Petícia za návrat Kristíny Kormúthovej na obrazovky

Asirian

/ #129 Objektívne

2014-05-21 16:45

Osobne mám dosť priateľov rómov, podľa vášho rozdelenia. Ale okej, pozrel som sa na ten príspevok objektívne. Poďme to rozobrať bez rasistického podtextu. Človek otvorí okno a vidí ako mu iný človek kradne majetok. Prvé čo mu asi nepoviem dobrý deň. A keď sa o to idem podeliť na socialnej sieti, isto ho nebudem opisovať ako krásavca, takže prívlastky ako nedonosený, smradľavý by patrili už akémukoľvek človekovi bez ohľadu na farbu pleti. Takže to, že ho len zaradila k príslušnej skupine, ku ktorej aj patrí nie je zločin, ale len popis človeka ktorý ju okrádal. To, že chce strieľať zlodejov ako škodnu, to len beriem. To, že u nás maju povesť zlodejov práve rómovia, za to človek inej rasovej skupiny nemôže. Skúste sa nad tým zamyslieť, predsudky o svojom národe si vytvarajú len národy samé, nikomu nič neprischne len tak. Príklady: Francúzi - robia skvelé víno, Američania majú skvelú elektroniku, Rómovia sú skvelí hudobníci, ale to sú pozitívne vlastnosti, rovnako máme aj negatívne. Francúzi majú veľa milencov/mileniek, Američania obézni a Rómovia kradnú. A áno som za farmarský zákon na slovesku. Ďalej, keby išlo o človeka rovnakej farby pleti, tak by sa z toho nič nerobilo. To, že rozdeľujeme komu povieme urážku, tak to je rasistické !!! Hovoríte tu o rovnoprávnosti a bojujete proti rasizmu a práve vy tu rozlišujete pri akejkoľvek negatívnej veci farbu pleti. Nedajte sa vysmiať, práve to je rasizmus. Tak a pozriem sa teraz na to aj z opačnej strany. Ten koho okrádali bol príslušník bielej rasy a ten kto kradol bol príslušnik rómskej komunity. A máme tu zločin s rasovým podtextom v ktorom môžme odsúdiť príslušnika rómskej komunity ako rasistu, keďže okrádal bieleho človeka. To bolo objektívne zhodnotenie celej situácie. Tak mne vychádza z všetkého jedine to, že jediní rasisti sú tí, ktorí tu rozdeľujú akej farby pleti bola "obeť" a "zločinec".