Petícia za zachovanie vysielania Rádia VIVA

český posluchač

/ #3315 VIVA SUPER !!!

2013-12-15 11:49

Vivu poslouchám přes rok, kdy mi syn k vánocům koupil internetové rádio, nyní zapojené přes věž, super zvuk. Před tím jsem poslouchal Vivu přes počítač, ale nebylo to ono. Zkoušel jsem i další "zahraniční" stanice, ale Viva je prostě NEJ.

Z Vivy se dozvím i o událostech v ČR dříve, než si večer pustím televizní zprávy. Viva hraje ten nejlepší československý a zahraniční mix, nejraději mám, a tvrdím, že konec 70. let a 80. léta /oldies/ přinesly do hudby to nej. Po dnešních výtvorech, až na výjimky, nevzdechne za půl roku ani pes. Co "objevů" přinesly různé čs. superstar či hledání talentů, a dnes o nich nikdo nic neví, pokud zrovna neplní titulní stránky bulvárních periodik. Slovenčina je překrásný jazyk a jejím poslechem si ji procvičíme; bohužel za těch více jak 20 let člověk zapomíná, a naše /české/ děti bohužel přestávají rozumět, hlavně že válí anglinu. Dle průzkumů Slováci češtině rozumí více. Proto mne i udivilo, že nedávno nějaká slovenská TV dostala pokutu za odvysílání něčeho v češtině. Blaží mne, že poslední dobou se na ČT objevila krimisérie, odehrávající se střídavě v ČR a v SR, kde slovenští herci mluvili po slovensky a v Ordinaci na Nově Maroš Kramár taky hovořil svým jazykem. Proto mne i mrzí, že na ČT v Zázracích přírody musí mluvit česky. Ne, že by mu to nešlo, ale slovenčina by mu slušela více. Proto by obě země měly vyrábět více společných pořadů.

Trochu jsem odbočil, omlouvám se.

Vivat Rádio Viva !!!!