ťažia. A krvavý režim obnáša takmer úplne vyhladenie skupín ľudí...., ale ako poznám štatistiku, tak k nejakému ubytku vôbec nedochádzalo, skôr k nárastu. Ako je to možné? A neviem prečo za zvrátenie "poľudštenia" komunistického režimu (to je veta za všetký drobné :D ) viníš len Rusov..., keď oni jednali len a len na základe zmluvy a prišli tu na požiadanie. Tak ako to plným právom v celých dejinách robia aj USA a iné mocnosti. A posledná veta je perlou nadovšetko. Ak by Rusi chceli, tak nás už dávno majú. Miničných skladov máme sami dosť a lepšiej kvality, ak by samozrejme nedošlo k prezbrojeniu našej armády na západný štandard, čo by bolo katastrófou. O muničný sklad nejde. Nemysli si, že NATO bude nejaká ochrana. Lenže vojsk NATO sa tak ľahko ako vojsk VZ nezbavíme a budú nás vyciciavať omnoho viac, ako to robili vojská VZ. Už teraz nás to stojí tá "ochrana" veľa. A čo ešte potom. A ak si taký skúsený, tak nám povedz, aké právo bude platiť na základni NATO...:) . A základňa nie je len miesto kasárni ohraničené múrom, ale je to posádka daná dohodou a istými normami. Takže ja sa skôr  účasti vojsk NATO bojím a som znepokojený z toho, že USA porušujú zmluvy, ktorými sa zaviazali pri odchode vojsk VZ, že nebudú NATO expandovať na Východ.