PETÍCIA NA OCHRANU DETÍ PRED ZNEUŽITÍM SOCIÁLNYM SYSTÉMOM ŠTÁTU

Kontaktujte autora petície

VYSLEDOK PETICIE

2014-07-29 14:31:37

Dobrý deň

Tu v tomto linku  http://ulozto.sk/xHXsnWBZ/sken-25-7-pdf  nájdete výsledok petície.

Odpoveď na petíciu na obavy 14 000 ľudí je ako vidíte taká, že je všetko v poriadku. Pokiaľ si niekto prečítal moju správu o problematike odoberania detí http://uloz.to/xq6xixW4/text-odoberanie-deti-po-slovensky-pdf alebo má informácie svoje, tak chápe že to tak nie je ani zďaleka.

Nie, nedal si čas pravdepodobne nikto, aby si to prečítal a do hlbky sa týmto problémom zaoberal a to som oslovila poslancov: Jurinovú, Hraška, Mezenskú, Matoviča, Škrípeka, Vašečku..Petícia bola posielana premerovi Ficovi a dostala som informáciu v liste z Úradu vlády, že informácie o petícii a sprievodné dokumenty sa postúpili do pozornosti poslancom národnej rady SR- členom Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci. Zatiľ sa nezdá že by sa niekto o to zaujímal, odpoved, že sa na to pozrú som dostala len od poslankyne Jurínovej a Igora Hraška.. Oslovila som aj dalších ľudí ale márne.. Najviac ma však osobne zarmútilo, že Slobodný vysielač nereagoval na moje maily a to aj ked som chcela prísť o probléme rozprávať.. Oslovila som aj časopis Zem a Vek aby informovali znova a do hlbky o tom , kto v tejto krajine naozaj ubližuje deťom. Bola by som rada ak by ste túto moju snahu podporili a písali do časopisu www.zemavek.sk že si prajete aby sa touto témou znova zaoberali..

Chcem sa poďakovať všetkým čo podpisovali petíciu. Našou úlohou bolo hlavne upriamiť na seba pozornosť a informovať ľudí.. 14 000 ľudí vie, čo sa deje a aktívne sa zapojili a ďalšie tisíce vedia o probléme z televízie.. Takže tak či tak, majú strach a veľmi rozmýšľajú, čo si môžu  a nemôžu dovoliť spraviť v tejto veci.

Mrzí ma len jedno, že som tento boj začala PROTI odoberaniu detí a nie ZA práva rodičov a detí..

Prosím Vás, aby ste vo svojom ďalšom úsilí o ochranu biologickej rodiny bojovali s láskou nie s nenávisťou a za naše deti, za ich ochranu a šťastie aby mohli vyrastať v zdravom prostredí so svojou milujúcou rodinou.

Mnoho ľudí a aj ja som medzi nich patrila sa na všetkých tých ostatných, ktorých nezaujímajú tieto vážne problémy v spoločnosti, pozerala ako na ľudí sebeckých či ľahostajných. Avšak pocítila som na vlastnej koži, čo je to byť preťažený a neustále do seba ešte nasávať negatívne energie všetkého toho zlého, čo sa vo svete deje. Zabudla som úplne na prírodné zákony ktoré vravia, že to čo vyžaruješ, to aj priťahuješ, to čo seješ, to aj žneš a jedine po čom som po čase túžila, bolo už nevedieť a nevidieť nič a byť takou istou hlúpou ovečkou ako väčšina. Preto rozumiem tomu, prečo je mnoho ľudí takých ľahostaných ale pri tom vôbec nie zlých. Majú tak veľa problémov a tak málo času žiť, času na pekné chvíle v živote, že sa už nedokážu a nechcú viac zaťažovať. Nie je to len našou "slovenskou náturou" je to aj tým, že na svojích pleciach máme naložené viac, ako naší Nemecký či Rakúsky susedia..(netvrdím že nezaslúžene)

Samozrejme nie je správne zatvárať oči pred problémami ale tak isto vyčítať ľuďom že túžia po pokoji a kúsku šťastia. Negatívna energia koniec koncov aj tak priťahuje len ďalšiu negatívnu energiu a posiluje to, na čo myslíme.

Preto je načase zmeniť stratégiu boja a to v prvom rade tým, že svoje vlastné životy prežiarime láskou k sebe a blížnym. Pochopíme ich a prídeme za nimi s niečim pozitívnym a verím, že väčšina nám s radosťou otvorí dvere aj svoje srdcia. Hovorme o probléme odoberania detí ale nie zo strachom a nenávisťou k tým, čo im ubližujú ale s láskou k deťom, ktoré ju potrebujú. Choďme a organizujme protesty za ochranu detí pred sociálnym systémom, za práva biologických rodičov, za navrátenie stratených a zadržaných detí za hranicami..

Pozitívne posilujme tie myšlienky ktoré chceme dosiahnúť a úspech sa dostaví zaručene skôr alebo neskôr..

To je výzva aj pre Vás, ktorí sa nemôžete alebo nemáte čas aktívne zapájať. Priať si, aby sa tie deti vrátili rodičom, predstavoviť si a veriť, že všetko nakoniec dobre dopadne, ďakovať za život, nech už je akokoľvek ťažký a prežiarovať láskou pozitívne túto temnotu sveta môže každý, hocikde a hocikedy. Takto môžete zmeniť oveľa viac ako hociaký nešťastný a naštvaný aktivista.

Na tomto svete sú totiž nie len zákony ľudské ale aj tie prírodné, Božie, vesmírne.. je jedno ako ich nazveme.. sú tu, sú tu aj pre nás, sú silné spravodlivé a  večné. Tak ich začnime spoznávať a riadiť sa nimi.

Dospela som k názoru, že to je jediná správna cesta tak pre jednotlivca ako pre spoločnosť ako niečo zmeniť k lepšiemu.

 

s úctou a vďakou Denisa Čurlejová

PS. prišiel mi mail od ministra školstva a strana 5 z pracovného zošita Etickej výchovy pre 4 ročník ZŠ, ktorá navádza deti aby si predstavovali že sú iného pohlavia a pýta sa, či by sa im to páčilo, už v nových výtlačkoch nebude.

 


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

Ďalšie hromadné pripomienky !!!

2014-06-17 05:49:51

Milí priatelia!
Máme to tu zas! Po septembrovom odmietnutí Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR v neakceptovateľnej podobe – ku ktorému ste prispeli aj vy ako signatári Otvoreného listu ministrovi Lajčákovi – sa tento dokument objavil v medzirezortnom pripomienkovom konaní v novej podobe. Keďže nová verzia bola pripravovaná tajne, nebolo čas na ňu skôr reagovať a žiaľ, nesplnil sa sľub ministra Lajčáka, že jej bude predchádzať široká diskusia. Táto diskusia sa konala len v niektorých oblastiach, iné pracovné skupiny širokú diskusiu neumožnili, alebo názory z diskusie nezapracovali. Dokument, až na záverečné široko postavené úlohy, pod ktoré sa dá skryť všeličo, vyzerá oproti pôvodnému akceptovateľnejšie, ale aj nová verzia Stratégie obsahuje časti, ktoré hrubo zasahujú alebo potenciálne zasahujú do rodinného života, výchovy detí, vyvíjajú nepatričný tlak na legislatívu, uplatňujú protekcionizmus niektorých skupín občanov na úkor tradičnej kresťanskej morálky, ba dokonca kaličia slovenský jazyk. Navyše súčasťou Stratégie sú tentoraz rozsiahle prílohy, ktoré sa prijatím stávajú rovnako záväzné ako základný materiál, pričom niektoré z nich sú mimoriadne spoločensky nebezpečné.
Prosíme vás preto o podporu našej hromadnej pripomienky k Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR, ktorú nájdete na tejto adrese spolu s návodom, ako pripomienku podporiť:
http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_2014_cslp.html
Podporu našej hromadnej pripomienky prispejete k tomu, aby sme sa spoločne pokúsili zabrániť prijatiu strategicky dôležitého dokumentu v danej podobe. Pripomienku môžete podporiť na portáli právnych predpisov do štvrtka 19. júna do polnoci. Potrebujeme dovtedy získať podporu aspoň 500 občanov. Prosím, pomôžte nám so šírením tejto informácie, pošlite správu známym a priateľom.
Za pomoc vám všetkým ďakuje
Iva Vranská Rojková,
koordinátorka Otvoreného listu Evy Kristinovej ministrovi Lajčákovi,
predsedníčka o.z. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania,
spisovateľka a publicistka

PS: Okrem nás vypracovali k Stratégii hromadnú pripomienku aj FKI, tá sadá podporiť tu:
http://www.peticia.sk/ludske-prava-2014/index.php
a CBR celý materiál kompletne odmieta, čo sa dá podporiť tu:
http://www.cbreurope.sk/peticialp.html
Pán docent Alojz Rakús inicioval protest odborníkov proti zavádzaniu rodovej rovnosti do výchovy, ktorý môžu psychológovia, psychiatri a pedagógovia (prípadne iní odborníci v tomto ohľade) spoznať a podporiť tu:
http://www.cbreurope.sk/peticialp.html

Prosím Vás podporte tieto iniciatívy...

Viac informácii plus informácie o tom, čo sa udialo za posledné týždne:

http://www.rodinajezaklad.sk/index.php/udalosti/65-udalosti/435-maj-jun-2014


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

Zákaz telesných trestov !!!

2014-06-13 21:08:28

Už je to tu! PODPISUJTE!  http://www.cbreurope.sk/peticialp.html

Hromadná pripomienka k návrhu Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR.

Ak sa nechcete Vy, Vaše deti, či vnuci o pár rokov ocitnúť v situácii, že pre odmietnutie napomáhať homosexuálnym praktikám, či len pre nesúhlas s nimi zaplatíte stratou zamestnania, podnikania, pokutami, či dokonca väzením, príp. tým, že Vám štát odoberie deti pre osočovanie, či podozrenie zo „zanedbania“, psychického a fyzického (i náboženského) „násilia“, tak podpíšte túto petíciu.

- úplný zákaz telesných trestov

- diskriminačné nad práva LGBTI skupiny

- nemorálnosti v učebných osnovách detí

- potraty, zmena pohlavia financované z poistenia

- chcú zakázať výhradu svedomia pri vykonávaní potratov

atd...

viac tu : http://www.cbreurope.sk/peticialp.html

POTREBUJEME DESATTISICE PODPISOV,DAJTE TO PODPISAT KAZDEMU KOHO MATE OKOLO SEBA,CELEJ RODINE, ZNAMIM ... KAZDY ASPON 20 LUDI INAK TO NEBUDE MAT ZMYSEL A OZAJ BUDU MAT ZAKONNY DOVOD BRAT VAM DETI BEZ JEDINEJ MODRINY!


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

2014-05-21 00:43:23

Zdravím

Dňa 28.5.2014 sa uskutočnia

od 09-10h Galanta, mierové námestie

od 11-12h Senec, Námestie 1.Mája

od 13-14h Pezinok, Radničné námestie

od 16-17:30h Bratislava, Hlavné a Hviezdoslavové námestie

Manifestácie za rodinu a proti odoberaniu detí, pretláčaniu geneder  ideológie, sexualizácii detí, demoralizácii spoločnsti ...

 

Prečo by ste sa mali zúčastniť?

Som si vedomá toho, že ľudia majú málo informácii a nevedia skutočne čo  sa deje. Rozhodla som sa teda dať všetky informácie dohromady, pretože  kúskové správy sa len ťažko skladajú a výsledkom je 57 strán textu. Pri písaní som si nedávala servítku pred ústa, pretože zistené informácie boli natoľko šokujúce a závažné, že sa to ani nedalo.

Zamerala som sa na tieto veci :

OBSAH

-Tak deje sa to ? (prípady zo zahraničia)                                                                                                                                                                  -Cesta od „nikde sa deti bezdôvodne neodoberajú“ po „u nás sa deti bezdôvodne odoberať nebudú“                                                                        -Slovenské prípady odoberania detí na Slovensku                                                                                                                                                    -Dotazník (každé druhé dieťa na Slovensku je týrané)                                                                                                                                            -Mediálny obraz                                                                                                                                                                                                      -Aký majú organizácie OSN a EU k tomu dôvod?                                                                                                                                                    -Slovenské inštitúcie obchodujú s deťmi už dávno                                                                                                                                                  -CIPC a Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny                                                                                                                                               - Václav Klaus a Marica Pirošíková                                                                                                                                                                           - Profesionálna rodinná náhradná starostlivosť                                                                                                                                                      - Financovanie a mimovládne organizácie                                                                                                                                                               - Princípy, na ktorých stojí nebezpečenstvo tzv. Juvenilnej justícii                                                                                                                            - Ako by to malo fungovať                                                                                                                                                                                    - Ako sa brániť                                                                                                                                                                                                     - Keď k Vám neohlásene príde sociálka

 

Ak uznáte za vhodné, šírte túto správu

http://leteckaposta.cz/342099483 alebo

http://uloz.to/xq6xixW4/text-odoberanie-deti-po-slovensky-pdf

https://www.facebook.com/groups/418533751590530/?fref=ts

Pokúsim sa neskôr dohodnúť zo stránkou www.rodinajezaklad.sk a umiestniť tento text tam..

 

Buď sa o to budeme zaujímať hneď alebo nám to prerastie cez hlavu a ostanú nám len oči na plač.

O PETICII BUDEM INFORMOVAT...VYSLEDKY ESTE NIE SU ZNAME

Otázky, pripomienky a návrhy prosím smerujte na email curlejova.denisa@centrum.sk


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

Petícia pokračuje do konca MARCA..súhrn informácii za rok 2013.

2014-01-14 12:06:46

Peticia proti juvenilnej justicii pokračuje do konca MARCA. Ďakujem všetkým ktorí sa zapojili, obzvlášť Vám ktorí ste zbierali podpisy po stovkách.. Dúfam, že sa zapoja aj další a že do konca MARCA budeme mať ozaj peknú kôpku :)

PETICIA TU:

https://www.wikidemokracia.org/peticie/pdf/stop_juvenilnej_justicie.pdf

 

Tu nájdete súhrn dôležitých informácii za rok 2013

http://www.rodinajezaklad.sk/

 

vypočujte si skutočné príbehy :

<KAUZA ELIOT MAHER>; http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-12-30_21-00_informacna-vojna-kauza-eliot-maher.mp3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odoberanie detí rodičom z pohľadu judikatúry Európskeho súdu pre ľudské práva. Hosť: JUDr.Marica Pirošíková

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2014-01-03_21-00_informacna-vojna-juvenilna-justicia-pirosikova.mp3

Kauza Gorila. Hosť: Martin Daňo 2) Juvenilná justícia. Hosť: Klaudia Kumančíková

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=informacna%20vojna%2029.11.2013.mp3


podporte peticie svojim podpisom:

http://www.peticie.com/vyhlasenie_podporujeme_biskupov_v_otazke_tzv_rodovej_rovnosti

http://www.peticie.com/otvoreny_list_na_odvolanie_judracisarovej_riaditeky_cips

List  od pani Vránskej.. ROK 2013


Milí priatelia,

dovoľte mi na sklonku roka poďakovať vám všetkým za doterajšiu spoluprácu na spoločnom diele – ochrane pravdy, tradičných hodnôt a rodiny, ako aj práva rodičov na výchovu detí (bez ich morálneho ohrozenia cez výchovno-vzdelávací proces) – a skúsim krátko zosumarizovať, aký bol doposiaľ ďalší osud jednotlivých našich spoločných aktivít.

Spoločný hlas tisícok (alebo aspoň vyše tisíc) ľudí zaznel od leta päťkrát.

1. Samotný list Evy Kristinovej ministrovi zahraničných vecí Lajčákovi proti chystanej Stratégii ľudských práv, ktorý podporilo takmer 4000 občanov Slovenska.

Ako som už informovala, otvorený list bol súčasťou širokej kampane verejnosti, ktorá viedla k tomu, že už hotová Stratégia bola v septembri degradovaná na pracovný dokument a práce sa začali odznova. Žiaľ, napriek ministrovmu sľubu a opakovaným telefonátom Evy Kristinovej na sekretariát ministra, sa stretnutie s M. Lajčákom ešte neuskutočnilo. E. Kristinová sa však naďalej usiluje dohovoriť stretnutie. Na Národnej konferencii pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv (6.12.) sme mali možnosť v prítomnosti ministra Lajčáka vysloviť stanoviská a vypočuť si jeho reakcie.

Úvodné vystúpenie ministra Lajčáka si môžete vypočuť tu::

http://www.youtube.com/watch?v=-RnOPxzlq3g

Na vystúpenie pána ministra som reagovala v úvodnej časti diskusie týmito slovami:

„Nadviažem na to, čo povedal pán minister, ak tu zaznelo, že „ľudské práva sa vyvíjajú ako sa vyvíja spoločnosť“„nie obmedzujúco a reštriktívne“... treba vychádzať z reálneho hodnotového a morálneho systému v SR. Pretože nechceme, aby to bolo naopak. Nechceme, aby sa naša spoločnosť vyvíjala práve pod tlakom, pod vplyvom tých tzv. ľudských práv a hodnôt 21. storočia. Pretože je to obmedzujúce a reštriktívne pre rodiny, ktoré žijú podľa tradičných kresťanských hodnôt a priamo ich to ohrozuje. ... Táto nová hrozba sa dostáva nad naše obvyklé témy, pretože tu už nie je ohrozené telo, ale duša našich detí... Naše obavy sú opodstatnené, pretože vidíme, čo je  v zahraničí.“ Vyslovila som aj výhrady k neproporčnému zloženiu rady vlády, ktoré „nezodpovedá zastúpeniu tradície a tých novotvarov v spoločnosti a možno toto by bolo treba zmeniť.“

V záverečnom slove reagoval minister zahraničných vecí Lajčák takto:

„Nám nejde o víťazstvo jedných nad druhými. Nejde nám o vnucovanie názorov jedných voči druhým. Nejde o zmenu fungovania a mentálneho nastavenia slovenskej spoločnosti. Takú Stratégiu nik ani nemohol ani nemôže vymyslieť, aby čosi také dosiahol. ... Samozrejme druhá vec, ktorá je zásadná, to musí byť Stratégia SR ako členskej krajiny EÚ roku 2014, 21. storočia.“

Možno vás bude zaujímať, ako reagovala Oľga Pietruchová (MPSVaR SR), tak pridávam pár myšlienok z jej vystúpenia:

„To čo sa deje v poslednej dobe, to rozširovanie ... demagógie, proste manipulovanie pojmom, to rozširovanie (informácií) o nejakej gender ideológii..., ktorá je postavená na rovnosť s fašizmom a komunizmom... Potrebujem sa ostro voči tomuto ohradiť... Aj to, čo hovorila pani Vranská Rojková, obviňovať západné krajiny, z nejakého, ja neviem, kradnutia detí alebo rozbíjania tradičných rodín, keď vieme, že Škandinávske krajiny, že Nemecko, že mnohé tieto krajiny sú najvyspelejšími krajinami sveta s najvyššou úrovňou sociálnej ochrany, s najvyššou úrovňou kvality života a najvyššou úrovňou rodovej rovnosti, tak ak niekto potrebuje lepší dôkaz o tom, že rodová rovnosť je nielen legitímnou politickou agendou, ale je skutočne agendou, ktorá prispieva ku kvalite života všetkých mužov a žien, tak nech sa pozrie na mapu Európy a myslím, že viac dôkazov netreba.“

Zúčastnila som sa aj zasadania Rady vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť, ktoré sa konalo 18. 12. V jednom z bodov sa hovorilo o ďalšom postupe pri príprave Stratégie ľudských práv.  Minister Lajčák určil, že práce na Stratégii bude mať na starosti Pavol Demeš. Od januára budú prebiehať ďalšie workshopy, pri ktorých môžu zástupcovia verejnosti predkladať svoje príspevky k Stratégii. Síce z úst viacerých členov Rady vlády pre ľudské práva (napr. p. Pufflerovej a p. Mesochoritisovej) zaznela požiadavka, aby zástancovia názorov odmietajúcich Stratégiu sa nesmeli na tvorivej práci zúčastniť, minister Lajčák túto požiadavku principiálne odmietol.

Na záver upozorňujem, že v otázke Stratégie bude žiaduca činorodá účasť verejnosti, pričom každý zo záujemcov o zmeny v Stratégii musí byť pripravený obhájiť svoje stanoviská a požiadavky pri konfrontácii s medzinárodnými záväzkami Slovenska, pretože práve na toto budú tvorcovia Stratégie klásť dôraz.

2. Hromadná pripomienka k Národnému akčnému plánu na prevenciu a elimináciu násilia na ženách na roky 2014 – 2019, ktorú podporilo okolo 4500 občanov.

O rozporovom konaní s O. Pietruchovou na MPSVaR a o zápisnici som už písala minule. Do vlády materiál postúpil s touto predkladacou správou:

http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-161219?prefixFile=m_

Je vidno, že má zmysel sa aktivizovať a vyjadrovať k legislatívnym dokumentom, pretože takto sa názory občanov zapracovávajú do legislatívy a dostávajú sa aj na rokovanie vlády. Aj v správe sa píše, že „k materiálu boli zaslané tri hromadné pripomienky verejnosti, jedna s podporou 4 593 osôb, druhá s podporou 194 a tretia písomne odovzdaná spolu s podporovateľmi a podporovateľkami v počte 1 835 osôb. Všetky pripomienky verejnosti boli prerokované na rozporových konaniach a väčšina z nich akceptovaná, avšak niektoré rozpory sa nepodarilo odstrániť.“

Jedným z neodstránených rozporov bol aj nesúhlas s chystanou ratifikáciou Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (alebo inak

Istanbulského dohovoru). Proti jeho prijatiu sa však vyslovila nielen uvedená hromadná pripomienka ale aj 104 organizácií, vrátane nášho o.z. Vďaka takémuto odporu verejnosti sa podarilo dosiahnuť úspech: ratifikáciu Istambulského dohovoru odsunúť do roku 2016. (I keď minister spravodlivosti k tomu dodal, že dohovor odsúvajú aj z dôvodu nepripravenosti legislatívy, kde treba pozmeniť viacero zákonov, čo sa má v nasledujúcich rokoch diať.)

3. Hromadná pripomienka k Dohovoru Rady Európy o ochrane detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, ktorú podporilo 5000 občanov

Na rozporové konanie nás nepozvali (zatiaľ?). Na mejl, v ktorom som sa na rozporové konanie pýtala odpoveď neprišla. Neviem, či je rokovanie o tomto dohovore pozastavené, iba O. Pietruchová nám povedala, že jeho ratifikácia sa presúva z r. 2013 do druhej polovice roka 2014.

Iná verejnosť (ani KBS) si závažné riziká vyplývajúce z potenciálnej ratifikácie tohto dokumentu – povinnú sexuálnu výchovu od 1. stupňa ZŠ s poučením o sexuálnom zneužívaní v LGBTI sfarbení (atď. v zmysle hromadnej pripomienky) – zatiaľ neuvedomuje a verejne sa proti ratifikácii neozýva.

4. Hromadná pripomienka k Strategickému rámcu starostlivosti o zdravie pre roky 2013 – 2030, ktorú podporilo vyše 1100 občanov.

Dňa 5. 12. sme sa s Petrom Tuhárskym zúčastnili rozporového konania na MZ SR, na ktorom boli prítomné aj pracovníčky ÚVZ. Žiaľ, zo všetkých pripomienok ministerstvo akceptovalo čiastočne len dve s tým, že

A) našu žiadosť vypustiť vetu:

„Dôležitý bude rozvoj zdravotnej gramotnosti u mladej populácie až po integráciu úsilia pri tvorbe duševného a sexuálneho zdravia, ako aj výchovy k plánovanému rodičovstvu.“

uzavreli tým, že bola veta upravená v tomto znení:

„Dôležitý bude rozvoj zdravotnej gramotnosti u mladej populácie až po integráciu úsilia pri tvorbe duševného a telesného zdravia, ako aj výchovy k zodpovednému rodičovstvu“, keďže toto znenie pripomienkoval aj iný subjekt.

B) Slová:

"Pokračovanie v očkovacom programe a rozšírenie očkovacieho programu"

Nahradili slovami:

„Pokračovanie v očkovacom programe“,

Čo je čiastočným akceptovaním pripomienku, lebo my sme pôvodne žiadali nahradenie výrazu slovami „Očkovací program“.

Pri ostatných pripomienkach MZ a ÚVZ tvrdo zastávali pôvodné pozície. Jednoznačne zamietavé stanovisko mali napr. aj k nášmu odmietaniu povinnej elektronizácie zdravotnej dokumentácie a odmietali aj návrh, aby popri elektronizácii nechali fungovať aj pôvodné, neelektronické kartičky.

Zástupkyňa ministerstva tvrdila, že systém bude anonymizovaný, bezpečný a nezneužiteľný, kartička bude obsahovať len prístupový kód. P. Tuhársky, ktorý pracuje ako správca systému, povedal, že každý systém sa dá nabúrať, je to otázka možno dvoch-troch rokov, keď sa to podarí zvonku a zvnútra, to je ešte jednoduchšie. Zdravotné dáta sú veľmi zaujímavé pre poisťovne aj iné komerčné sféry, takže sa systém zaručene zneužije. Argumentovali sme aj tým, že napr. v otázke obchodovania s detskými orgánmi zazneli varovania z Anglicka, aby sa rodičia neposkytovali zdravotné informácie o deťoch do elektronických databáz, pretože ak si niekto môže vyhliadnuť dieťa ako ideálneho darcu orgánov, a už sa postará o to, aby ho získal. Namietali sme fakt, že na Slovensku sa neurobila žiadna spoločenská diskusia o tom, či vôbec chceme, aby sa naše osobné údaje povinne elektronicky spracovávali v rámci zdravotníctva. Upozornili sme aj na problém osobného identifikátora na kartičke. Teraz slúži na identifikáciu rodné číslo, ale mnohí na Slovensku sú bdelí k tomu, že sa chystá zavedenie iných osobných identifikátorov. Upozorňovali sme, že sme ešte do značnej miery kresťanská krajina, ktorej občania očakávajú, že prebieha snaha začleniť občanov do svetového informačného systému, ktorý pracuje s identifikátorom označeným číslom 666, neprijateľným pre kresťanov. V niektorých štátoch bola takáto identifikácia už spustená (cez zdravotné poistenie, sociálne poistenie alebo cez daňové čísla). Žiadali sme možnosť  uplatnenia výhrady svedomia, ak má niekto výhradu voči prijatiu elektronickej kartičky kvôli identifikátoru alebo možnosti zneužitia osobných údajov. Upozornili sme, že ak v núdzovej situácii vypnú elektrinu, elektronický systém bude celkom nanič. Zástupkyňa ministerstva však argumenty neuznala a aj tento spoločensky významný bod postúpil na rokovanie vlády s rozporom.

5. Hromadná pripomienka k Národnej stratégii na ochranu detí pred násilím, ktorú podporilo vyše 1200 občanov.

Pri prerokovávaní tejto hromadnej pripomienky 4. 12. Na MPSVaR som sa stretla s veľmi ústretovým prístupom, kde pracovníčky ministerstva (za prítomnosti štátneho tajomníka Buriana) mali výraznú snahu dospieť k zhode a vo väčšine bodov sme sa dohodli na zmenách, ktoré boli do materiálu zapracované. Viaceré naše pripomienky vítali ako pozitívny príspevok k vylepšeniu znenia dokumentu. Záverečné formulácie zatiaľ ešte nie sú na portáli právnych predpisov publikované. Nezhodli sme sa len v dvoch bodoch: ministerstvo sa nechcelo vzdať ťažiskovej úlohy prieskumu o násilí, ktorý sa vykonal medzi ôsmakmi a deviatakmi a ani emotívnych citátov z odpovedí detí, i keď prijalo isté ústupky vo formuláciách.

Okrem týchto našich spoločných akcií vás chcem upozorniť na zaujímavé odpovede na interpelácie poslancov Kvasničku a Vašečku, ktoré možno nájsť na internetovej stránke NR SR (na tejto adrese si pozrite úplne na konci zoznamu Odpovede na interpelácie – zoznam, v ktorom si vyhľadajte interpelácie menovaných poslancov):

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=6&ID=750

Taktiež chcem upozorniť na to, že udalosti na Ukrajine sa v slovenských médiách nepredstavujú v pravom svetle a uvádzam link na video upozorňujúce na podstatu, i keď trochu zjednodušene a nekomplexne:

a linky, na ktorých (ak viete po rusky) sa môžete dozvedieť viac:

http://www.youtube.com/watch?v=UySRRV_e4_M

Preposielam jeden aktuálny oznam:

Združenie za obnovu a ochranu morálnych hodnôt - http://zoomh.webnode.sk/

Vás srdečne pozýva na pokojnú manifestáciu za ochranu tradičnej rodiny, pod heslom: Obnova rodiny, vzkriesenie národa

Bratislava 26.12. 2012, od 15. do 16.00hod na námestí SNP

Napokon mi dovoľte ešte raz zdôrazniť, že situácia je náročná a je veľmi potrebné, aby sme sa všetci v nasledujúcich mesiacoch aktívne angažovali vo veciach, ktoré sa bytostne týkajú našich rodín, nášho života a výchovy detí, aby k nám neprenikli cudzorodé prvky demoralizácie. Spoločný hlas má svoju váhu a ak je dostatočne silný, a ako sme sa presvedčili, možno veci zmeniť, resp. nedovoliť, aby boli overené pravidlá menené proti vôli väčšiny, proti kresťanským tradíciám, proti zdravému rozumu.

Srdečne vás zdraví a veľa šťastia a radosti počas sviatkov i v novom roku vám praje

Iva Vranská Rojková

Možno vás bude zaujímať, ako reagovali ďalší, tak pridávam pár úryvkov z iných vystúpení:

Erika Jurinová (poslankyňa OĽANO): Hovorila predtým pani .... hovorila o očkovaní. Nesúhlasím so všetkým, o čom hovorila, na druhej strane si uvedomujem, aj že niektorí rodičia sa cítia obeťami a nemajú možnosť odškodnenia. Takže aj v tejto veci vidím, že tie obete nie sú komplexne riešené, zatiaľ nemám informáciu, že by boli  komplexne riešené v Stratégie...

Oľga Pietruchová:

Diskusia vždy bývala ostrá, vždy bývala emotívna, ale minimálne sa niesla na nejakej vecnej úrovni a s elementárnou slušnosťou a ohľadom voči ľudskej dôstojnosti tej druhej strany. To čo sa deje v poslednej dobe to rozširovanie - a mne to nedá nazvať inak ako - demagógie proste manipulovanie pojmom, to rozširovanie o nejakej gender ideológii do ktorej je interpretované všetko, ktorá je postavená na rovnosť s fašizmom a komunizmom, tak ako už aj z pozície štátnej úradníčky sa potrebujem ostro voči tomuto ohradiť aj kvôli tomu, že je tu takéto široké publikum a ubezpečiť všetkých, že sú to určité skupiny, ktoré veľmi účelovo rozširujú tieto doslova nezmysly a je to o to väčším paradoxom, že oni potom argumentujú tým, že spoločnosť je polarizovaná, lebo ľudia sa obávajú. Obávajú sa preto, že sa tu šíria mylné dezinterpretácie a naozaj a sú tu mnohí takí, ktorí vedia, že dlhé hodiny sme strávili diskutovaním s aktivistami z toho kresťanského tábora dá sa povedať a na veľmi veľa veciach sa po obsahovej stránke zhodneme, ale ešte raz, aj to, čo hovorila pani Vranská Rojková, obviňovať západné krajiny, z nejakého, ja neviem, kradnutia detí alebo rozbíjania tradičných rodín, keď vieme, že Škandinávske krajiny, že Nemecko, že mnohé tieto krajiny sú najvyspelejšími krajinami sveta s najvyššou úrovňou sociálnej ochrany, s najvyššou úrovňou kvality života a najvyššou úrovňou rodovej rovnosti, tak ak niekto potrebuje lepší dôkaz o tom, že RR je nielen legitímnou politickou agendou, ale je skutočne agendou, ktorá prispieva ku kvalite života všetkých mužov a žien, tak nech sa pozrie na mapu Európy a myslím, že viac dôkazov netreba.

Kosej, Fórum kresťanských inštitúcií

Biskupi tu hovoria isté nadstavbové veci, chránia hodnoty...

Tolerancia je pekná vlastnosť, ale musíme sa zhodnúť na spoločných mierkach, a tolerancia nie je bezmedzná,, má svoje hranice, má svoj zmysel, ale nie je to niečo, že buďme tolerantní a to nám zabezpečí krásny život. Tolerancia môže byť veľmi nebezpečná.

Pani Vranská spomenula očkovanie, dobre, tu si nerozumieme, ale spomenula aj to, že tie príklady zo zahraničia nás varujú a poviem celkom konkrétne. Pred 10 rokmi, keď sa vo Francúzsku prijímal zákon o homosexuálnych partnerstvách, ministerka predkladajúca zákon, explicitne povedala: „Nejde nám o nič viac, len o partnerstvá.“ A dnes po 10 rokoch, keď sa niekto ozve, že má problém s tolerovaním adopcie detí (homosexuálnymi pármi), tak je zatváraný. Tu sa niečo pohybuje smerom, ktorý je naozaj nebezpečný. Na záver: Ak má byť rada vlády funkčným orgánom, tak je ju treba reštrukturalizovať, tak jak jednotlivé výbory.

Mesochoritisová:

Som smutné, lebo už neviem, kam sa máme posunúť a akým spôsobom ukončiť aj to, čo sa tu deje v tejto sále.... Vy tu hovoríte o tom, že niekto tu rozkladá spoločnosť, že napádame hodnotový a morálny systém tejto krajiny. Prosím vás, ja sa chcem spýtať, o akom hodnotovom systéme hovoríme? Náš hodnotový systém je ochrana ľudských práv, Náš hodnotový systém je ľudskej dôstojnosti všetkých ľudí, nielen vyvolených ľudí. Chcem pripomenúť, že ľudské práva nemajú rodiny, majú ich členky a členovia týchto rodín. Našou povinnosťou je chrániť práva všetkých členov a členiek..


Chcela by som Vám ešte predstaviť
centrum CBR- ktoré sa nevenuje len rizikám potratov ale aj morálnym úpadkom spoločnosti. Rozhodli sa okrem iného tiež informovať žiakov a študentov v školách v rámci sexuálnej výchovy o sexuálnom živote ale inak ako to chce presadiť naša vláda pod nátlakom EU a scestných organizácii. Chce informovať študentov o tom, ako ho mať zodpovedne , najlepšie v manželstve a o tom, aká dôležitá je v živote mužov a žien čistota.. http://www.coskolaneuci.sk/skola/

preposielam..

Milí priatelia,

 

prinášame Vám informácie o aktuálnom zápase za kultúru života a správy o našich aktivitách.

 

Zákaz potratových tabletiek v NR SR

Včera parlament hlasoval o zákaze potratových tabletiek, čo je jediným schodným riešením medzery zákona, ktorý umožnil ich zaregistrovať, ale neumožňuje ich zavedenie. Poslanci z OĽANO predložili novelu potratového zákona a CBR lobovalo u poslancov za jej schválenie. Poskytli sme právne argumenty, odkazy na štúdie i obrázky počatého dieťaťa v 7. týždni, do kedy je potratové tabletky možné podľa registrácie použiť (viď obrázok). Smer však napriek prehláseniam ministerky, že sa tabletky nebudú zavádzať, nezahlasoval za ich výslovný zákaz. Hrozba, že sa zavedú aj protiústavne, je naďalej prítomná, nakoľko ich zavedenie zmenou vyhlášky žiadajú od ministerky propotratové organizácie. Vyhláška by však bola v rozpore s vyššou právnou normou, ktorou je potratový zákon, ktorý trvá na vykonaní zákroku v zdravotníckom zariadení. Viac sa dočítate v článku Chemické potraty je potrebné zakázať zákonom.

 

Sterilizácie Rómov znova v parlamente

Ani návrh na preplácanie sterilizácií pre "chudobných" neprešiel. Po sledovaní diskusie o sterilizáciach, ktorá predchádzala prerokovaniu návrhu na zákaz potratových tabletiek, som napísala tento blog: Scestná debata o sterilizáciach Rómov v parlamente

 

Hromadné pripomienky CBR

CBR sa zúčastnilo rozporového konania na MZ SR vo veci Strategického rámca starostlivosti o zdravie na roky 2013-2030, ktorý sme pripomienkovali s Vašimi vyše 2000 podpismi. Naša pripomienka je predložená so zásadným rozporom, pričom pripomienku zavedení sexuálnej výchovy akceptovali len čiastočne. Zmenilo sa znenie na "telesné zdravie" namiesto "sexuálne" a "zodpovedné rodičovstvo" namiesto "plánované rodičovstvo", hoci sme trvali na tom, že zodpovedné rodičovstvo je v kontexte manželstva a teda by ministerstvu malo ísť o ideál: "výchovu k manželstvu a zodpovednému rodičovstvu".

 

MPSVR našu pripomienku k Národnému programu ochrany detí pred násilím, ktorú za 48 hodín podpísalo viac ako 3000 občanov,prijalo, ale nezapracovalo. Materiál ide na vládu s rozporom zo strany verejnosti. Ďakujeme za Vašu angažovanosť.

 

Školenia k sexuálnej výchove

CBR posledné dva víkendy vyškolilo vyše 30 osôb v kontexte projektu Čo škola neučí. Z nich sa 20 stane platenými lektormi sexuálnej výchovy vo všetkých regiónoch Slovenska. Projekt rozbiehame od januára 2014 a budeme potrebovať Vašu finančnú podporu. Ak si to môžete dovoliť, prosím prispejte čiastkou 10,- Eur, 25,- Eur, 50,- Eur alebo i viac na účet CBR 8561196003/1111. V týchto dňoch pripravujeme list pre riaditeľov vyše 600 stredných škôl s ponukou sexuálnej výchovy, ktorú odprezentujú naši lektori.

 

Povinné vakcíny z umelopotratených ľudských embryí

Po dvojtýždňovej výmene emailov s členmi Subkomisie KBS pre bioetiku ohľadom očkovania a ich neochote diskutovať o jednotlivých výhradách k vakcínam som napísala článok Povinné očkovanie - morálne či nemorálne, ktorý už po týždni odporúčalo skoro 1000 osôb na FB,  a dosiahlo rekordnú čítanosť, čo preťažilo server portálu a tak ho upgradujú.

 

So želaním krásnych vianočných sviatkov,

 

 

Ing. Jana Tutková, M.A.

riaditeľka

 

POZVÁNKA DO ZVOLENA ,

na stretnutie občanov z celého Slovenska v dňoch 18.1. a 19.1. 2014

Vážení občania, ste pozvaní do Zvolena na Celoslovenské stretnutie občanov, ktorým záleží na rozvoji Slovenska, s využitím priameho podieľania sa na rozhodovaní smerovania a riadenia našej spoločnosti. Pozývame všetkých tých na ktorých sú páchané krivdy, bezdomovstvo, nezamestnanosť, chudoba, poprípade iné neprávosti tohto súčasného systému najmä od r. 1989. Pozývame všetkých tých, ktorí majú záujem na vyvedení Slovenska z ekonomickej a  spoločenskej krízy, najmä tých ktorí majú vízie do budúcna. Môžu to byť podnikatelia, inteligencia ale aj obyčajní ľudia. Na stretnutie prídete, ako občania a zo stretnutia, ako koordinátori Občianskych snemov vo vlastných obciach. Po stretnutí nás bude koordinovať Celoslovensky občiansky snem, ktorý si zvolíme my všetci slobodní občania, účastníci stretnutia vo Zvolene.

Takéto stretnutia sa budú organizovať pravidelne ¼ ročne, vždy tam, kde sa sami na tom zhodneme.

Prihlasovanie na stretnutie  je do 12.1. 2014. Propozície stretnutia, sú uvedené na stránke http://stretnutie.obcanov.sk/

Pozývajú slobodní občania, aktivisti: Filip Rázga, Iveta Kamenická, Jozef Šolc, Viliam Baňák

 

prosíme rodičov aby sa zamysleli..


OČKOVANIE – OTVORENÝ LIST MUDr. JUDITY HOFHANZLOVEJ LEKÁROM V ČR: „Apeluji na Vás, své kolegy, abychom se začali více zabývat problematikou vakcinace. Mluvím i sama za sebe, jako lékaři máme minimální znalosti ohledně vakcinace, zejména složení vakcín. Jednou budeme sami zodpovídat za svou neznalost či malou odvahu přiznat si zjevné.“
Ďalšia zbytočná smrť bábätka po očkovaní..http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163

O obchode s detmi hovorí už aj Vatikán

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=19249

 

http://www.stopautogenocide.sk/clanky/pedofilia/belgicky-poslanec-laurent-louis-sa-vyjadril-ku--dnu-pedofilov-.html

 

ked sadizmus nemá hranic: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/300233-slovensko-obnovi-adopcie-do-talianska/

 

 

Pre  tých, čo vedia po rusky
informácia o sexualizácii detí na Západe a strategické rady, čo proti nej robiť.

 

http://beo.sk/bioetika/1776-gender-revolucia-pokracuje

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2227562/Colleen-Francis-Outrage-transgendered-woman-permitted-use-college-womens-locker-room-exposing-himself.html

 

http://www.aktuality.sk/clanok/241335/komentar-pastiersky-list-bez-kontextu/

Ďalšie linky:

 

Prehľad aktivít HFI v roku 2013 na ochranu manželstva a rodiny

http://www.hfi.sk/clanky/173-prehlad-aktivit-hfi-v-roku-2013

 

V parlamente je najaktívnejšia. Jurinová prevyšuje kolegov

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/v-parlamente-je-najaktivnejsia-jurinova-prevysuje-kolegov-600021

 

Prečo SMER 3-krát cúvol: ideológia rodovej rovnosti, pastiersky list

http://martinkamensky.blog.sme.sk/c/345964/Preco-SMER-3-krat-cuvolideologia-rodovej-rovnosti-pastiersky-list.html

 

Miss World 2013: Jsem proti zákonům povolujícím interrupce

- povzbudzujúce svedectvo krásnej ženy o hodnote života

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=18997

 

Vatikán dementoval komentáre o otvorenosti pre homosexuálne zväzky 7.1.2014

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140107049

 

Ex-homosexuál uzavrel manželstvo so ženou, homoaktivisti zúria

http://beo.sk/udalosti-zo-sveta/1762-ex-homosexual-uzavrel-manzelstvo-so-zenou-homoaktivisti-zuria

 

Vláda zase ide podporiť megakasíno

http://www.ta3.com/clanok/1032990/vlada-po-prvy-raz-vyuzije-v-praxi-zakon-o-vyznamnych-investiciach.html

 

http://medialne.etrend.sk/tlac-spravy/ikea-vo-vlastnom-casopise-scenzurovala-lesbicky-pre-homofobiu-rusov.html

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20131228007#.Ur8XSCmIak4.facebook

 

Rádio Lumen - relácia Občan - Ochrana a podpora rodiny a manželstva. Hosť - Anton Chromík, Aliancia za rodinu

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=53

- veľmi dobrá relácia o aktuálnom stave na Slovensku a súčasnom ohrození rodiny

 

http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2013

 

http://www.stalo-se.cz/?p=16383


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

DOLEZITA HROMADNA PRIPOMIENKA !!!

2013-11-24 23:30:43

Nová závažná HROMADNA PRIPOMIENKA.. Do medzirezortného pripomienkového konania sa dostal materiál Národná stratégia na ochranu detí pred násilím.
PROSíM MOBILIZUJTE SA ZDIELAJTE A PODPISUJTE!!!
Náš tlak musí byť stále silnejší tak zdieľajte a povedzte rodičom,kamarátom, rodine o tom, čo sa deje.. nech sa registrujú na portáli právnych predpisov a podpíšu pripomienku. JE TO VELMI DOLEZITE. Máme dva dni..

http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_2013_nsod.html


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

Dalšie útoky..

2013-11-02 14:59:51

Prosím všetkých ktorí podpísali túto petíciu a uvedomujú si vážnosť situácie aby do 4.11podpísali dalšie závažné hromadné pripomienky..  Všetky informácie máte tu : Kliknite si na Hromadne pripomienky a otvorené listy

http://www.rodinajezaklad.sk/index.php/zakony-vyzvy/vyzvy/75-akcie/vyzvy/276-zoznam-vyziev-a-upozorneni

 

Milý pritelia,

ďakujem všetkým, ktorí podporili hromadné pripomienky aj tým, ktorí sa o to márne snažili – vieme, že Portál právnych predpisov je trochu zložitý, ale nespochybniteľne musia byť takto nazbierané hlasy uznané.

V pondelok sme mali prvé z rozporových konaní, ku ktorému ste dopomohli, a to k Dohovoru o násiliu na ženách a rodovému násiliu s riaditeľkou odboru rodovej rovnosti, pani Pietruchovou. Rokovali sme vyše dve hodiny, avšak problém v komunikácii s pani Pietruchovou je ten, že nie je ochotná prijať žiaden argument, všetky spochybňuje ako nedôveryhodné. Keď sme jej predložili oficiálne nórske štatistiky o ukradnutých deťoch z rodín, tým zase nerozumela, lebo boli po nórsky. Napokon sme jednotlivé body uzavreli takto:

1. Naďalej sme proti ratifikácii Dohovoru o násilí na ženách..., takže materiál ide do vlády s týmto rozporom.

2. Otázka Dohovoru proti sexuálnemu zneužívaniu detí spadá pod ministerstvo spravodlivosti a budeme ju riešiť tam.

3. Otázku Nórskych fondov sme doriešili kompromisom – vypustia sa z dokumentu slová o tom, že Nórsko by malo byť dobrým príkladom pre Slovensko a do záverov sa má zakotviť aj tvrdenie p. Pietruchovej, že čerpanie peňazí z Nórskych fondov nepodmieňuje preberanie nórskych noriem a postupov.

Udalosti sa však hrnú ďalej.

Taktiež v pondelok sa konalo na MPSVaR rokovanie výboru pre deti a mládež, na ktorom bol prezentovaný prieskum o násilí na deťoch. Podľa tohto účelovo vyrobeného prieskumu podľa zahraničných podkladov vyhodnotili, že je u náš každé 3. dieťa podrobované násiliu, z tohto záveru sa robí veľká bublina a vytvára sa  prostredie na to, aby spoločnosť privítala zavedenie prvkov juvenilnej justície. Ak si preštudujete vyhodnotenie prieskumu medzi žiakmi 8. A 9. Ročníkov, zistíte, k akému zavádzaniu dochádza. Tu sú materiály z prieskumu, v prílohe je samotný dotazník.

http://www.employment.gov.sk/prevalencia-nasilia-pachaneho-na-detoch-vyskum.html

Odporúčame prečítať.

Tento prieskum s použitím podkladov vypracovaných pre zahraničné prostredie považujeme za účelový a zmanipulovaný, okrem iného aj preto, že ak si podrobne pozriete výsledky, zistíte, že štvrtina domácnosti na Slovensku vraj nemá funkčné WC, umývadlo, alebo sporák a týmto zanedbáva deti. Za násilie páchané na dieťati sa považuje aj keď dieťaťu vynadáte, alebo ho pošlete za trest si kľaknúť. Za psychické násilie sa považuje aj to, keď sa rezignovaný rodič rozhodne s dieťaťom nerozprávať, alebo mu za prehrešok vynadá. Za zanedbávanie sa považuje, ak necháte deviataka samého doma a nepoviete mu kam idete. Za sexuálne násilie sa považuje, ak majú spolužiaci sexuálne zafarbené poznámky na adresu výzoru alebo postavy deviatačky. Keďže sú deti múdrejší než dospelí sociológovia, polovica z detí uznáva, že trest od rodičov dostali zaslúžene, pretože neposlúchali alebo niečo zlé vyviedli. Najhoršie na prieskume je, aký poplach sa na základe neho robí. Vypočujte si priložený záznam a diskusiu po prezentácii výsledkov prieskumu, to bubnovanie na poplach:

http://youtu.be/xofrVl7lcpg

A napokon, do medzirezortného pripomienkového konania sa dostal ďalší strategický dokument, tentoraz pre rezort zdravotníctva. Keď sme ho analyzovali, zistili sme, že zakotvuje sexuálnu výchovu – už naozaj človek netuší, kadiaľ všadiaľ sa vedú útoky na morálku detí. Okrem toho sa plánuje elektronizácia zdravotných údajov, čo je extrémne zneužiteľné. Prosím, preštudujte si našu hromadnú pripomienku, a podporte ju do 4.11, samozrejme v prípade, ak sa s ňou stotožníte. Upozorňujem na to preto, lebo sa týka aj povinného očkovania, nemusí každý z vás súhlasiť s našou stratégiou. Nechcem podsúvať „mačku vo vreci“. Myslím však, že aj v tejto otázke je naša pripomienka rozumná.

Lúčim sa s vami a na záver prikladám informáciu o hromadnej pripomienke.

Srdečne s pozdravom

Iva Vranská Rojková

PS1:

Petícia na ochranu rodiny ako zväzku muža a ženy ešte stále nie je spustená, vraj je však na dobrej ceste – len sa trochu obávam, aby ju na tej dobrej ceste nezasypal sneh...

PS2:

Na tejto adrese hromadná pripomienka:

Tu uvádzame tlačovú správu, ktorá o nej informuje a na jej závere uvádzame znenie hrom. pripomienky:

Premýšľať alebo sa slepo hrnúť vpred?

V legislatívnom procese je ďalší dokument strategického významu, ktorý obsahuje viaceré neprijateľné zámery. Ide o Strategický rámec starostlivosti o zdravie pre roky 2013 - 2030.

V prvom rade ide znovu o "rozvoj zdravotnej gramotnosti" v zmysle "výchovy k plánovanému rodičovstvu". Pod touto zámienkou sa v zahraničí pretláča, v súlade s štandardom WHO, predčasná sexualizácia detí (štandard zahŕňa napr. masturbáciu od 4. roku života).

V druhom rade ide o viaceré zámery "pokračovať a rozširovať" plošný očkovací program. S týmto nemôžeme súhlasiť, nakoľko príklady z nedávnej minulosti (napr. BCG vakcína alebo tzv. pandémia chrípky A/H1N1) ukazujú, že očkovací program sa neriadi na základe vedeckých kritérií, ale nezriedka je náchylný na konzervovanie nepodložených a prekonaných zvykov a lobistické tlaky. Preto žiadame nie o "pokračovanie a rozširovanie", ale o pravidelné prehodnocovanie očkovacích programov podľa aktuálnych vedeckých poznatkov.

V treťom rade ide o zámery týkajúce sa elektronizácie zdravotníctva; ku týmto zámerom ešte neprebehla verejná diskusia, nie je tu spoločenský konsenzus o vhodnosti centralizovanej databázy zdravotných záznamov, no riziko jej zneužitia je obrovské.

Prosíme vás preto o podporu našej hromadnej pripomienky, a to najneskôr do pondelka 4.11.2013.

Spôsob je nasledovný:

1.V prehliadači otvorte túto adresu, na ktorej môžete prezrieť pripomienku.

2.Na ľavej strane kliknite na voľbu Registrácia (ak už ste sa v minulosti registrovali, môžete prejsť rovno k bodu 4, 6 a 7).

3.Registrujte sa (treba vybrať meno a heslo a zadať e-mail adresu).

4.Prihláste sa prostredníctvom polí na zadanie mena a hesla na ľavej strane.

5.Kliknite na voľbu Môj profil a nastavenia (tiež na ľavej strane). Zadajte požadované osobné údaje, aby Vám systém dovolil podporiť pripomienku (povinné sú: Meno, priezvisko, úplná adresa. Ostatné nie sú povinné).

6.Znovu otvorte adresu z bodu 1.

7.Kliknite na tlačidlo Podporiť, ktoré nájdete na spodku stránky.

Ďakujeme za podporu.

Znenie pripomienky:

1)

Na str. 8 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení;

žiadame vypustiť vetu:

„Dôležitý bude rozvoj zdravotnej gramotnosti u mladej populácie až po integráciu úsilia pri tvorbe duševného a sexuálneho zdravia, ako aj výchovy k plánovanému rodičovstvu.“

Zdôvodnenie:

Pod touto formuláciou sa v zahraničí rozumie aplikácia teórie, že dieťa je sexuálna bytosť už od narodenia, pričom štandardy sexuálnej výchovy od WHO odporúčajú tiež praktiky, ktoré spôsobujú predčasnú sexualizáciu detí a nútia ich získavať v tejto oblasti poznatky, ktoré morálne ohrozujú deti a mládež.

2)

Na str. 9 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia;

slová:

"Je potrebné viesť korektnú, pravidelnú a argumentačne silnú iniciatívu na podporu čo najvyššej zaočkovanosti populácie proti infekčným chorobám a udržať už zavedený vysoký štandard zaočkovanosti populácie proti vysoko nákazlivým chorobám nielen s prihliadnutím na zdravie očkovaných jedincov, ale aj ostatných jedincov žijúcich v komunite."

zmeniť na

"Je potrebné viesť korektnú, pravidelnú a argumentačne silnú iniciatívu na podporu čo najotvorenejšej diskusie o cieľoch a reálnych možnostiach programov zaočkovanosti populácie proti infekčným chorobám a zlepšiť štandard sledovania nežiaducich účinkov očkovania s prihliadnutím na celkové zdravie očkovaných jedincov, ale aj ostatných jedincov žijúcich v komunite."

Zdôvodnenie: Počas 50 rokov plošných očkovacích programov došlo k závažným pochybeniam, ktoré ukazujú na potrebu venovať pozornosť vplyvu očkovania na zdravie ako celok. Príklad BCG vakcíny a iné ukazujú, že slepé zotrvávanie v zabehnutých očkovacích programoch je často nielen v rozpore s vedeckými poznatkami, ale aj s právom jednotlivcov na ochranu zdravia.

3)

Na str. 9 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia;

slová:

"dosiahnutie a udržiavanie odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akými sú napríklad detská obrna, osýpky, rubeola;"

zmeniť na

"pravidelné prehodnocovanie udržiavania odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akým je napríklad detská obrna;"...

Zdôvodnenie:

Vzhľadom k preukazovanej nezmyselnosti niektorých odporúčaných očkovaní nie je žiaduce ich za každú cenu udržiavať, práve naopak, očkovacie programy musia byť podrobované pravidelnému prehodnocovaniu z hľadiska aktuálnych vedeckých poznatkov o reálnych schopnostiach vakcín v dosahovaní očakávaných cieľov, ako aj o celkovom vplyve na zdravie.

Globálna eliminácia osýpok nie je dosiahnuteľná, preto nemá význam predkladať ju ako strategický cieľ; takýto cieľ je v niektorých krajinách bezúspešne predkladaný už takmer 50 rokov. Súčasné vakcíny totiž nie sú schopné dosiahnuť spoľahlivú imunitu voči všetkým cirkulujúcim kmeňom osýpkového vírusu, nedokážu zabrániť nakazeniu a šíreniu nákazy, a ich trvanie účinku je obmedzené. Epidémie vo vysoko alebo plne zaočkovaných populáciách nesvedčia v prospech možnosti dosiahnutia eliminácie ochorenia. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie osýpok vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory.

Eliminácia rubeoly je taktiež nedosiahnuteľná kvôli nedostatočným parametrom vakcíny, najmä kvôli krátkodobému a nespoľahlivému účinku. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie rubeoly vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory.

4)

Na str. 38 v tabuľke 3:Zdroje financovania čiastkových stratégií/nástrojov zmien;

nahradiť slová:

"Pokračovanie v očkovacom programe a rozšírenie očkovacieho programu"

slovami:

"Očkovací program"

Zdôvodnenie:

Absentuje vyhodnotenie dopadu súčasného očkovacieho programu na zdravie populácie, preto nie je vhodné do dlhodobého plánu vopred zahrňovať smerovanie ďalšieho vývoja očkovacieho programu, konkrétne "pokračovanie a rozšírenie".

5)

Na str. 8 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení...

V bode Neprenosné ochorenia;

8. vetu:

"Medzi najznámejšie patria: fajčenie, nesprávne stravovacie návyky, nedostatočná fyzická aktivita, nadmerný príjem alkoholu, užívanie psychoaktívnych látok, psychosociálny stres"

doplniť o slová:

"genetická porucha syntézy vitamínu C".

Zdôvodnenie: Neschopnosť človeka syntetizovať vitamín C vedie k oslabeniu cievneho kolagénu a k postupu príznakov srdcovocievnych ochorení.

6)

Na str. 9 v časti Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode  Prenosné ochorenia, 2. ods.;

vypustiť požiadavku

"Budovanie kapacít v oblasti informatizácie a stáleho dohľadu na zavedenie medzinárodných zdravotných predpisov"

a taktiež na str. 11 v časti: Prioritná oblasť 3: Posilňovanie zdravotných systémov, v centre záujmu ktorých sú ľudia, posilňovanie kapacít verejného zdravotníctva a pripravenosti, surveillance a schopnosti reagovať na núdzové situácie;

vypustiť vetu:

"Plné využitie nástrojov a inovácií 21. storočia ako komunikačných technológií  (digitálne záznamy, telemedicína a eHealth) a sociálnych médií sa môže podieľať na lepšej a nákladovo efektívnejšej starostlivosti." ;

a taktiež na str. 38 v tab.3 Zdroje financovania čiastkových stratégií/nástrojov zmien;

vypustiť riadky:

„eHealth“

Zdôvodnenie:

Za presadzovaním medzinárodných zdravotníckych predpisov často stoja lobistické farmaceutické skupiny (napr. prípad prasacej chrípky, ktorý sa ukázal ako planý poplach so zbytočnými finančnými nákladmi pre Slovensko na nevyužité vakcíny), preto nepovažujeme za potrebné budovať kapacity a stály dohľad v tejto oblasti. Slovensko by malo prijímať samostatné, nezávislé a kompetentné rozhodnutia.

Informatizácia, t.j. elektronické spracovanie údajov týkajúcich sa zdravia uľahčuje dostupnosť k týmto údajom aj pre tých jednotlivcov a skupiny, ktorí  informácie takéhoto druhu zneužívajú, alebo môžu zneužiť. Databáza takýchto údajov bude celkom istotne zneužitá, otázkou je len miera a spôsob zneužitia. Varovania zo zahraničia (Veľká Británia) hovoria napríklad o tom, že zdravotné údaje týkajúce sa detí by nemali byť elektronizované, pretože to uľahčuje "prácu" obchodníkom s detskými orgánmi, ktorí si vedia vyhliadnuť a kriminálne sa zmocniť vhodného detského "darcu".

Zavedenie systému eHealth znemožní jednotlivcovi slobodu výberu v tejto oblasti, a zbaví ho akejkoľvek možnosti ochrániť svoje citlivé údaje. Zavedeniu podobného systému by mala predchádzať celospoločenská diskusia, a to aj vzhľadom na riziko potenciálneho ohrozenie slobody vierovyznania značnej časti obyvateľstva (riziko pridelenia takého osobného identifikátora v celosvetovom informačnom systéme, pred ktorým kresťanov varuje Sväté Písmo

Pre tých ktorí nemajú facebook.. a nehladajú informácie.. máme nové právy

Odvolanie Olgy Pietruchovej

http://www.peticie.com/otvoreny_list_na_odvolanie_olgy_pietruchovej

Hrôza !!! http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/12-04-2012/skandal-mnisky-kradli-a-predavali-deti-hned-po-narodeni.html

http://www.stopautogenocide.sk/clanky/juvenilna-justicia---kradnutie-deti/odobratie-styroch-deti-od-milovanej-mamy.html - odoberanie deti matke je tam aj video..

http://www.youtube.com/watch?v=-HtH_V8v-IA

podobný prípad na Slovensku.. http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/chlapca-odviedla-zo-skoly-sudkyna-s-otcom-talianom-bez-vedomia-matky.html

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/vystrasena-julietta-ema-ktore-pokusil-otec-odviezt-do-francuzska-mama-mame-zbran.html

http://www.cas.sk/clanok/263117/skandal-pri-partizanskom-drasticke-odoberanie-deti-socialkou-priamo-v-skole.html

http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/15-10-2013/dieta-chceli-zobrat-dieta-od-rodica-skoncilo-na-psychiatrii.html

ZDIELAM výzvu aktívnej mamičky..
Dobrý den,

Chcem Vás poprosiť, aby ste mi napísali informácie o výučbe v oblasti ľuds.a detských práv na škole, ktoré navštevuje Vaše dieťa - t.j. či sa používa nejaká metodika, brozura, učebnica o právach LGBTI osôb, alebo nejaké učebnice, školenia, kurzy..ktoré zavádzajú predčasnú sexualizáciu detí.
Napíšte prosím aj v prípade, že ste zistili, že sa nič podobné na škole nepraktizuje.
ďakujem

Môžte mi napísať aj do správy : https://www.facebook.com/panni.hudakova ak nemáte fb napíšte tu do správy na peticie.com alebo na curlejova.denisa@centrum.sk

http://www.cas.sk/clanok/264368/nemecko-ako-prve-v-europe-povolilo-tretie-pohlavie-u-novorodencov.html

http://www.lifenews.sk/node/5538/

http://www.protiproud.cz/svoboda/clovek/rodina/625-sokujici-zprava-o-tom-co-se-na-nase-deti-vali-z-evropske-unie-nechutnosti-a-obscennosti-jako-povinny-vyucovaci-predmet-ve-skolach-ubranime-se.htm

http://www.cas.sk/clanok/264248/skandal-hovorcu-mestskeho-uradu-v-roznave-obvinili-z-prechovavania-detskeho-porna.html

http://jakubsluka.blog.idnes.cz/c/372322/Evropa-by-chtela-ucit-trilete-deti-masturbovat.html

http://baricak.blog.sme.sk/c/340250/Juvenilna-justicia-dalsia-vrazda-naroda.html#ixzz2iTLSjbWz

http://www.soudci.info/tabule.html

niečo z FB

Mimochodom.. dielo je skoro dokonané... pozrite sa aké robia naše "ochranárske" Občianske združenia semináre.. !!!! SUDCOVIA ! POLICIA ! POLITICI ! MEDIA ! SOCIALNY PRACOVNICI ! Už majú informácie čo majú a ako robiť a ako vidíme.. už to aj robia.. 

JE TO PREPOJENE DOKONCA S GENDER !
Pozrite sa ktoré združenia spolupracujú s touto organizáciou.. ktoré dalšie "mimovládne organizacie" 

Ja sa pýtam teraz už len jednu vec.. čo bude u nás inak ako v UK ?

http://ncrp.sk/?page_id=35...

Tajomníčkou komisie bola riaditeľka Národného centra pre rovnosť príležitostí Mgr. Anna Klimáčková, 

Na čo jej organizácia ešte pracuje ? 
Zmena rodových stereotypov (2004-2005)
Gender mainstreaming v národnej politike a programoch (2005-2006)
Program rodovej rovnosti v Zlatých Moravciach (2005–2006)
Projekt Gender mainstreaming na trhu práce (2006-2008)
Princípy rodovej rovnosti a gender mainstreaming ako súčasť antidiskriminačnej stratégie rozvoja regiónov (2008)
Gypsy spirit (2009, 2010, 2011)
Rozvoj vidieka (2010- 2012)

niečo z FB

Všetci tu vieme že toto bude nekonečný boj.. Naše deti nadobro neochránime pretože oni to budú skúšať dovtedy, až sa im to nejakým podvodom nepodarí presadiť...Nakoľko sledujem situáciu vidím konečné riešenie v povstaní národa. Zbaviť ich moci raz a navždy a nastoliť priamu demokraciu bez politických stran..Na internete sa objavuje dnes kopec jednotlivcov a malých skupín ktoré majú svoju predstavu o tom, ako to spraviť..tie ktoré vzbudili najviac pozornosti sú : Dôchodca Bulla a jeho trikolahttp://www.youtube.com/watch?v=lRc4Dld-P-0 (v nahrávke sa spomína aj juvenilná justícia) Občiansky kandidát na prezidenta V. Pavlík http://necenzurovane.sk/prezident/program.html a Zrušenie zmluvy zo štátomhttp://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-10-03_21-00_informacna-vojna-pohonna-jednotka-nemes-zrusenie-zmluvy-so-statom-prievidza.mp3 (druha polovica vysielania) Podstatné je to, že sa všetci poznajú a podporujú a o všetkých informuje aj Slobodný vysielačhttp://www.slobodnyvysielac.sk/ okolo ktorého sa musíme spájať. Kto ho počúva, vie prečo... Myslím si, že ak je nejaká cesta ako z toho von, tak je to táto. Na to, aby sa to podarilo, potrebujú ale nás. V.Pavlik potrebuje 1000 ľudí ktorí mu odošlú jeden hárok s podpismi za jeho kandidatúru (kludne mu napíste nech s Vami počíta) http://necenzurovane.sk/prezident/vyzva.html , Pán Bulla aby ste si pripli trikolóru na košeľu nie len na fb a nosili ju hrdo všade, kam pôjdete. Aktivisti zase pomoc pri osvete a protest kludne aj doma z obývačky. Ano..tak jednoduché to je a tak veľa to môže zmeniť. Všetko ma odštartovať 9.11.2013 v BRATISLAVEhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=436388823132318&set=a.245398655564670.44330.245381488899720&type=1&theater
Kto sa chystá na protest do Ba..prineste si kludne naše transparenty. O proteste informovala už aj česká tlač a jojka. Samozrejme do času keď budeme mať vlasť vo svojich rukách nesmieme zaspať a musíme sledovať situáciu ,zákony , síriť osvetu, veľa veci podpisovať a aktívnejší aj organizovať.. Nakoľko sa veľa z Vás zaregistrovalo na portály právnych predpisov.. prosím využívajte to..a zaujímajte sa o dianie v tejto krajine..pomôcť Vám k tomu môžehttps://www.facebook.com/skutocnysnem -www.skutocnysnem.sk Kto ešte nevie, po deťoch nám chcú predať aj vodu a pôdu.. Zastavme vývoz našej vody do zahraničiahttps://docs.google.com/forms/d/1bnnw_cfMjn0vfPTHZ-bdv79s81MCGTBNEH6eBizGyKQ/viewform a predaj našej pôdy cudzincom http://www.vsetkoogmo.sk/index.php/item/39-bude-slovenska-poda-patrit-cudzincom-vyjadrite-svoj-nesuhlas..tovšetko sa rovná úplnému zotročeniu národa..Tak si Vy čo ešte mlčíťe... dobre rozmyslíte či chcete byť aj nadalej ticho...
ND

 

 Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

Návrh Zákona.. už je to tu..podporte hromadnú pripomienku a zachráňte deti.. surne !!!

2013-10-10 16:10:18
UZ JE TO TU ! Rozhodnime o budúcnosti našich detí a rodín ! DALSIE DVA NAVRHY ZAKONOV. Hrajú znova špinavú hru. Všetko sa snažia pretlačiť naraz.. ZAKAZ TELESNYCH TRESTOV u detí !POVINNA SEXUALNA VYCHOVA na školách plus homo-lgbti ideologie..atd.. Každý kto to podpíše nech nájde dalších aspoň 10 ludí vo svojom okolí-rodine a pomôže im registrovať sa a podpísať.. všetko je v článku ! SLOVACI ! NEDAME SI NASE DETI ! čítajte.....http://www.badatel.sk/kpm/zabranme-rezimu-v-tomto-state-sikanovat-rodiny-a-kradnut-deti/ Máme už len pár dní !

 

dalšie info..
Dobrý večer.. Prosím Vás pošlite mi všetky peticné hárky ktoré mate už vyplnené. Musím ich zbierať priebežne tak, aby toho nebolo potom naraz veľa a taktiež chcem mat už niečo v ruke ked nás ministerstvo znova takto kráse oklame ako teraz.. Namiesto diskusie môžeme podpisovať hromadne pripomienky..! Tu je petícia bez emailu.. je tam viac miesta na adresu sťahujte túto.. https://www.wikidemokracia.org/peticie/pdf/stop_juvenilnej_justicie.pdf
Pozor.. nezabudnite mi poslat mail ked budete hárky odosielať ..s textom.. napr: poslala som Vám peticne hárky od..Jana Krausova alebo ..poslala som Vám peticne hárky,na obálke je nakreslený zelený štvorlistok..:) Pre tých ktorí nechcú udávať meno a obálke.. pretože mi prišlo kopec listov bez odosielatela a samozrejme aj bez mailu vopred.. Takto neviem kontrolovat dobre či sa naschvál niekde netratia na poste.. mám podozrenie že áno ale ešte to preverujem.. Preto ak Vám neodpíšem na mail niečo nie je v poriadku a kontaktujte ma cez fb..Majte kopie alebo preskenovane hárky doma.. A ešte jedna vec.. myslím si že teraz je velká príležitosť zmenit veci.. Mali by sme zahájiť hromadný listový útok na jojku ktorá informovala v novinách o našej veci a ide sa radiť s ministerstvom.. Ak uvidia záujem a tlak od nas..nedovola si zavádzať a verím že dajú priestor aj nám. Máme kopec informácii.. Tak im píšme čo sa deje.. Vymenujeme im princípy juvenilnej justícii v Británii..a napíšme kolko z toho už u nás máme a kolko idu ešte pretlačiť.. poukážme na to, ako klamali vo svojom vyhlásení na svojej stránke ministerstva.. že sa nebudu zavadzať nefunkčné systémy ochrany detí ako v zahraničí..,že odolaju tlakom tak ako vždy.. Napíšte im akú mame super sex výchovu napríklad v Nemecku .. tam to tiež pretlačila EU ! Prečo by to malo byt u nás ine ? A čo gender ? čo pracovný zošit navádzajúci deti predstavovať si seba ako ine pohlavie ? Co dotazník v školách čo vyplnali naše deti bez našeho vedomia ! Každe piate diata týrané ? Co nova organizácia na ochranu detí.. v ktorú tvoria združenia ktoré budu na každom odobratom dietati zarábať ! Co vláda ktorá z naších daní v kríze dotuje veľkými čiastakami LGBTI a jej podobne združenia....Je toho vela !.. Bude to jojka ignorovať a riskovať že to raz praskne a stratí sledovanosť a dôveru ? http://www.joj.sk/ píšte maily ale aj listy .. čo najskôr.. Prosím pohladajte tieto info a dalšie všetko na čo by bolo dobre upozorniť a dajte linky na to sem do komentov.. PISME IM !!!

Viete o tom že na škole sa objavil pracovný zošit pre 4 ročník ktorý navádza deti aby si predstavovali sen že su homosexuáli ?

Máme foto.. pošlem na vyžiadanie na curlejova.denisa@centrum.sk. Máme už aj preskum násila na deťoch .. vznikol tak že bez Vášho vedomia deti v školách vypisovali dotazníky.. napríklad s otázkov či na Vás rodičia kričia..a nebola tam odpoved NIE ! Ako dopadol ? http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/295409-kazde-piate-dieta-je-tyrane-moze-ich-byt-viac/ Tiet dotazníky slúžia v západných krajinách ako databáza adeptov na odobratie rodičom.

 

 

peticia proti adopciam deti bez suhlasu rodicov, ktore chysta EU...
https://www.change.org/petitions/eu-parliament-abolish-adoptions-without-parental-consent

List a výzva od rodičov  riaditelom a učiteľom kolujúca po Slovensku.. pošlite do škôl..

http://www.scribd.com/doc/174386059/Rodi%C4%8Dovsk%C3%BD-list

http://www.kuby.sk/program-navstevy

Sledujte stránku http://www.rodinajezaklad.sk/ (pôvodná stránka stopjuvenilnejjusticii)

Nižšie je viac oznamov. Ak máte zaujem a nemáte fb .. najdete tu všetky potrebne informácie..
List  mamičky - panni Hudakova.. môžete ho použiť tiež :

Z Lásky k môjmu dieťaťu.

otvorený list pre riaditeľa a učiteľov školy, a rodičov

Vážený p. riaditeľ, učitelia a rodičia .

 

Rozhodla som sa napísať tento list ako Rodič žiaka Vašej školy a zároveň ako občan Slovenskej republiky. Na úvod Vám chcem vyjadriť svoje uznanie a poďakovanie za všetko, čo  Vy a učitelia školy pre žiakov robíte. Ďakujem Vám za to, že som sa doposiaľ mohla spoľahnúť na Vás a videla som, že moje dieťa aj pod Vašimi rukami vyzrieva ako zdravý , šťastný človek. To najdôležitejšie pre spoločnosť je výchova detí a rodina. Uvedomujúc  si svoju zodpovednosť, ktorú mám ako Rodič voči svojmu dieťaťu a zodpovednosť, ktorú mám voči spoločnosti ako občan Slovenskej republiky, je mojou povinnosťou neostať pasívna pri uplatňovaní svojho ústavného práva Rodiča - ,,Starostlivosť o deti a ich výchova je právom rodičov,, a ochrany ústavného práva môjho dieťaťa - ,, deti majú právo na rodičovskú výchovu a starostlivosť ,,.

 

S odôvodnenou obavou sledujem súčasný vývoj a smerovanie školskej výučby v Európe a vo svete. Pod rúškom humanizmu a slobody sú  zákonodárnymi zbormi prijímané nové ideológie, ktorými sú gender ideológia, sexualizácia detí novými formami sexuálnej výchovy už od materských škôl, vykonávaná proti vôli rodičov, dieťa je vnímané ako sexuálna bytosť, degradovanie lásky, predefinovanie pojmu rodiny a iné. Z toho, čo nám v týchto oblastiach niektoré európske štáty  prezentujú, sa mi dvíha žalúdok. Je to v rozpore s hodnotami, ku ktorým vychovávam svoje dieťa, s hodnotami, ktoré sú ešte stále  chránené  slovenskými zákonmi a  medzinárodnými zmluvami ( avšak dokedy budú tieto hodnoty chránené?).

K týmto oblastiam, v závere svojho listu, pripájam aj odkazy na konkrétne články a videá.

-2-

Keďže sme súčasťou Európskej únie, nie je to vec, ktorá by sa nás netýkala. Právo Európskej únie dáva mnohé odporúčania pre členské štáty, teda aj pre Slovensko, práve do oblasti ľudských práv, detských práv, sexuálnej výchovy na školách a pod. Tieto odporúčania však nie sú záväzné a preto je to už len  vecou nášho parlamentu (politikov ) a nás občanov, či sa odporúčania z Európskej únie príjmu do našich zákonov alebo nie.

Ako občan Slovenskej republiky, mám zodpovednosť za to, čo sa deje v spoločnosti. A z toho mi vyplýva právo a povinnosť  zúčastňovať sa na tvorbe zákonov cez svojich volených zástupcov. A taktiež právo a povinnosť vyjadrovať svoju spokojnosť alebo nespokojnosť s tým, ako veci verejné fungujú. Ako Rodič  mám zodpovednosť chrániť svoje dieťa, zabezpečiť podmienky pre  jeho zdravý vývoj, ako duševný tak aj fyzický a  podľa školského zákona som povinná informovať školu o závažných skutočnostiach, ktoré by mohli mať vplyv na priebeh výchovy a vzdelávania  dieťaťa( nielen môjho).

Podľa Medzinárodného paktu o občianskych a politických právach a Medzinárodného paktu o hospodárskych, sociálnych a kultúrnych právach, prijatých Slovenskou republikou , sa štát zaväzuje  rešpektovať slobodu rodičov zabezpečiť náboženskú a morálnu výchovu svojich detí podľa vlastného presvedčenia rodičov. Podľa zákona o rodine Rodičia majú právo vychovávať deti v zhode s vlastným náboženským a filozofickým presvedčením a povinnosť zabezpečiť rodine pokojné a bezpečné prostredie.

Opierajúc sa o vyššie uvedené právne normy, chcem naplniť svoje  právo Rodiča:

1) a vyjadrujem svoj nesúhlas s akoukoľvek ideológiou, ktorá by menila , narúšala pojem rodina ,manželstvo, tak ako je definovaná v súčasnosti platnej Ústave Slovenskej republiky a v zákone  o rodine: Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Rodina založená manželstvom je základnou bunkou spoločnosti.

2) V pedagogicko-organizačných pokynoch pre školský rok 2013/2014, ktoré vydalo Ministerstvo školstva SR , v jeho časti : ,,Ľudské a detské práva ,, sa uvádza :

,,do školského vzdelávacieho procesu sa odporúča školám zapracovať témy súvisiace s multikultúrnou výchovou, výchovou v duchu humanizmu, so vzdelávaním v oblasti ľudských práv, práv dieťaťa a rodovej rovnosti...  Za týmto cieľom zabezpečiť efektívnu spoluprácu školy, rodičov, mimovládnych organizácií a širokej miestnej komunity. Pedagogickým zamestnancom sa odporúča využívať metodickú pomoc, príručky, publikácie zamerané na výchovu k ľudským právam, odstraňovanie predsudkov a intolerancie medzi ľuďmi... ,,.

 

Pre  oblasť  školskej výchovy– ľudské a detské práva a  sexuálna výchova:

vyjadrujem svoju požiadavku byť vopred informovaná o každej metóde, príručke a publikácii, ktoré chce škola  vo vzdelávacom procese  používať.  A použiť ich až na základe môjho súhlasu, tak aby bola rešpektovaná zákonom(ako aj medzinárodnými dohodami) daná sloboda rodiča zabezpečovať výchovu detí v zhode s ich vlastným presvedčením.

V súlade s mojim vyššie  uvedenýmprávom  vyjadrujem svoj jednoznačný nesúhlas

s tým, aby sexuálna výchova bola vyučovaná ako povinný predmet, bez akceptácie slobodnej vôle rodičov. Sexuálna výchova detí je úzko spätá s morálnou alebo náboženskou

-3-

 

výchovou rodičov. A to dáva právo Rodičom rozhodovať o sexuálnej výchove svojich detí v zhode s ich vlastným presvedčením.

Zároveň nesúhlasím so zavedením učebníc, metodiky, publikácií, príručiek t.j. akýchkoľvek dokumentov vypracovaných mimovládnou organizáciou ,, Spoločnosť pre plánované rodičovstvo,, do školského vzdelávacieho procesu.

napríklad :http://www.rodicovstvo.sk/sexedu/Metodicka_prirucka_pre_ucitelov.pdfhttp://www.rodicovstvo.sk/sexedu/Prac_listy_pre_ziakov_aktivity.pdf

Ďalej vyjadrujem svoj jednoznačný nesúhlasso zavedením do školskej výučby   -,, knihy  o LGBTI ,, ktorú vypracovalo občianske  združenie  Inštitút ľudských práv.

3) Zároveň vyjadrujem svoju podporu vzdelávacím programom, ktoré posilňujú postavenie rodiny, podporujú zdravú výchovu detí primerane ich veku, duševnej a fyzickej zrelosti a ktoré rešpektujú slobodu rodičov zabezpečovať náboženskú a morálnu výchovu detí v zhode s ich vlastným presvedčením. A zároveň vyjadrujem aj podporu všetkým učiteľom, ktorí majú snahu o takýto zdravý morálny výchovný proces.Verím v to, že vzájomná informovanosť medzi rodičmi a školou napomôže k zdravému procesu výchovy, ktorý bude v súlade s právami rodičov na výchovu dieťaťa.

Drahí rodičia,

rozhodujúcu úlohu pri výchove detí máte Vy, nie štát, nie mimovládne organizácie, nie vedecké inštitúcie. Povzbudzujem Vás k informovanosti. Prosím Vás, prečítajte si odkazy v závere tohto listu, kde sú uvedené dokumenty a videá, ktoré vypovedajú o aktuálnom dianí    vo svete a u nás. Doba, v ktorej žijeme je rozhodujúca pre udržanie našich morálnych hodnôt, na ochranu našich detí a rodín.

V Košiciach dňa 22.septembra 2013 vyšlo do ulíc na ,,Pochode za život,, okolo 80 tisíc ľudí, aby vyjadrili svoju požiadavku rešpektu a garancie osobitného práva rodičov na výchovu svojichdetí.Nedopusťme, aby našou pasivitou, nevedomosťou, ľahostajnosťou školský systém začal pracovať proti našim deťom, proti rodine. Len ak bude škola fungovať v súlade s väčšinovou vôľou rodičov, môže  fungovať v prospech detí. Rodičia, prejavte svoju vôľu, máte na to právo. Ja som to týmto listom  urobila.

Pretože nikto iný to za moje dieťa neurobí. Pretože ja ho milujem. A to je pilier rodičovskej výchovy. Láska.  Láska otca, láska matky voči dieťaťu.

Česť a vďaka múdrym zákonodárcom, ktorí  vnímali hodnoty, vnímali dôležitosť Lásky, a zapracovali ju do zákonov a postavili vo veci výchovy Rodinu, Otca a Matku dieťaťa  nad každú inštitúciu. Lebo ani štát, ani vedecký inštitút, ani zdravotnícka organizácia, ani škola, žiadna organizácia nedokáže  dieťa milovať.

Stojí nám za to, udržať tieto hodnoty? Strážiť zákony, odmietnuť zlé? Mne to za to stojí

kvôli Láske k môjmu dieťaťu, a nielen k nemu....

 

V Košiciach , 7.október 2013Hudáková Panni,  matka

-4-

 

Odkazy:

Nemecko:  http://www.postoy.sk/indoktrinacia_zdravotnou_vychovou

v  origináli:  http://www.lifesitenews.com/news/archive//ldn/2007/jul/07073008

Chorvátsko:  http://www.hlavnespravy.sk/bezmocni-chorvati-a-ich-deti-zvratenost-uz-na-zakladnych-skolach-pozehnana-vladou/67731/

http://www.hlavnespravy.sk/sokujuci-zvrat-v-pripade-kontroverznej-sexualnej-vychovy-na-skolach-chorvati-dali-vsetkym-peknu-lekciu/106521/

Česká republika : http://neviditelnypes.lidovky.cz/skolstvi-uzitecna-pornografie-dmo-/p_spolecnost.asp?c=A100910_135136_p_spolecnost_wag

Francuzsko: http://www.news.sk/rss/link/2013/09/2542614/francuzi-volali-lsquo-rusko-zachran-nas-rsquo/

Gender ideológia :  http://www.youtube.com/watch?v=uF5M2Job_b8 poslanec B. Škripek

http://www.youtube.com/watch?v=iLfMOByflho Gabriela Kuby

http://patarak.blog.sme.sk/c/337965/O-gender-transgender-sexualnej-vychove-a-kradezi-detstva.html?fb_action_ids=10202061897972668&fb_action_types=og.likes&fb_ref=like_clanok_dole_blog&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210202061897972668%22%3A461351217312526%7D&action_type_map=%7B%2210202061897972668%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%7B%2210202061897972668%22%3A%22like_clanok_dole_blog%22%7D

sexualizácia detí : http://www.youtube.com/watch?v=vVLPDRdF3-w&feature=youtu.be

 

SLOVENSKO :

Učebnice o sexuálnej výchove

http://www.rodicovstvo.sk/sexedu/Metodicka_prirucka_pre_ucitelov.pdfhttp://www.rodicovstvo.sk/sexedu/Prac_listy_pre_ziakov_aktivity.pdf

http://www.topky.sk/cl/10/173713/Ste-v-sexe-chytrejsi-ako-siestak-

(z textu v učebnici:   Nejvhodnějšímzpůsobemprevence je použití prezervativupřipohlavním styku. Moderní člověkseláscenevyhýbá.  Přimilovánípoužívá vhodnou antikoncepci.)

Kniha o inakosti o LGBTI právach http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/289608-da-ministerstvo-zelenu-knihe-o-inakosti/


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

Boj za rodinu sa začal ! pozrite si aj další oznam pod týmto..toto su novinky..

2013-09-17 20:17:40

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=1411878999039342

novinky :

 

GABRIELA KUBY NA SLOVENSKU !!! prednášky na tému sexuálna výchova detí atd...zúčastnite sa rodičia- zdielajte.. pozývajte

http://www.kuby.sk/program-navstevy

Milí priatelia,

Ešte raz vám všetkým  ďakujem za to, že si uvedomili naliehavosť a jedinečnosť chvíle, kedy sa musíme odhodlať k činu, pretože to nik iný za nás neurobí. Len my sami si môžeme obrániť Slovensko, naše rodiny, naše deti, náš životný priestor. Početné protesty proti Stratégii ľudských práv pomohli – získali sme desať mesiacov, aspoň čo sa týka Stratégie. Na programe sú však ešte aj ďalšie zákony a ratifikácie dokumentov. Jediná účinná zbraň proti ich prijatiu, je zdá sa masívny ohlas občanov – pretože tento ohlas znamené aj potenciál volebných hlasov.

S týmto vedomím, že zápas trvá, sme sa s aktívnymi rodičmi z rôznych kútov Slovenska zhodli na tom, že bude vhodné, aby ľudia podobného zmýšľania, ochotní „zabojovať“ pre dobro veci, v jednotlivých mestách o sebe vedeli. Tak môžu pohotovejšie reagovať na aktuálne skutočnosti, vzájomne sa poradiť, upozorniť, niečo zorganizovať, písať listy.

Čo je nové a aktuálne?

V NR SR sa 13.9. konal seminár o novele zákona o rodine, ktorá by sa mala prijať zhruba v polovici budúceho roku. V prílohách uvádzam linky na zvukové záznamy z tohto podujatia. Za problematické považujeme snahu o vymedzenie kritérií najlepšieho záujmu dieťaťa, pretože rodina, a nie štát, by mala vymedzovať tieto kritériá. Navyše kritériá môže byť zneužité tým, že sa do nich časom zahrnie napr. nulová tolerancia k telesným trestom, alebo sexuálna výchova od predškolského veku ako právo na informácie a na komplexný rozvoj detskej osobnosti. Druhým problematickým bodom je snaha sociálnych pracovníkov vymôcť si právomoc vstupovať do bytu za účelom preverenia situácie (s povolením sudcu). Ešte nie je známe znenie novely, avšak tento princíp považujeme za zneužiteľný a nadbytočný, lebo už dnes je v odôvodnených prípadoch možné vstúpiť do bytu v sprievode polície. Domov by mal ostať nedotkuteľným súkromím.

Ďalej sme zistili, že aj keď sexuálna výchova s gender a LBTI ideológiou a filozogiou, že dieťa je sexuálna bytosť od narodenia, nebola na Slovensku žiadnym ministrom schválená, za pomoci prostriedkov z úradu vlády Spoločnosť pre plánované rodičovstvo vypracovala metodické listy, učebnicu a pracovné listy, ktoré sa dostali na niektoré školy a tiež prichádzajú na niektoré školy externí lektori, ktorí deti v tomto duchu učia. Zaujímajte sa o to, ako je to na vašich školách!

Predo dvermi je 21. september - deň bratislavského pochodu Hrdí na rodinu (o15.hod pred budovou NR SR pri hrade), ktorý sme sa rozhodli podporiť lokálnymi akciami, aby aj tí, čo nemôžu pricestovať do Bratislavy, mohli vysloviť svojou účasťou názor a uznanie hodnotám, v ktorých sme vyrastali, a ktoré všetci prajeme aj našim deťom a vnúčatám.

Zatiaľ sú pripravené podporné akcie v Partizánskom na nám.SNP (od 15. hod), v Prievidzi na nám. Slobody (od 9. do 12. hod.) a v Žiline v Dome Matice slovenskej (o 15. hod). Pozvánky nájdete v prílohách. Okrem toho bude v Bratislave v pravoslávnom chráme na Tomášikovej ulici 21.9. po svätej liturgii moleben za rodinu a deti - liturgia začína o 9.30, moleben začne okolo 10.30 hod. Modlitby za rodinu a deti budú aj pravoslávnej farnosti v Banskej Bystrici, avšak v nedeľu 22.9. po liturgii, ktorá začína o 10 hod., čize zhruba okolo 11. hod. v Agentúre sociálnych služieb, na ulici 9. maja na Uhlisku a po nich bude nasledovať stretnutie účastníkov. Modlitby v sobotu po liturgii sa možno uskutočnia aj v Komárne v pravoslávnom monastieri, ale táto informácia nie je zatiaľ potvrdená.

Z viacerých miest sa ozvali záujemcovia o podporu celoslovenskej akcie Hrdí na rodinu a hľadajú spoluúčastníkov. Preto si vám dovoľujem navrhnúť vám nasledovné.

Vytvorili sme systém adries v tvare

MESTO.odar@gmail.com

čiže napr. zvolen.odar@gmail.com alebo banskabystrica.odar@gmail.com

(ODAR je skratka pracovnej sekcie Ochrana detí a rodiny)

Aktívne sú už tieto adresy:

zvolen.odar@gmail.comroznava.odar@gmail.comprievidza.odar@gmail.comzilina.odar@gmail.combanskabystrica.odar@gmail.comtrnava.odar@gmail.com,levice.odar@gmail.comtrencin.odar@gmail.comruzomberok.odar@gmail.com, novezamky.odar@gmail.com, povazskabystrica.odar@gmail.com, partizanske.odar@gmail.com

Ozvite sa na túto adresu, zoznámte sa, stretávajte sa a spoločne prehovorte 21.9. o 15. hlasom vášho mesta na jeho ústrednom námestí, alebo sa zúčastnite akcií podľa priložených pozvánok.

Nenašli ste vaše mesto, či dedinu medzi menovanými a máte záujem o konanie lokálneho podujatia? Potom postupujte nasledovne:

Skúste poslať mejl na adresu v podobe MESTO.odar@gmail.com pričom namiesto MESTO – uvediete názov vášho mesta.

Ak sa mejl nepodarí doručiť, to znamená, že adresa pre Vaše mesto ešte neexistuje, potom

vytvorte Vy adresu v podobe:

MESTO.odar@gmail.com . Informáciu o zriadení adresy ako aj heslo k nej nám zašlite na adresu: iniciativa.odar@gmail.com

A súčasne priebežne sledujte, či sa neprihlásili nejakí spoluobčania, s ktorým by ste sa mohli dohodnúť na spoločnej akcii vo vašom meste na 21.9., alebo na spolupráci v neskoršom obobí. Neobávajte sa, ak vás bude zo začiatku málo – od niekoho treba začať, veď nanajvýš akcia nevyjde, ale stojú za to sa aspoň pokúsiť.

Najjednoduchšia schéma akcie je stretnúť sa v tento deň, teda 21.9. o 15.hod vo vašom meste na cenrálnom námestí a buď zbierať podpisy pod jednu z petícií, ktoré sú zatiaľ k dispozícii (petícia za prijatie zákona na ochranu rodiny bude až cca o dva týždne), alebo je možné sa prosto stretnúť, porozprávať sa a prípadne rozdávať okoloidúcim letáčiky, informovať občanov o situácii, pretože o aktuálnch témach, ktoré sú obsahom otvoreného listu Evy Kristinovaj ešte málokto vie. Odporúčame označenie bielou stužkou, aby ste sa navzájom spoznali.

Ak budete realizovať takéto podujatie, prosím, nezabudnite nás o ňom čo najskôr po jeho konaní informovať mejlom na adresu iniciativa.odar@gmail.com s predmetom správy Hrdí na rodinu – mesto.

Komunikácia medzi vami z jednotlivých miest (aj dedín) môže ďalej v daných mestách potom prebiehať skupinovo internetom - môžu sa odovzdávať informácie o petičných akciách, organizovať zbieranie podpisov, zúčastňovať sa na besedách a iných potrebných aktivitách - napr. napísanie listu, môžete sa aj stretať.

Pre vašu informáciu, máme internetovú stránku, ktorá bude prinášať informácie o daných témach, a to www.rodinajezaklad.sk - už je spustená, plníme ju postupne, sú na nej aj letáčiky, ktoré si každý môže vytlačiť.

Milí priatelia, pozývame všetkých 21. 9. do Bratislavy na pochod venovaný ochrane rodiny Hrdí na rodinu, alebo na sprievodné akcie v iných mestách. Je dobré dať o sebe vedieť, nechať sa vidieť. Jedna sobotňajšia prechádzka do mesta za to stojí. Prejavme svoj názor svojou účasťou za hodnoty rodiny.

Na stretnutie s vami sa teší

Iva Vranská Rojková

a množstvo znepokojených aktívnych rodičov, ktorí nchcú sedieť doma so založenými rukami

PS: Všetkým odporúčam, aby hneď v úvodnom mejli uviedli, či chcú, aby im bola doručovaná pošta cestou skrytej kópie alebo obyčajnej kópie. Pri obyčajnej kópii je tá výhoda, že vzájomne môže každý komunikovať s každým, skrytá kópia je výhodnejšia ak si chcete zachovať anonymitu.

http://youtu.be/gkw9StWoFk8

http://youtu.be/qvT9y1P1YNc

Viedeo


juvenilna justícia: http://www.youtube.com/watch?v=pF9HhDJ_Te8 !!!!

http://www.stopautogenocide.estranky.sk/clanky/juvenilna-justicia---kradnutie-deti/co-je-juvenilna-justicia.html (trošku svetla dotoho)

http://www.youtube.com/watch?v=ZCKgyLlJDkI

http://vimeo.com/712477

http://www.youtube.com/watch?v=-YiRp0yU7m4

http://www.youtube.com/watch?v=a2JClqYQ-6c ukrajinske video nie ruske..

http://www.youtube.com/watch?v=E3Bo_SyoPWQ

http://www.youtube.com/watch?v=ZJn9TlWEQHI

http://www.youtube.com/watch?v=QQiewZSM5QQ -toto video je doležité !!!

http://www.youtube.com/watch?v=yW9eKmx9A1Qhttp://www.youtube.com/watch?v=a2JClqYQ-6ch http://www.youtube.com/watch?v=EciEwiXja0o

pestunske rodiny : http://www.youtube.com/watch?v=0zY_psv7V84

http://www.youtube.com/watch?v=Wc07s597tR0

http://www.usmev.sk/sk/nahradne-rodiny

http://www.nadaciajt.sk/nahradna-rodinna-starostlivost-k29.html

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SRkt_Lj11T0#t=22

zahranične nepreložene - kto preloží ?http://www.youtube.com/watch?v=c7YmMrhnuoA&feature=youtu.be http://www.youtube.com/watch?v=RZo5peFP2_w

http://www.youtube.com/watch?v=lwJbCOf8Ics

http://www.youtube.com/watch?v=BLOnKZzTvuM

http://vimeo.com/712477

http://www.youtube.com/watch?v=cX465eaIH1M

http://www.youtube.com/watch?v=Ih0D85vhY-M

http://www.youtube.com/watch?v=8Fnv_Wm_aik

http://www.antijujuagency.org/2013/04/john-hemming-speech-about-adoption.html

odoberanie detí : http://www.youtube.com/watch?v=BQcZAUXNcxs

http://tvnoviny.sk/sekcia/sport/archiv/sest-hodin-po-porode-socialka-kruto-berie-matke-dieta-video.html

http://www.youtube.com/watch?v=Q4vGEzmIm-4

http://www.stopautogenocide.estranky.sk/clanky/juvenilna-justicia---kradnutie-deti/juvenilna-justicia-v-taliansku.html

http://www.youtube.com/watch?v=Lfq45ZkZnnY

http://www.youtube.com/watch?v=ZqIaoc4X8lw

http://www.youtube.com/watch?v=TfsohYz_e4g česko preberá Britský systém..!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qS-L80GSprc http://www.youtube.com/watch?v=Vn_-yfpAuYQ

http://www.youtube.com/watch?v=RwIsshGOXhM

slovenske prípady: http://www.youtube.com/watch?v=W80m_4MVgQ8

http://www.youtube.com/watch?v=y6NoBcWbLS0

http://www.youtube.com/watch?v=ZCKgyLlJDkI

http://www.youtube.com/watch?v=M6GknIBFLns

http://www.youtube.com/watch?v=i3sogK_zjYA

Kto teda v skutočnosti ubližuje detom? http://tvnoviny.sk/video/videospravy/televizne-noviny/2450246

sexualizácia detí : http://www.youtube.com/watch?v=jPc77LRyJX0&feature=player_embedded

https://www.youtube.com/watch?v=waSmG-UEA6o

http://www.youtube.com/watch?v=mtPUTh1BqhA

boj za rodinu: http://www.youtube.com/watch?v=j1mtTNigYQk

http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/2013-09-22-velke-noviny-tv-joj.html

http://www.youtube.com/watch?v=Os4S_Sf908Udalej tu treba dat fotky z akcii nás mamičiek.. alebo nájdememe niekoho kto by nám tie fotky spracoval do videa krátkeho..ja asi aj viem kto by to spravil..

http://www.youtube.com/watch?v=RifoWUu0tQs

Gabriel Kuby 1,2,3,4, http://www.youtube.com/watch?v=rZe2jNFO2Bo

http://www.youtube.com/watch?v=YVFTcgAN9N0

http://www.youtube.com/watch?v=vVLPDRdF3-w

http://www.youtube.com/watch?v=djJMjosUArwhttp://zaostri.sk/images//info%20o%20knihe%20gsr.pdf

SIRIME PANIKU ? PREHANAME ?

Tu by som vysvetlila že média z nás chcú urobiť demagogov ktorí preháňajú, ale že to robia len preto, aby nás zosmiešnila ,upriamili pozornosť na to, že sme proti gayom a že šírime zbytočnú paniku, len aby sa zabudlo na základný problém a to je odoberanie detí rodičom(dobrým rodičom) pretože aj napriek hroznej cenzúre a zákazom pod hrozbou vezenia sa dostali na svetlo sveta dôkazy ktoré sa nedajú vyvrátiť..čo už samo o sebe svedčí o tom aká strašná musí byť reálna situácia.. obete o ktorích nevieme. Vážime si všetkých zdravo zmýšlajúcich ludí bez rozdielu pohlavia a sexuálnej orientácie. Odmietame ale úchylnosti a je nám lúto že práve skupinu gayou si mocenské skupiny vybrali na to,aby presadili svoje ciele..A celú situáciu vnímame ako zneužívanie tejto menšiny našeho obyvatelstva.Obávame sa len reálnych hrozieb ktoré vidíme zo zahraničia.. a už aj slovenska kedže sa objavil u nás pracovný zošiť etickej výchovy pre 4č ročník v ktorom nabádajú deti aby si predstavovali že su iného pohlavia.

http://www.pedofilie-info.cz/http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=789819#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-17 http://www.instituteofleoxiii.org/special/STUDIA-Rozpocet%20UV%20na%20KS%202012.pdf http://www.topky.sk/cl/100535/1360569/Lajcak-ma-skandal--Za-23-stran-bludov-dal-8-tisic--aj-muzovi-z-kauzy-kseftov-s-detmi http://ubuntuone.com/4JzH5hTd2vpAxICZue6Ktd je dobre túto nahrávku sem dat.. článok je tu : http://www.stopautogenocide.estranky.sk/clanky/juvenilna-justicia---kradnutie-deti/zakon-na-ochranu-detskych-obeti-alebo-preco-zuri-usa. html a hned za tým správu o slovensku kde presne podla tohoto článku alebo nahrávky deti zmizli: https://www.youtube.com/watch?v=7eZCGH-TCyI

https://www.youtube.com/watch?v=5KktxAjG1ys

http://www.stopautogenocide.estranky.sk/clanky/homosexualita-lgbt---homoideologia/sokujuci-plan-homodiktatury-uz-od-roku-1987.html

http://www.youtube.com/watch?v=30B4vLRLVtA

 


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka

čo sa deje-kde sa deje :)

2013-09-03 12:01:50

 

3.9.2013

Dobrý deň                                                         http://www.peticie.com/peticia_na_ochranu_deti_pred_zneuitim_socialnym_systemom_tatu

jj- skratka pre juvenilnú justíciu                                                                                       Prosím zdielajte túto elektronicku petíciu

 

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-08-30_21-00_informacna-vojna-juvenilna-justicia-x.mp3 !!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.voxvictims.com/2013/03/26/ospravedlnenie-obetiam-nutenych-adopcii/ !!!!!!!!!!!!!!!demagogia ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

OZNAM (od Zuzana) :  mnohí si myslia že JJ je odložená zo stratégiou :1. Strategiu odlozili najmä z tohto dôvodu:http://www.topky.sk/cl/100535/1360569/Lajcak-ma-skandal--Za-23-stran-bludov-dal-8-tisic--aj-muzovi-z-kauzy-kseftov-s-detmi- . Takze netreba zaspat na vavrinoch a mysliet si, ze ju zastavili nadavky 2. Absolutne suhlasim drzat sa temy a ciela. V tomto momente sa musime sustredit na ministrestvo prace , soc. veci a rodiny a Richtera,a na ministersvo zahraničných vecí a europskych záležitosti a pozorne sledovať každý návrh zákona.. či v ňom nebude zakomponovaný nejaký bod spoločný zo zavadzaním jj a gender ideologie..

Máme podozrenie že vláda sa bude snažiť jj a rovnosť presadiť potajomky cez iné zákony..

http://www.hlavnespravy.sk/nr-sr-rodicia-pridu-o-prispevok-na-dieta-ak-budu-zanedbavat-jeho-starostlivost/139010/

preto to treba čo najpozornejšie sledovať každý deň.

Sledujte to tu : https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?instEID=-1&langEID=1

https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Juvenilna justícia- hlavne problémy- zrušenie detských domovov, zavedenie profesionálnej pestunskej starostlivosti za príspevok, odoberanie detí rodičom na základe anonimného oznámenia že týrate dieta..

Rodova rovnosť..článok.. http://www.forumzivota.sk/2013/06/05/odmaskovanie-rodovej-rovnosti/

je to dva v jednom.. oba sú tu na zničenie rodiny a zníženie populácie.

 

podpíšte - Výzva na zrušenie LGBTI Úradu Vlády http://www.zakrestanske.sk/LGBTUV

Máme už stránku !!! http://www.rodinajezaklad.sk/ pomôžte ju zaplniť.

Máme leták - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=727097647304121&set=pcb.429420783835160&type=1&theater

letáky si objednávame aj hromadne aby to bolo lacnejšie.. kontakt na našej stránke.. 15.9 je koniec ide to do tlače..  budeme nimi informovat lidí na pochodoch v KE a BA... pridate sa

 

Petícia

 

Elektronická verzia petície je žiaľ neplatná. Spojila však veľa ľudí a spravila osvetu. Papierová petícia je už v obehu. Stiahnuť sa dá tu: https://www.wikidemokracia.org/peticie/pdf/stop_juvenilnej_justicie.pdf

Tento obsah petície je skoncipovaný v spolupráci s projektom WikiDemokracia (https://www.wikidemokracia.org/oprojekte/). Registráciou získate možnosť využívania viacerých aktívnych nástrojov demokracie v zhnitom systéme.

 

Petíciu si prosím vytlačte ak môžte obojstranne. Email je nepovinný údaj, ktorý bude použitý na informovanie o jj pre tých, ktorí ho uvedú. Ak sa stretnete s niekým koho téma jj zasiahne, prosím dajte mu petíciu alebo mu ju pošlite na mail, aby mohol vyzbierať podpisy vo svojom okolí. Prosím hárky nečíslujte ...

Po tom, ako bude zverejnený návrh novely zákona o jj na pripomienkovanie, musíme všetci písať na stránku kde sa zverejnujú zákony alebo písať listy. Každý sa ale už dopredu musí zaregistrovať na tomto portáli!!! Registrujte sa teraz! https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewList.aspx

Budeme mať na to len 10-15 dní, dúfam že nie menej. Petíciu mi pošlite pred ukončením pripomienkového konania. Ked bude novela zverejnená napíšem Vám presný dátum. Sledujte to so mnou TU: https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Petícia za prijatie ústavného zákona na ochranu rodiny ktorú pripravilo združenie http://zor.webnode.sk/pripravujeme/peticia/ ...je pozastavená, pripravuje sa nová. Ked bude zverejnená treba podpisy zbierať aj pod ňu. Musíme povedať čo nechceme ale aj čo chceme. A my chceme, aby sa o svoje deti nemuseli báť ani naše deti ! Každý rodič ktorý má rád svoje dieťa nech si vypočuje reláciu v tomto rádiu (link nižšie) aby bol v obraze a vedel na čo sa musíme pripraviť a nech ju zdieľa všade a neustále...aby o tom vedelo celé Slovensko.. http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-08-30_21-00_informacna-vojna-juvenilna-justicia-x.mp3

 

Musíme ísť do ulíc inak sa nám to nepodarí zvrátiť!

Na každom proteste, pochode.. prosím zbierajte podpisy pod petície, pripravte si transparenty a informačné letáky ktoré vylepujte po meste. Informujte ľudí o tom, čo sa deje ,kde sa môžu dozvedieť viac a pridať sa k nám. Dôležité je, aby sa ľudia búrili neustále. Bude to veľká hanba ak sa na futbale a na koncerte zíde viac ľudí ako na protestoch za životy našich detí a žiaľ neskončí to len hanbou!

Dňa 14.9.2013 sa uskutoční PROTEST v Bratislave http://www.youtube.com/watch?v=K1iNj0xkEz4&feature=youtu.be

Odporúčam všetkým nahnevaným rodičom aby šli podporiť túto akciu na záchranu rodiny a rázne dali vedieť celému Slovensku že NASE DETI NIE SU NA PREDAJ!!! Že tu bola prekročená hranica.. za ktorú pre vlastnú bezpečnosť nemal nikto zájsť !!! Oni nám neveria že máme radi svoje deti... Poďme im ukázať ako veľmi sa v tomto mýlia!

 

Dňa 22.9.2013 sa uskutoční Pochod za život v Košiciach

http://pochodzazivot.sk/

Na tomto pochode by sa malo zísť množstvo ľudí. Kto má možnosť nech ho ide podporiť. Môže na ňom vyzbierať množstvo podpisov a osloviť veľa ľudí. Tento protest bude tému JJ preberať len okrajovo. Preto tam potrebujeme ľudí s transparentmi ktorí upozornia rodičov na to, čo sa deje. Je to veľmi dôležité !!! prosím píšte mi na mail curlejova.denisa@centrum.sk a dáme sa dohromady ! https://www.facebook.com/events/436517659801048/

 

Dňa 21.9.2013 sa uskutoční pochod Hrdí na rodinu v Bratislave http://www.youtube.com/watch?v=mTnJ2jaHAn0

Bude to protestný pochod v deň konania GAY PRIDU. Má to byť väčšia akcia ktorá sa bude zaoberať aj JJ a gender ideológiou(http://www.radavladylp.gov.sk/celostatna-strategia-ochrany-a-podpory-ludskych-prav-v-sr/) . Chceme aby sa stala celoslovenskou a preto potrebujeme Vašu pomoc ! Najlepšie bude ak prídete osobne ..pokiaľ nemôžete pridajte sa k nám vo svojom meste či dedinke.. viac info tu: https://www.facebook.com/events/436517659801048/ (malo by sa Vám to zobraziť aj ked nie ste na fb keby niečo, píšte na mail matica.moba1@gmail.com, ale rozhodne uveďte názov správy HRDÍ NA RODINU. )

 

 

Čo môžete ešte urobiť ?

 

Spájajme sa..  informujme sa.. budme v kontakte..

https://www.facebook.com/groups/418533751590530/

https://www.facebook.com/stopjuvenilnejjusticii?fref=ts

https://www.facebook.com/IvanaBoorovaChceSvojeDeti?fref=ts

curlejova.denisa@centrum.sk ak nie ste na fb píšte..

 

Spájajú sa odhodlané mamičky v mestách vítame aj  zobudených mužov.. prosím pridajte sa.. napíšte mi odkiaľ ste a že sa chcete aktívne zapojiť a ja Vás spojím s ľudmi vo vašom okolí hned, ako sa mi niekto taký ozve.. dakujem všetkým Vám ktoré ste sa do toho takto pustili! Je veľla vecí čo môžete robiť.. minimálne sa spoznať,stretnút a vedieť že nie ste sami, kto zdravo rozmýšla a bráni svoje deti.

PRIEVIDZA, MALACKY ,DUNAJSKA.S, ROZNAVA, ZIAR NAD HRONOM, NITRA, LIPTOVSKY HRáDOK,TRNAVA.... pridajte sa..

 

Píšte listy politikom, ministerstvu zahraničných vecí, ministerstvu  práce soc. vecí a rodiny a aj policajtom a farárom.. posielajte kresby svojich detí... píšte o tom, ako ich máte radi, čo všetko ste pre svoje deti obetovali, pýtajte sa, kto si tie životy zoberie na zodpovednosť, posielajte im informácie a žiadajte ich, aby si o tejto problematike hľadali informácie aj sami. Oni majú vyhlásiť štrajk.. majú apelovať na nadriadených a verejne odsúdiť toto zverstvo! Majú nám, strachujúcim sa rodičom a deťom dať prísľub, že sa na tom nebudú podieľať a že stoja na našej strane! Nech si každý z nich vypočuje reláciu v Slobodnom Vysielači a nech sa rozhodne správne. Kto chce môže tuto reláciu napáliť na CD a posielať im to aj takto. Hovorte o tom, čo sa deje, prečo sa deje a kto z politikov to podporuje. Hovorte to Vaším rodičom lebo oni nemajú často krát prístup na internet a sú klamaný médiami.

 

Spojme sa morálni a cnostní ľudia zo zdravým rozumom a ukážme ostatným cestu !

 

Vaše média na Vás kašlú.. darmo sa na Vás usmievajú moderátorky a hovoria Vám o tom aký ste pre nich dôležitý. Sú neustále oslovované a sú im posielané informácie.. vedia čo sa deje, pretože oni priniesli informácie o odoberaní detí v Anglicku.. Bola to ale pasca aby ste svoju pozornosť upriamili na zahraničie, pokiaľ sa ten istý systém nezavedie aj u Vás doma! Momentálne klamú ľudí a upokojujú ich, že sa nič nedeje.Preto potrebujeme oslovovať mediálne známe osobnosti aby sa k nám pridali. Začnite podporovať média ktoré slúžia Vám nie peniazom a moci ! Týmto na Vás záleží... aj na Vašich deťoch..

 

Slobodny Vysielač

http://www.slobodnyvysielac.sk/

prvá relácia o jj

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-07-22_21-00_informacna-vojna-juvenilna-justicia-boddington-rojkova.mp3

druhá relácia

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-08-30_21-00_informacna-vojna-juvenilna-justicia-x.mp3 pripravujú sa dalšie..

 

Zem a Vek

http://www.zemavek.sk/

v októbrovom čísle by mala byť aj téma jj !!! )

môžete si ho objednať alebo kúpiť v týchto stánkoch

http://www.zemavek.sk/kontakt/predajne-miesta/

 

WikiDemokracia

https://www.wikidemokracia.org/

prináša Vám možnosť ovplyvňovať dianie okolo Vás. Témy kde sa venujú aj jj..

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-08-12_21-00_informacna-vojna-huran-overovanie.mp3

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-08-27_21-00_informacna-vojna-osie-hniezdo-mezenska-huran.mp3

 

Časopis Dieťa.. http://www.dieta.sk/

 

Nemôžeme zabudnúť na odvážne a PRIAME združenia

http://www.magnificat.sk/

http://zor.webnode.sk/

http://www.okht.sk/

http://ssvj.webnode.sk/

http://zoomh.webnode.sk/

http://www.spolocnostsbm.com/clanky/listy/juvenilna-justicia-i-na-slovensku-.html

Všetky informácie nájdete na týchto stránkach ktoré podrobne sledujú celú situáciu.. môžete ich aj kontaktovať a spoločne sa zapájať.

 

zdielajte

http://www.scribd.com/doc/164870793/Výzva-slovenským-poslancom

 

Nemám rada politiku a nešla by som už ani voliť.. nebyť tohto človeka... VLADIMIR PAVLIK https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O1HjjMoyJuo

http://necenzurovane.sk/

Zistite si informácie o ňom a ak v ňom vidíte nádej pre SR ,,prosím pomôžte mi preňho vyzbierať podpisy na jeho kandidatúru za prezidenta... Je to len moja iniciatíva ako slobodného človeka.. píšte mi na mail curlejova.denisa@centrum.sk

Črtá sa možnosť že založíme organizáciu .. na ochranu našich detí a rodín.. zaujíma ma Váš predbežný záujem o túto vec.. a taktiež potrebujeme ľudí čo pomôžu s tvorbou plagátov, listov, čo budú aktíve zdielať na fb stránkach informácie.. ktorí sú ochotný ísť do ulíc zbierať podpisy a robiť osvetu.. umelcov ktorí budú tvoriť na tuto tému piesne, divadlo, maľby.. potrebujem ľudí čo budú organizovať vo svojom meste aktivity.. vylepovať plagáty.. právnikov, zubárov, pekárov, každého...

tu je už jede plagát zo stránky https://www.facebook.com/stopjuvenilnejjusticii?fref=ts stahujte tuhttp://ulozto.sk/xuyK5vPh/ruky-prec-od-nasich-deti-pdf

To, čo chceme je, aby ste sa začali aktívne zapájať lebo je malo ľudí čo tak robia. Ked Vám zaklope na dvere sociálka..už bude neskoro.       Situácia je veľmi zlá... lebo sa nezapájate.. píšte na fb v čom môžete pomôcť... píšte mesto odkiaľ ste  a dajte sa dohromady.. píšte na mail.. zoberte iniciatívu do vlastných rúk ! Hlavne BA oži už !!! Je na Vás ako to dopadne...

NOVINKY : http://www.rodinajezaklad.sk/

dostala som novú správu : Veronika Jursová Hallonová       
dobrý deň, hladám ludí na spoluprácu co sa týka letákov, nemozeme si dovolit do toho vrazat velke prachy kedze to ide kazdemu z vlastneho vrecka, ale tiez to ze kazdy si doma vytlaci letaky na vlastnej tlaciarni nie je bohvie ako ekonomicke. Mam pristup k tomu aby som dala vyrobit letaky (nejde o ziaden biznis na ktorom chcem zarobit slo by to za ceny ako mi da priamo tlačiareň) Len pre porovnanie čo sa robili teraz letaky (A5, jednostranné) 500 ks - 94 € (0,188 €/ks), 1000 ks - 103 € (0,103 €/ks), 2000 ks - 118 € (0,059 €/ks), 30.000 ks - cena 0,013 EUR/ks (spolu > 390 EUR) +DPH
takze som myslela, keby sme sa dali viaceri dokopy a každy by prispel ciastkou ako uzna sam za vhodne a dajme tomu ze by sme nazbierali iba ako priklad tych 390€ tak by som mohla dat vyrobit 30.000ks letákov a kazdému by sa za tu jeho prispetu ciastku poslalo adekvátne mnozstvo, cize ak by ste dajme tomu poslali 13€, tak pri mnozstve 30.000ks letákov, by som Vám poslala 1000 letákov, v profi kvalite s peknou grafikou. Grafiku by som urobila ja a texty by sme museli dat nejak hromadne dokopy. Moja predstava textu je ze by tam bolo v skratke o tom co to je JJ, par nejakych statistyk, cisiel ako v ktorej krajine to funguje a proste nieco take aby aj uplne jednoduchy clovek to pochopil a nebolo mu to lahostajne, pripadne by sa o to sam zacal dalej zaujimat. Lebo ja sa v mojom okoli stretavam s ludmi, ktorí maju na to nazor ze to je vymyslene a na nete sa im teda rozhodne nic o tom hladat nechce, cize na tomto letaciku by to mali v skratke vysvetlene. Aky mate na to nazor zapojili by ste sa s nami do takeho niecoho? ak poznate este dalsich ludi ktory by sa k tomuto s nami pridali, tak im toto poslite a kludne kto by mal o spoluprácu záujem tak nech sa mi ozvu na FB do spravy.

Robim aj web pod domenov http://www.rodinajezaklad.sk/

Oznam pre Prievidzu:
Kto má záujem podpísať petíciu Stop juvenilnej justícii, môže tak urobiť na podpisovom mieste Second hand MEDVEDÍK, Dúbravská 8, sídlisko Necpaly.

 

 

napíšte mi spojím Vás ak chcete pomôcť ...ak nie ste na fb

 

 

 


Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 TopoľovkaZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.