Výzva slobodných občanov Slovenska

Jozef Varga

/ #45

2013-09-24 09:05

Dnes som zaslal úradu vlády, NR SR, prezidentový SR a občanom SR žijúcim doma aj v zahraniči tento hromadný email, takže máme spoločné politické ciele a záujem zmeniť spoločenský politický sytém v našej krajine:



From: Jozef Varga [mailto:wargas@extel.sk]
Sent: Tuesday, September 24, 2013 10:40 AM
To: 'urad@vlada.gov.sk'; 'informacie@prezident.sk'
Cc: ...................................................................
Subject: Spoločenský politický a ekonomický systém Slovenska...

Dobrý deň na úrade vlády SR a v prezidentskej kancelárii SR.

Chcem požiadať vládu, NR SR, prezidenta SR o právo nás nespokojných občanov na právo tvorby občianskeho volebného zákona a zmenu spoločenského politického systému v SR.

http://www.youtube.com/watch?v=PmDJT9htBzU#t=24
Vieme, že posledných 15 rokov chodí k voľbám 60 percent oprávnených voličov.

• Problém v SR vidím v tom, že len 25 percentám voličov a ich rodinám, vyhovuje súčasný spoločenský politický systém z dôvodu, že sa im žije veľmi dobre, lepšie než za socializmu, ale pre 75 percent občanov Slovenska je tento ekonomický spoločenský model nevýhodný no napriek tomu sa politickým stranám a mienkotvorným médiám neustále darí zmanipulovať ďalších 35 percent oprávnených voličov čo prídu pravidelne každé štyri roky k voľbám voliť menšia zlo a tak dať legitimitu spoločenskému politickému systému v našej krajine aj napriek tomu, že sú nespokojní so súčasným stavom ich mzdy a práv. Ďalších 40 percent oprávnených voličov už úplne ignoruje slobodné voľby a nechodí k slobodným voľbám.
• Zmeniť to môžeme len vtedy, keď sa volieb nezúčastní 75 percent voličov, ktorí prídu do ulíc kultivovaným spôsobom požadovať zmenu spoločenského politického systému s jedinou požiadavkou, práva nás väčšiny na tvorbu občianskeho volebného zákona, ktorým by sme si vylúčili politické strany zo slobodných volieb navždy a volili si len jedincov, ktorých by bolo možné kontrolovať, odvolať alebo odmietnuť nežiaduce zákony či medzinárodne zmluvy.
Ak to nedokážeme, tak budeme v budúcnosti na Slovensku trpieť ešte viac a 25 percent občanov Slovenska sa nám neustále bude posmievať rôzne, aj na internetoch na weboch.

Väčšina z nás si totiž dobre uvedomuje realitu a vie, že vládnucim politikom sme ukradnutí až na jeden deň, deň volieb. Prakticky celé štyri roky sa nás snažia presvedčiť, že práve tá ich strana nám zabezpečí ružovú budúcnosť.
Samozrejme, nikto im neverí, aj keď sa niekedy vynorí nejaký nový politický subjekt, ktorý, ako sa zdá, by mohol byť aspoň trochu iný a lepší ako tie pred ním, no prirodzene, nakoniec sa ukáže, že je úplne rovnaký. A to je bežná realita zastupiteľskej demokracie.
Priama demokracia môže byť vytvorená zmenou volebného systému a celkového fungovania spoločnosti. Slovensko môže fungovať ako federácia ôsmych krajov so spoločnou centrálnou vládou, zákony však prijímajú jednotlivé krajské snemy, tie však nesmú byť v rozpore s centrálnou ústavou.

Jednotlivé zložky samosprávy môžu fungovať na obecnej úrovni. Obec je rozdelená na okrsky, z každého sa zvolí jeden zástupca do obecného zastupiteľstva, ten sa bude priamo zodpovedať svojim voličom trebárs na každomesačnom stretnutí, na ktorých môže byť kedykoľvek väčšinou voličských hlasov odvolaný a následne sa v bezprostredných voľbách zvolí iný zástupca

Ďalšou zložkou je krajská samospráva. Každý okres bude mať piatich zástupcov v krajskom parlamente. Zástupcovia nemajú žiadnu imunitu, sú kedykoľvek odvolateľní, na každomesačnom stretnutí so svojimi voličmi musia v prípade potreby obhájiť svoje rozhodnutia, na nich môže byť kedykoľvek väčšinou hlasov odvolaní a následne sa v bezprostredných voľbách zvolí iný zástupca.

Každý zástupca na ktorejkoľvek úrovni bude povinný svoje rozhodnutia v prípade požiadavky svojich voličov obhájiť, ak sa mu to nepodarí, bude mu hroziť odvolanie. Takto si každý poslanec uvedomí svoju zodpovednosť pred svojimi voličmi.

Pokiaľ ide o vládu, jej členovia by sa vyberali na základe rozsiahlych odborných pohovorov, ktoré by vykonávala komisia zložená z najlepších odborníkov, napríklad profesorov, univerzitných učiteľov alebo vedeckých pracovníkov. Zodpovedali by sa však samotným občanom, ktorí by v prípade nesúhlasu s ich rozhodnutiami mohli na základe zozbierania určitého množstva podpisov iniciovať ich odvolanie.
S pozdravom Jozef Varga




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...