Petícia Za odovzdanie Migov- 29 Ukrajinskej vláde

Kontaktujte autora petície

Prvé štyri slovenské stíhačky MIG 29 sú už na Ukrajine

2023-03-23 15:08:47

Priatelia !

Prvé štyri slovenské stíhačky MIG-29 sú už na Ukrajine.

Presun zrealizovali ukrajinskí piloti za pomoci slovenských vzdušných síl, ukrajinského personálu a ďalších zložiek, ktoré zabezpečili bezpečný presun a dokumentáciu.

Pozri: https://domov.sme.sk/c/23149978/stihacky-mig-29-na-ukrajinu.html

 

U nás mali Migy hodnotu šrotu - na Ukraine majú hodnotu tísícov životov.


Ivan Matusík

Dostavuju sa pozitivne efekty

2023-03-22 19:20:01

Priatelia !

Dostavuju sa pozitivne efekty Slovenského kroku !

USA ponúkajú Slovensku za darované stíhačky MiG-29 12 nových vrtuľníkov Bell AH-1Z Viper s príslušenstvom, výcvikom pilotov a technikov, ako aj vyše 500 rakiet AGM-114 Hellfire.

Za materiál by Slovensko zaplatilo 340 miliónov eur, hoci má podľa ministra Naďa hodnotu vyše jednej miliardy dolárov.

https://domov.sme.sk/c/23149379/nad-migy-vtrulniky-ponuka-usa.html

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bell_AH-1Z_Viper

https://cs.wikipedia.org/wiki/AGM-114_Hellfire


Ivan Matusík

Niečo na zlepšenie nálady

2023-03-21 14:58:47

Priatelia 

pripajam odkaz na ukrajinsku pesničku týkajúcu sa tiež ikonického lietadla ...

https://www.youtube.com/watch?v=Nkvi337hoIw

a jednu "viťaznú" s názvom "Víťazná trubka" - "Trumpet voluntary"

https://www.youtube.com/watch?v=SR0i170noHY

 

Migy pripejú k víťazstu Ukrajincov a držme si palce aby čoskoro prekročili Poľskú hranicu lebo

u nás majú Migy hodnotu šrotu - na Ukraine majú hodnotu tísícov životov.

 

 


Ivan Matusík

Výzva predsedovi Vlády

2023-03-20 05:13:55

  Priatelia,

  je pondelok ráno, vo štvrtok minulý týždeň Vláda SR rozhodla o darovaní MIGov. Pokiaľ budete mať dnes, zajtra, pozajtra ... chuť a čas bolo by azda dobré osobne požiadať pána predsedu Vlády SR, aby naše Migy boli  čo najskôr dopravené do Poľska.

Oslovte Premiera!

Pošlite Premierovi mail!

CTRL C, CTRL V , podpis, ODOSLAŤ

email: premier@vlada.gov.sk

 

   Vážený pán Heger, pán Predseda Vlády

   pri petícii https://www.peticie.com/peticia_za_odovzdanie_migov_29_ukrajinskej_vlade_peticia

bol zaznamenaný  skvelý - pozitívny posun. 

   Vláda  rozhodla o odovzdaní všetkých Migov, ktorými  Slovenská republika disponuje a pán minister obrany Naď následne podpísal zmluvu so zástupcom Ukrajinskej vlády. 

  Štátnické gesto je nutné oceniť ! Zmluvu však je potrebné plniť a splniť. 

  Zdvorilo Vás teda žiadam, aby Vláda zaistila čo najskoršie dopravenie všetkej, na Slovensku nepoužiteľnej, techniky z letiska Sliač do Poľska.

   Dnes Ukrainci, zajtra svet Vám budú vďační !


Ivan Matusík

Už je aj zmluva o darovaní podpísaná :-)

2023-03-17 18:10:05

   Dobrý večer priatelia,

tak a prvá fáza je za nami.

   Doobeda 16.3.2023 schválila Vláda SR Zmluvu o darovaní Migov medzi Vládami Slovenskej republiky a Ukrajinou. Poobede podpísal minister obrany Naď zmluvu s Ukrainskou vládou. Takže Migy sú už Ukrajinské.

   Ešte zabezpečiť dopravu do Poľska !!!


Ivan Matusík

Preklad materiálu RIA Novosti z roku 2022: Plán "Denacifikácie" Ukrajiny (Rozumej zničenia Ukrajiny a vyvraždenia Ukrajincov)

2023-03-16 05:14:58

Priatelia.

Dňa 13.3.2023 som opublikoval originálny plán Genocídy Ukrajinského ľudu spracovaný Timofejom Sergejevičom zverejnený na RIA Novosti dňa 3.4.2022 v ruSStine. Pre tých čo neovládajú ruSStinu pripájam nižšie Slovenský preklad a tri poznámky:

- ruSSko má ambíciu po Ukrajine pokračovať v tzv "dekolonizácii" aj ďalších častí Európy/ sveta (pozri posledné štyri odseky)

- Generálna prokuratúra SR má dodnes platnú Zmluvu o kooperácii s Generálnou prokuratúrou ruSSkej federácie (podpísanú generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom v roku 2022) 

- podporte zbierku   https://www.donio.sk/podporte-kupu-prieskumnych-dronov-pre-ukrajinskych-obrancov

 

Takže: Čo by malo Rusko urobiť s Ukrajinou?  

Prečítajte na ria.ru

Timofej Sergejevič filozof, metodológ, člen klubu Zinoviev MIA

Russia Today 08:00 03.04.2022       

     Ešte v apríli minulého roku sme písali o nevyhnutnosti denacifikácie Ukrajiny. Nacistickú, banderovskú Ukrajinu, nepriateľa Ruska a nástroj Západu na zničenie Ruska jednoducho nepotrebujeme. Dnes sa problematika denacifikácie posunula do praktickej roviny. Denacifikácia je potrebná vtedy, keď významná časť ľudí – s najväčšou pravdepodobnosťou väčšina – bola osvojená a vtiahnutá do nacistického režimu a jeho politiky. Teda, keď hypotéza „ľudia sú dobrí – vláda je zlá“ nefunguje. Uznanie tejto skutočnosti je základom politiky denacifikácie, všetkých jej opatrení a samotná skutočnosť je jej predmetom. Ukrajina je práve v takejto situácii. To, že ukrajinský volič hlasoval za „svet Porošenka“ a „svet Zelenského“, by nemalo byť zavádzajúce – Ukrajincom celkom vyhovovala najkratšia cesta k mieru cez bleskovú vojnu, ktorú posledný dvaja ukrajinskí prezidenti transparentne naznačili, keď boli zvolení. Práve tento spôsob „upokojovania“ vnútorných antifašistov – prostredníctvom totálneho teroru – používali v Odese, Charkove, Dnepropetrovsku, Mariupole a ďalších ruských mestách. A to Ukrajincovi na ulici celkom vyhovovalo. Denacifikácia je teda súbor opatrení vo vzťahu k nacistickej mase obyvateľstva, ktorá technicky nemôže byť vystavená priamemu trestu ako vojnoví zločinci.

     Nacisti, ktorí sa chopili zbraní, by mali byť maximálne zničení na bojisku. Medzi Ozbrojenými silami Ukrajiny a takzvanými národnými prápormi, ako aj územnou obranou, ktorá spájala tieto dva typy vojenských formácií, by nemali byť výrazné rozdiely. Všetci sa rovnako podieľajú na extrémnej krutosti voči civilnému obyvateľstvu, sú rovnako vinní za genocídu ruského ľudu, nedodržiavajú zákony a vojnové zvyky. Vojnoví zločinci a aktívni nacisti by mali byť exemplárne a exponenciálne potrestaní. Musí dôjsť k celkovej lustrácii.

     Všetky organizácie, ktoré sa spájali s praktikami nacizmu, musia byť zlikvidované a zakázané. Na vine je však okrem "verchušky" aj značná časť más, ktorými sú pasívni nacisti, spolupáchatelia nacizmu. Podporovali a oddávali sa nacistickej moci. Spravodlivé potrestanie tejto časti obyvateľstva je možné len znášať nevyhnutné útrapy spravodlivej vojny proti nacistickému systému, vedenej čo najopatrnejšie a najrozvážnejšie vo vzťahu k civilistom. Ďalšia denacifikácia tejto masy obyvateľstva spočíva v prevýchove, ktorá sa dosahuje ideologickou represiou (potláčaním) nacistických postojov a prísnou cenzúrou: nielen v politickej oblasti, ale nevyhnutne aj vo sfére kultúry a vzdelávania. Práve kultúrou a vzdelávaním sa pripravila a uskutočnila hlboká masová nacifikácia obyvateľstva, zabezpečená prísľubom dividend z víťazstva nacistického režimu nad Ruskom, nacistickej propagandy, vnútorného násilia a teroru, ako aj ose- ročnej vojny s obyvateľmi Donbasu, ktorí sa vzbúrili proti ukrajinskému nacizmu.

     Denacifikáciu môže vykonať iba víťaz - čo znamená (1) jeho absolútnu kontrolu nad procesom denacifikácie a (2) právomoc takúto kontrolu zabezpečiť. V tomto smere denacifikovaná (U)krajina nemôže byť suverénna. Denacifikujúci štát – Rusko – nemôže vychádzať z liberálneho prístupu ohľadom denacifikácie. Ideológia denacifikátora nemôže byť spochybnená vinníkom podrobeným denacifikácii. Ruské uznanie potreby denacifikácie Ukrajiny znamená uznanie nemožnosti krymského scenára pre Ukrajinu ako celok. Tento scenár však nebol možný ani v roku 2014 na odbojnom Donbase. Len osem rokov odporu voči nacistickému násiliu a teroru viedlo k vnútornej súdržnosti a vedomému jednoznačnému masovému odmietaniu udržiavať akúkoľvek jednotu a spojenie s Ukrajinou, ktorá sa definovala ako nacistická spoločnosť.

     Termíny denacifikácie nemôžu byť v žiadnom prípade kratšie ako jedna generácia (, ktorá sa musí narodiť, vyrásť a dospieť v podmienkach denacifikácie). Nacifikácia Ukrajiny pokračovala viac ako 30 rokov, počnúc prinajmenšom v roku 1989, keď ukrajinský nacionalizmus dostal legálne a legitímne formy politického prejavu a viedol hnutie za „nezávislosť Ukrajiny“ smerom k nacizmu.

     Zvláštnosť modernej nacifikovanej Ukrajiny je v amorfnosti a ambivalencii, ktoré umožňujú maskovať nacizmus ako túžbu po „nezávislosti“ a „európskej“ (západnej, proamerickej) ceste „rozvoja“ (v skutočnosti – k degradácii), a tvrdiť, že na Ukrajine „neexistuje nacizmus, iba súkromné ​​excesy“. Koniec koncov, neexistuje tam žiadna hlavná nacistická strana, žiadny Fuehrer, žiadne plnohodnotné rasové zákony (iba ich oklieštená verzia v podobe represií proti ruskému jazyku). V dôsledku toho neexistuje žiadna opozícia a odpor voči režimu. Všetko uvedené však nerobí z ukrajinského nacizmu „odľahčenú verziu“ nemeckého nacizmu v prvej polovici 20. storočia. Naopak, keďže ukrajinský nacizmus je oslobodený od takýchto „žánrových“ (v podstate politických technologických) rámcov a obmedzení, voľne sa rozvíja ako základná základňa akéhokoľvek nacizmu – ako európskeho a vo svojej najrozvinutejšej podobe amerického rasizmu. Denacifikáciu preto nemožno uskutočniť kompromisne, na základe vzorca ako „NATO – nie, EÚ – áno“ Samotný "kolektívny Západ" je tvorcom, zdrojom a sponzorom ukrajinského nacizmu, kým západné banderovské kádre a ich „historická pamäť“ sú len jedným z nástrojov nacizácie Ukrajiny. Ukronacizmus nesie nie menšiu, ale väčšiu hrozbu pre svet a Rusko ako nemecký nacizmus v hitlerovskej verzii.

     Názov „Ukrajina“ zrejme nemôže byť ponechaný ako názov žiadneho plne denacifikovaného štátneho útvaru na území oslobodenom od nacistického režimu. Novovzniknuté ľudové republiky v priestore bez nacizmu by mali a budú vyrastať z praxe hospodárskej samosprávy a sociálneho zabezpečenia, obnovy a modernizácie životných systémov obyvateľstva.  V skutočnosti ich politické ašpirácie nemôžu byť neutrálne – odpykanie viny pred Ruskom za to, že sa k nemu správalo ako k nepriateľovi, možno realizovať iba spoliehaním sa na Rusko v procesoch obnovy, obrody a rozvoja. Pre tieto územia by nemali byť povolené žiadne „Marshallove plány“. Nemôže existovať žiadna „neutralita“ v ideologickom a praktickom zmysle, zlučiteľná s denacifikáciou. Kádre a organizácie, ktoré sú nástrojom denacifikácie v novodenacifikovaných republikách, sa nemôžu nespoliehať na priamu vojenskú a organizačnú podporu Ruska.      Denacifikácia bude nevyhnutne aj deukrajinizáciou – odmietnutím rozsiahlej umelej inflácie etnickej zložky sebaidentifikácie obyvateľstva území historického Maloruska a Novoruska, ktorú začali riešiť už sovietske úrady v minulosti. Umelý etnocentrizmus ako nástroj komunistickej superveľmoci po jej páde nezostal bez vlastníka. V tejto oficiálnej funkcii prešiel pod právomoc ďalšej superveľmoci (moc stojacej nad štátmi) — "superveľmoci Západu". Treba ho vrátiť do svojich prirodzených hraníc a zbaviť ho politickej funkčnosti.  Na rozdiel od povedzme Gruzínska a pobaltských krajín je Ukrajina, ako ukázala história, ako národný štát nemožnosťou a pokusy o jeho „vybudovanie“ prirodzene vedú k nacizmu. Ukrajinizmus je umelá protiruská konštrukcia, ktorá nemá svoj civilizačný obsah, podriadený prvok mimozemskej  civilizácie. Debanderizácia sama o sebe na denacifikáciu stačiť nebude - banderovský prvok je len performer a plátno, prestrojenie za európsky projekt nacistickej Ukrajiny, preto je denacifikácia Ukrajiny aj jej nevyhnutnou deeuropeizáciou.

     Banderovskú elitu treba zlikvidovať, jej prevýchova je nemožná. Spoločenská „bažina“, ktorá ju aktívne i pasívne podporovala konaním a nečinnosťou, musí prežiť útrapy vojny a osvojiť si túto skúsenosť ako historickú lekciu a odpykanie svojej viny. Tí, ktorí nepodporovali nacistický režim, trpeli ním a ním rozpútanou vojnou na Donbase, sa musia skonsolidovať a zorganizovať, musia sa stať pilierom novej vlády, jej vertikálnej i horizontálnej zložky. Historická skúsenosť ukazuje, že tragédie a drámy vojnových čias prinášajú úžitok ľuďom, ktorí boli pokúšaní a unesení úlohou nepriateľa Ruska.

     Denacifikácia ako cieľ špeciálnej vojenskej operácie v rámci samotnej tejto operácie je chápaná ako vojenské víťazstvo nad kyjevským režimom, oslobodenie území od ozbrojených prívržencov nacistov, likvidácia nezmieriteľných nacistov, zajatie vojnových zločincov, ako aj vytvorenie systémových podmienok pre následnú denacifikáciu v čase mieru.  Tá by mala začať organizáciou orgánov miestnej samosprávy, polície a obrany, očistenými od nacistických živlov, na ich základe spustiť zakladajúce procesy založenia novej republikánskej štátnosti, integrovať túto štátnosť do úzkej spolupráce s Ruskom. oddelenie pre denacifikáciu Ukrajiny (novo vytvorené alebo konvertované, povedzme, z Rossotrudničestva), s prijatím pod ruskou kontrolou republikového regulačného rámca (legislatíva) o denacifikácii, definovaní hraníc a rámcov pre priamu aplikáciu ruského práva a ruského jurisdikciu na oslobodenom území v oblasti denacifikácie, vytvorenie tribunálu pre zločiny proti ľudskosti na bývalej Ukrajine. V tomto smere by Rusko malo vystupovať ako strážca Norimberského procesu.

      Všetko uvedené znamená, že na dosiahnutie cieľov denacifikácie je nevyhnutná podpora obyvateľstva, jeho prechod na stranu Ruska po oslobodení od teroru, násilia a ideologického tlaku kyjevského režimu, po vystúpení z informačnej izolácie. Samozrejme, nejaký čas potrvá, kým sa ľudia spamätajú zo šoku z nepriateľstva, kým sa presvedčia o dlhodobých zámeroch Ruska – že „nebudú opustení“. Nie je možné vopred presne predvídať, na ktorých územiach bude takáto masa obyvateľstva tvoriť kriticky potrebnú väčšinu. „Katolícka provincia“ (západná Ukrajina ako súčasť piatich regiónov) sa pravdepodobne nestane súčasťou proruských území. Líniu odcudzenia však nájdeme empiricky. Zostane voči Rusku nepriateľská časť, ale násilne neutrálna a demilitarizovaná Ukrajina s formálne zakázaným nacizmom. Pôjdu tam neprajníci Ruska. Zárukou zachovania tejto zvyškovej Ukrajiny v neutrálnom štáte by mala byť hrozba okamžitého pokračovania vojenskej operácie v prípade nesplnenia uvedených požiadaviek. Možno si to vyžiada stálu ruskú vojenskú prítomnosť na jeho území. Od vylučovacej línie po ruskú hranicu bude existovať územie potenciálnej integrácie do ruskej civilizácie, ktorá je svojou vnútornou povahou antifašistická.      Operácia na denacifikáciu Ukrajiny, ktorá sa začala vojenskou fázou, sa bude v čase mieru riadiť rovnakou logikou etáp ako vojenská operácia. V každom z nich bude potrebné dosiahnuť nezvratné zmeny, ktoré sa stanú výsledkom zodpovedajúcej etapy. V tomto prípade môžu byť potrebné počiatočné kroky denacifikácie definované takto:

- likvidácia ozbrojených nacistických útvarov (čím sa rozumejú akékoľvek ozbrojené útvary Ukrajiny vrátane Ozbrojených síl Ukrajiny), ako aj vojenskej, informačnej, vzdelávacej infraštruktúry, ktorá zabezpečuje ich činnosť;

- vytvorenie orgánov verejnej samosprávy a polície (obrana a vymáhanie práva) na oslobodených územiach, ktoré chránia obyvateľstvo pred terorom podzemných nacistických skupín;

- inštalácia ruského informačného priestoru;

- Stiahnutie vzdelávacích materiálov a zákaz vzdelávacích programov na všetkých úrovniach obsahujúcich nacistické ideologické usmernenia;

- masové vyšetrovacie akcie na vyvodenie osobnej zodpovednosti za vojnové zločiny, zločiny proti ľudskosti, šírenie nacistickej ideológie a podporu nacistického režimu;

- lustrácia, zverejnenie mien spolupáchateľov nacistického režimu, ich zapojenie do nútených prác na obnovu zničenej infraštruktúry ako trest za nacistické aktivity (z tých, ktorí nebudú vystavení trestu smrti ani väzeniu);

- prijatie na miestnej úrovni pod dohľadom Ruska primárnych normatívnych aktov denacifikácie „zdola“, zákaz všetkých typov a foriem obrodenia nacistickej ideológie;

- Zriaďovanie pamätníkov, pamätných tabúľ, pomníkov obetiam ukrajinského nacizmu, udržiavanie pamiatky na hrdinov boja proti nemu; - zahrnutie komplexu antifašistických a denacifikačných noriem do ústav nových ľudových republík;

- Vytvorenie stálych denacifikačných orgánov na obdobie 25 rokov.

     RuSSko nebude mať spojencov pri denacifikácii Ukrajiny - keďže ide o čisto ruSSkú prácu a ruSSký záujem. A tiež preto, že nebude vykorenená len banderovská verzia nacistickej Ukrajiny, ale vrátane a predovšetkým odtiene západnej totality, vnútených programov civilizačnej degradácie a rozkladu, mechanizmov podriadenia sa "Superveľmoci Západu" a Spojených štátov.

     Aby sa plán denacifikácie Ukrajiny uskutočnil v praxi, samotné ruSSko sa bude musieť konečne rozlúčiť s proeurópskymi a prozápadnými ilúziami, uvedomiť si, že je posledným zástancom ochrany a zachovania týchto hodnôt historickej Európy (starého sveta), ktoré si to zaslúžia a ktoré Západ nakoniec opustil a prehral boj o ne. Tento boj pokračoval počas celého 20. storočia a prejavil sa vo svetových vojnách a ruSSkej revolúcii, ktoré sú navzájom neoddeliteľne spojené.

     Rusko urobilo pre záchranu Západu v 20. storočí všetko. Realizovalo svoj hlavný západný projekt, alternatívu ku kapitalizmu, ktorý vyhrali národné štáty – bol to socialistický, červený projekt. Rusko rozdrvilo nemecký nacizmus, obludný produkt krízy západnej civilizácie. Posledným aktom ruského altruizmu bola natiahnutá ruka priateľstva z Ruska, za čo Rusko dostalo v 90. rokoch obludnú ranu spôsobenú rozbitím ZSSR.

     Všetko, čo ruSSko urobilo pre Západ, urobilo na vlastné náklady a prinieslo najväčšie obete. Západ nakoniec všetky tieto obete odmietol, znehodnotil ruský príspevok k riešeniu západnej krízy a rozhodol sa pomstiť ruSSku a odmietnuť pomoc, ktorú toto nezištne poskytlo. ruSSko pôjde ďalej, svojou vlastnou cestou, nebude sa starať o osud Západu a bude sa spoliehať na inú časť svojho dedičstva – vedenie sveta v globálnom procese dekolonizácie.

     V rámci tohto procesu má ruSSko vysoký potenciál pre partnerstvá a spojencov s krajinami, ktoré Západ po stáročia utláčal a ktoré sa nechystajú znova na seba nasadiť jarmo. Bez ruSSkých obetí a boja by tieto krajiny neboli oslobodené. Denacifikácia Ukrajiny je zároveň jej dekolonizáciou, ktorú budú musieť obyvatelia Ukrajiny pochopiť a akceptovať - keď sa začnú oslobodzovať od opojenia, pokušenia a závislosti od takzvanej "európskej voľby".  


Ivan Matusík

Premier Heger sa vyjadril k odovzdaniu Migov

2023-03-14 11:47:40

   Dobrý deň priatelia,

   v nedeľu na televiznej stanici TA3  sa k problematike poslania Migov-29 na Ukrajinu vyjadril predseda vlády SR Eduard Heger pričom uviedol, že sa o veci bude hlasovať parlament - v uznesení, ktorým legitimizuje vládu, aby o tom rozhodla.  Ako povedal: „Prijme sa uznesenie v parlamente a na základe toho vláda rozhodne a pošle migy na Ukrajinu,“.

   V princípe je jedno ako Vláda a Národna rada bude postupovať. Podstatné je, že sa už začínajú snažiť problém riešiť.

   Osobne si myslím, že hlasovanie v Parlamente nie je vôbec potrebné. Je potrebné Migy vyradiť z majetku Ozbrojených síl SR a nepotrebný majetok štátu posunúť Ukrainskej strane. Odovzdanie kopy nepotrebného a u nás neopraviteľného a nepoužiteľného šrotu rozhodne nie je " Zásadnou otázkou zahraničnej politiky ..." a nepotrebuje súhlas Parlamentu.

   Držme im teda palce aby sa veci rozbehli !!!

 

Pre pripomenutie

U nás majú Migy hodnotu šrotu - na Ukraine majú hodnotu tísícov životov.

 


Ivan Matusík

Material RIA Novosti z roku 2022: Plán "Denacifikácie" Ukrajiny (Rozumej zničenia Ukrajiny a vyvražedenia Ukraincov)

2023-03-13 08:05:26

Pre tých čo ovládajú ruštinu sa pripája pôvodný ideologický plán Ruska k zničeniu Ukrainy. Bol uverejnený v RIA Novosti v apríli 2022.

Что Россия должна сделать с Украиной
Читать ria.ru
Тимофей Сергейцев философ, методолог, член Зиновьевского клуба МИА Россия сегодня

Тимофей Сергейцев
08:00 03.04.2022


   Еще в апреле прошлого года мы писали о неизбежности денацификации Украины. Нацистская, бандеровская Украина, враг России и инструмент Запада по уничтожению России нам не нужна. Сегодня вопрос денацификации перешел в практическую плоскость.
Денацификация необходима, когда значительная часть народа — вероятнее всего, его большинство — освоено и втянуто нацистским режимом в свою политику. То есть тогда, когда не работает гипотеза "народ хороший — власть плохая". Признание этого факта — основа политики денацификации, всех ее мероприятий, а сам факт и составляет ее предмет.

Жители Мариуполя получают у бойцов Народной милиции ДНР гуманитарную помощь, доставленную из России - РИА Новости, 1920, 26.03.2022
Россия отвечает за Украину
26 марта 2022, 08:00

   Украина находится именно в такой ситуации. То, что украинский избиратель голосовал за "мир Порошенко" и "мир Зеленского", не должно вводить в заблуждение — украинцев вполне устраивал кратчайший путь к миру через блицкриг, на который и намекали прозрачно два последних украинских президента при своем избрании. Именно такой метод "умиротворения" внутренних антифашистов — через тотальный террор — и был использован в Одессе, Харькове, Днепропетровске, Мариуполе, других русских городах. И это вполне устроило украинского обывателя. Денацификация — это комплекс мероприятий по отношению к нацифицированной массе населения, которая технически не может быть подвергнута прямому наказанию в качестве военных преступников.
Нацисты, взявшие в руки оружие, должны быть по максимуму уничтожены на поле боя. Не следует проводить существенных различий между ВСУ и так называемыми нацбатами, а также примкнувшей к этим двум видам военных формирований территориальной обороной. Все они равно причастны к запредельной жестокости в отношении мирного населения, равно виновны в геноциде русского народа, не соблюдают законы и обычаи войны. Военные преступники и активные нацисты должны быть примерно и показательно наказаны. Должна быть проведена тотальная люстрация. Ликвидированы и запрещены любые организации, связавшие себя с практикой нацизма. Однако, помимо верхушки, виновна и значительная часть народной массы, которая является пассивными нацистами, пособниками нацизма. Они поддерживали нацистскую власть и потакали ей. Справедливое наказание этой части населения возможно только как несение неизбежных тягот справедливой войны против нацистской системы, ведущейся по возможности бережно и осмотрительно в отношении гражданских лиц. Дальнейшая денацификация этой массы населения состоит в перевоспитании, которое достигается идеологическими репрессиями (подавлением) нацистских установок и жесткой цензурой: не только в политической сфере, но обязательно также в сфере культуры и образования. Именно через культуру и образование была подготовлена и осуществлена глубокая массовая нацификация населения, закрепленная обещанием дивидендов от победы нацистского режима над Россией, нацистской пропагандой, внутренним насилием и террором, а также восьмилетней войной с восставшим против украинского нацизма народом Донбасса.

Марши националистов на Украине - РИА Новости, 1920, 01.04.2022
"На Украине нацистов нет": Россия и Запад знают и помнят о нацизме разное
1 апреля 2022, 08:00

   Денацификация может быть проведена только победителем, что предполагает (1) его безусловный контроль над процессом денацификации и (2) власть, обеспечивающую такой контроль. В этом отношении денацифицируемая страна не может быть суверенна. Денацифицирующее государство — Россия — не может исходить в отношении денацификации из либерального подхода. Идеология денацификатора не может оспариваться виновной стороной, подвергаемой денацификации. Признание Россией необходимости денацификации Украины означает признание невозможности крымского сценария для Украины в целом. Впрочем, этот сценарий был невозможен в 2014 году и в восставшем Донбассе. Лишь восьмилетнее сопротивление нацистскому насилию и террору привело к внутреннему сплочению и осознанному однозначному массовому отказу от сохранения какого-либо единства и связи с Украиной, определившей себя как нацистское общество.
Сроки денацификации никак не могут быть менее одного поколения, которое должно родиться, вырасти и достигнуть зрелости в условиях денацификации. Нацификация Украины продолжалась более 30 лет — начиная как минимум с 1989 года, когда украинский национализм получил легальные и легитимные формы политического самовыражения и возглавил движение за "независимость", устремившись к нацизму.

Военнослужащий ВС России на контрольно-пропускном пункте - РИА Новости, 1920, 25.03.2022
Россия вступила в схватку с Западом за будущее мира
25 марта 2022, 08:00

   Особенность современной нацифицированной Украины — в аморфности и амбивалентности, которые позволяют маскировать нацизм под стремление к "независимости" и "европейскому" (западному, проамериканскому) пути "развития" (в реальности — к деградации), утверждать, что на Украине "нет никакого нацизма, лишь частные единичные эксцессы". Нет ведь ни главной нацистской партии, ни фюрера, ни полноценных расовых законов (только их урезанный вариант в виде репрессий против русского языка). Как следствие — никакой оппозиции и сопротивления режиму.
Однако все перечисленное не делает украинский нацизм "лайт-версией" нацизма немецкого времен первой половины ХХ века. Напротив — поскольку украинский нацизм свободен от подобных "жанровых" (политтехнологических по существу) рамок и ограничений, он свободно разворачивается как фундаментальная основа всякого нацизма — как европейский и, в наиболее развитой форме, американский расизм. Поэтому денацификация не может быть проведена компромиссно, на основе формулы типа "НАТО — нет, ЕС — да". Коллективный Запад сам является проектировщиком, источником и спонсором украинского нацизма, в то время как западенские бандеровские кадры и их "историческая память" — лишь один из инструментов нацификации Украины. Укронацизм несет в себе не меньшую, а большую угрозу миру и России, чем немецкий нацизм гитлеровского извода.

Автобус с украинскими военнопленными - РИА Новости, 1920, 23.03.2022
Захваченные украинские нацисты могут многое рассказать
23 марта 2022, 08:00

   Название "Украина", по-видимому, не может быть сохранено в качестве титула никакого полностью денацифицированного государственного образования на освобожденной от нацистского режима территории. Вновь созданные на свободном от нацизма пространстве народные республики должны и будут расти из практики хозяйственного самоуправления и социального обеспечения, восстановления и модернизации систем жизнеобеспечения населения.
Их политическая устремленность на деле не может быть нейтральной — искупление вины перед Россией за отношение к ней как к врагу может реализоваться только в опоре на Россию в процессах восстановления, возрождения и развития. Никаких "планов Маршалла" для этих территорий допускать нельзя. Никакого "нейтралитета" в идеологическом и практическом смысле, совместимого с денацификацией, быть не может. Кадры и организации, являющиеся инструментом денацификации в новых денацифицируемых республиках, не могут не опираться на прямую силовую и организационную поддержку России.
Денацификация неизбежно будет являться и деукраинизацией — отказом от начатого еще советской властью масштабного искусственного раздувания этнического компонента самоидентификации населения территорий исторических Малороссии и Новороссии. Будучи инструментом коммунистической сверхвласти, после ее падения искусственный этноцентризм не остался бесхозным. Он перешел в этом своем служебном качестве под начало другой сверхвласти (власти, стоящей над государствами) — сверхвласти Запада. Его необходимо вернуть в естественные границы и лишить политической функциональности.

Посетители Китайской международной выставки проходят мимо глобуса с изображением зоны торгового оборота Китая - РИА Новости, 1920, 01.04.2022
Украина стала операцией прикрытия для перекройки мира
1 апреля 2022, 08:00

   В отличие, скажем, от Грузии и стран Прибалтики, Украина, как показала история, невозможна в качестве национального государства, а попытки "построить" таковое закономерно приводят к нацизму. Украинизм — искусственная антирусская конструкция, не имеющая собственного цивилизационного содержания, подчиненный элемент чужой и чуждой цивилизации. Дебандеризации будет самой по себе недостаточно для денацификации — бандеровский элемент есть лишь исполнитель и ширма, маскировка для европейского проекта нацистской Украины, поэтому денацификация Украины — это и ее неизбежная деевропеизация.
Бандеровская верхушка должна быть ликвидирована, ее перевоспитание невозможно. Социальное "болото", активно и пассивно ее поддержавшее действием и бездействием, должно пережить тяготы войны и усвоить пережитый опыт как исторический урок и искупление своей вины. Те же, кто не поддерживал нацистский режим, пострадал от него и развязанной им войны в Донбассе, должны быть консолидированы и организованы, должны стать опорой новой власти, ее вертикалью и горизонталью. Исторический опыт показывает, что трагедии и драмы военного времени идут на пользу народам, соблазнившимся и увлекшимся ролью врага России.
Денацификация как цель специальной военной операции в рамках самой этой операции понимается как военная победа над киевским режимом, освобождение территорий от вооруженных сторонников нацификации, ликвидация непримиримых нацистов, пленение военных преступников, а также создание системных условий для последующей денацификации мирного времени.

Брошенная военными Украины техника в Херсонской области - РИА Новости, 1920, 27.03.2022
Запад готов воевать до последнего украинца и после поражения Киева
27 марта 2022, 08:00

   Последняя, в свою очередь, должна начинаться с организации местных органов самоуправления, милиции и обороны, очищенных от нацистских элементов, запуска на их базе учредительных процессов основания новой республиканской государственности, интеграции этой государственности в тесное взаимодействие с российским ведомством по денацификации Украины (вновь созданным или переделанным, скажем, из Россотрудничества), с принятия под российским контролем республиканской нормативной базы (законодательства) по денацификации, определения границ и рамок прямого применения российского права и российской юрисдикции на освобожденной территории в сфере денацификации, создания трибунала по преступлениям против человечности на бывшей Украине. В этом отношении Россия должна выступить хранителем Нюрнбергского процесса.
Все вышесказанное означает, что для достижения целей денацификации необходима поддержка населения, переход его на сторону России после освобождения от террора, насилия и идеологического давления киевского режима, после вывода из информационной изоляции. Разумеется, должно пройти некоторое время, за которое люди оправятся от шока военных действий, убедятся в долгосрочных намерениях России — в том, что "их не бросят". Невозможно предвидеть заранее, на каких именно территориях такая масса населения составит критически необходимое большинство. "Католическая провинция" (Западная Украина в составе пяти областей) вряд ли войдет в состав пророссийских территорий. Линия отчуждения, однако, будет найдена опытным путем. За ней сохранится враждебная России, но принудительно нейтральная и демилитаризованная Украина с запрещенным по формальным признакам нацизмом. Туда уедут ненавистники России. Гарантией сохранения этой остаточной Украины в нейтральном состоянии должна быть угроза немедленного продолжения военной операции при несоблюдении перечисленных требований. Возможно, для этого потребуется постоянное российское военное присутствие на ее территории. От линии отчуждения и до российской границы будет располагаться территория потенциальной интеграции в русскую цивилизацию, антифашистскую по своей внутренней природе.

Московский Кремль - РИА Новости, 1920, 16.03.2022
Мы будем сражаться за право быть и оставаться Россией
16 марта 2022, 21:19

   Операция по денацификации Украины, начавшаяся с военной фазы, будет следовать в мирное время той же логике этапов, что и военная операция. На каждом из них нужно будет добиваться необратимых изменений, которые и станут результатами соответствующего этапа. При этом необходимые начальные шаги денацификации можно определить следующим образом:

-   ликвидация вооруженных нацистских формирований (под которыми понимаются любые вооруженные формирования Украины, включая ВСУ), а также обеспечивающей их активность военной, информационной, образовательной инфраструктуры;
-   формирование органов народного самоуправления и милиции (обороны и правопорядка) освобожденных территорий, защищающих население от террора подпольных нацистских групп;
-  инсталляция российского информационного пространства;
-  изъятие учебных материалов и запрет образовательных программ всех уровней, содержащих нацистские идеологические установки;
-   массовые следственные действия по установлению персональной ответственности за военные преступления, преступления против человечности, распространение нацистской идеологии и поддержку нацистского режима;
-   люстрация, обнародование имен пособников нацистского режима, привлечение их к принудительному труду по восстановлению разрушенной инфраструктуры в порядке наказания за нацистскую деятельность (из числа тех, к кому не будет применена смертная казнь или лишение свободы);
-   принятие на местном уровне при кураторстве России первичных нормативных актов денацификации "снизу", запрет всех видов и форм возрождения нацистской идеологии;
-   установление мемориалов, памятных знаков, памятников жертвам украинского нацизма, увековечение памяти героев борьбы с ним;
-   включение комплекса антифашистских и денацификационных норм в конституции новых народных республик;
-   создание постоянно действующих органов денацификации на период 25 лет.

   Союзников по денацификации Украины у России не будет. Поскольку это сугубо русское дело. А также поскольку искоренению подвергнется не просто бандеровская версия нацистской Украины, но в том числе и прежде всего западный тоталитаризм, навязанные программы цивилизационной деградации и распада, механизмы подчинения сверхвласти Запада и США.

Женщина проходит мимо украинского флага на Брайтон-Бич в Нью-Йорке - РИА Новости, 1920, 17.03.2022
Украина разделила Запад
17 марта 2022, 08:00

   Для проведения плана денацификации Украины в жизнь России самой придется окончательно расстаться с проевропейскими и прозападными иллюзиями, осознать себя как последнюю инстанцию защиты и сохранения тех ценностей исторической Европы (Старого Света), которые того заслуживают и от которых Запад в конечном счете отказался, проиграв в борьбе за самого себя. Эта борьба продолжалась весь ХХ век и выразилась в мировой войне и русской революции, неразрывно связанных друг с другом.
Россия сделала все возможное для спасения Запада в ХХ веке. Она реализовала главный западный проект, альтернативный капитализму, победившему национальные государства, — социалистический, красный проект. Она раздавила немецкий нацизм — чудовищное порождение кризиса западной цивилизации. Последним актом русского альтруизма была протянутая Россией рука дружбы, за что Россия получила чудовищный удар 1990-х.

Участники марша националистов, приуроченного к 109-й годовщине со дня рождения Степана Бандеры, во Львове - РИА Новости, 1920, 05.03.2022
Европа боится денацификации
5 марта 2022, 08:00

   Все, что Россия сделала для Запада, она сделала за свой счет, приношением величайших жертв. Запад в конечном счете отверг все эти жертвы, обесценил вклад России в разрешение западного кризиса, решил отомстить России за ту помощь, которую она бескорыстно предоставила. Дальше Россия пойдет своим путем, не волнуясь о судьбе Запада, опираясь на другую часть своего наследия — лидерство в глобальном процессе деколонизации.
В рамках этого процесса у России есть высокий потенциал партнерских и союзнических отношений со странами, которые Запад угнетал столетиями и которые не собираются снова надевать его ярмо. Без русского жертвоприношения и борьбы эти страны бы не освободились. Денацификация Украины есть в то же время ее деколонизация, что предстоит понять населению Украины по мере того, как оно начнет освобождаться от дурмана, соблазна и зависимости так называемого европейского выбора.

* Экстремистская организация, запрещенная в России.

 


Ivan Matusík

Podporte zbierku na vytvorenie letky prieskumných dronov na Donio.sk

2023-03-11 13:19:58

    V súčasnosti sa ruSSké intervenčné vojská na niektorých úsekoch frontu ativizujú a predpokladá sa, že čo nevidieť príde veľký útok - či už z ruSSka na východe alebo z bieloruSSka na severe  – preto je treba Ukrajincov, ktorí bojujú za svoju vlasť a našu slobodu zo všetkých síl podporiť.

    Už na začiatku vojny sa ukázalo, že drony hrajú v dnešných časoch dôležitú úlohu – či už útočnú alebo obrannú a pri rýchlom vyhodnotení informácií a správnej reakcii obrancov končia ruSSké tanky a BVP-čka na nefunkčné v poli alebo kraji cesty. Každopádne pre svoju obranu potrebujú bojovníci vedieť kde sa škreti ukrývajú- prípadne čo chystajú. K tomu sú potrebné tiché drony schopné operovať cez deň i v noci, schopné niesť potrebné technické vybavenie a mať dostatočný dolet i výdrž. K tomu potrebujú bojovníci veľa dronov. Môžu no nemusia byť superšpičkové – musí ich však byť toľko, aby boli všade kde je ich treba.

    Podporou zbierky na Doniu sa pomôže veliteľom jednotiek na bojisku získať osobné operačné prostriedky pre zaistenie prehľadu a podporu operácií v okolí – povedzme niekoľko kilometrov až desiatok kilometrov od svojho stanovišťa.  Technických riešení je viacero a zodpovedajúce rozhodnutia budú prijaté po ukončení zbierky.

https://www.donio.sk/podporte-kupu-prieskumnych-dronov-pre-ukrajinskych-obrancov

    Pozrite sa teda čo Vám domáci rozpočet dovolí a ak tam nájdete voľných 10,- 20,- 50,- alebo 100,- EUR tak neváhajte a prispejte !!!

4_drony_Ukrajina7.png

 


Ivan Matusík

Seznam Migů Slovenské republiky

2023-03-09 12:19:49

Ivan MatusíkZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...