Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku

Kontaktujte autora petície

Nevzdávame to !!!!

2020-03-20 13:06:29

Po 4 rokoch bezmocného pozerania sa na ešte intenzívnejší výrub všade okolo nás sa nevzdávame. Následky výrubov stromov budú v ďalšom vysušovaní celej krajiny. Túto zimu sme mali veľmi miernu a takmer bez snehu, voda v krajine ubúda. Po veľkých záplavách v roku 2010 za vlády Ivety Radičovej spustili program na realizáciu vodozádržných opatrení po celom Slovensku pod gesciou Michala Kravčíka.  Stihli však zrealizovať len asi 480 obcí, kde sa pomocou hrádzok, poldrov podarilo zmierniť a aj zlepšiť vodný režim. Potom prišla vláda Róberta Fica a program zastavila.

Myslím si, že niet politika v tejto krajine, ktorý by nepoznal prácu a snaženie Michala Kravčíka. Tento program je pre Slovensko veľmi dôležitý a po skončení karantény pre epidémiu KORONAVÍRU bude sucho a nedostatok vody ďalším veľkým problémom. Prosím podporte preto našu ďalšiu petíciu, kde žiadame novú vládu Igora Matoviča, aby tento program zaradili do programového vyhlásenia vlády. 

https://www.peticie.com/vyzva_vlade_sr_obnovit_program_revitalizacie_krajiny_a_integrovaneho_manazmentu_povodi_a_krajiny?fbclid=IwAR3WDQSyFtsmvHkciZDEfmZNz5yjfxSjrZ7gTqKQnfBP_8MpMc4HfqYjcc0

Ing.Halátová Mária

V Bretejovciach 20.marca 2020


Ing.Halátová Mária

Petícia proti výrubu stromov - k eurovoľbám

2019-05-15 10:09:10

Bretejovce 15.5.2019

 

 

Vážení podporovatelia petície,

 

hoci sme žiadali o zmenu prístupu k nášmu životnému prostrediu, kde žijeme my všetci, politici nás odmietli, „odignorovali“ tisíce svojich občanov. Požiadali sme o pomoc aj ombudsmanku, ktorá naše podanie prijala, nakoľko máme indície, že sa jedná o porušenie našich občianskych práv a ktorej záverom môže byť aj podanie na ústavný súd, nechceme sa uspokojiť iba s takýmto riešením. Mali by sme preto zvážiť, či a komu dáme svoj hlas v nastávajúcich voľbách do europarlamentu. Pre nás všetkých by bolo prínosom, pokiaľ by sa tam dostal človek, ktorý nielen hovorí, ale aj koná a ktorý je v zahraničí uznávaný ako odborník v oblasti životného prostredia. Myslíme si, že nám môže pomôcť pán Michal Kravčík za Demokratickú stranu č. 30.

 

Ak sa spojí len 20.000 ľudí pre naše životné prostredie, máme nádej na zmenu 25.mája 2019 vo voľbách do EÚ. Prosím, príďte voliť.

 

Ing. Halátová Mária

 


Ing.Halátová Mária

3.výročie od spustenia petície Za okamžité zastavenie výrubov stromov...

2019-04-09 10:25:49

Pozdravujem všetkých, ktorí podporili túto petíciu.

Prešli 3 roky a nezastavili sme drancovanie našej slovenskej prírody, naďalej miznú stromy a celé kopce. Začiatkom tohto roka som sa obrátila na bývalú ombudsmanku pani Dubovcovú. Prečítala si našu komunikáciu s úradmi a povedala mi, že si myslí, že boli naše práva porušené. Podali sme teda oficiálnu sťažnosť na úrad aktuálnej ombudsmanky, podanie bolo prijaté a je v riešení. 

Pre seba som si vyvodila ponaučenie, že nestačí písať petície, písať sťažnosti a prosíkať o riešenie problémov tisícov ľudí nejakých úradníkov, ale pokúsiť sa o riešenie vlastnými rukami. Nebudem sa ďalej bezmocne prizerať a čakať, kým niekto z úradníkov niečo rozhodne. Uvažujem o vstupe do politiky a toto bude prvý problém, ktorý bude riešený.

S prianím krásneho dňa

Halátová Mária


Ing.Halátová Mária

Petícia - NEVZDÁVAME TO !!!!

2017-06-08 08:39:52
Milí priatelia, signatári petície "Za okamžité zastavenie výrubu stromov na celom Slovensku“.

15. júna 2017 o 13-tej hod.  organizujeme akciu, na ktorej chceme spustiť iniciatívu Verejnosti Pre Rozvoj Východu, 
ktorá odprezentuje Program pre občanov Východného Slovenska, ktorí chcú zostať a žiť v zdravom, tolerantnom,
prosperujúcom a bezpečnom regióne Slovenska i Európy a nápravu toho, čo doterajší politici v Prešovskom i Košickom
kraji pokazili. Ak máte záujem, kliknite na http://stromy.vlastnyweb.sk/akcie/ , kde je viac informácií a aj pozvánka. Ing. Mária Halátová halatova@zoznam.sk

Ing.Halátová Mária

Rok 2017-rok záchrany stromov SLOVENSKA

2017-01-03 11:36:10

V novom roku 2017 prajeme celému Slovensku veľa zdravia a síl. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí nám v minulom roku poslali svoje príspevky. Pomôže nám aj to 1 € a aj vysoké čiastky 40-50 €, ktoré ste nám poslali. Chceli by sme vyvinúť veľa rôznych aktivít, aby sme zahanbili úradníkov ministerstiev a Úradu vlády zahanbili za ignorovanie petície takmer 12.000 ľudí a dosiahli sme také zmeny, aké sme si v petícii definovali.

Prosím spojme svoje sily, aby sme zastavili nielen miznutie našich stromov, ale aj vysušovanie Slovenska.

My sme sa už spojili s občianskym združením "Ľudia a voda".

http://www.ludiaavoda.sk/110-sk/venujte-23-ochrane-vod-stromov-a-ozdravovaniu-klimy/

Halátová Mária


Ing.Halátová Mária

Petícia a čo ďalej?

2016-11-22 11:49:19

Dostali sme odpoveď na sťažnosť od Úradu vlády. Nechcú sa touto petíciou zaoberať-odpoveď si môžte prečítať na www.stromy.vlastnyweb.sk

Obrátili sme sa o pomoc pri sprostredkovaní stretnutia s poslancami parlamentného výboru "Životného prostredia" pána poslanca Ota Žarnaya v jeho kancelárii v Košiciach. Po mnohých rozhovoroch sme dostali ponuku na spoluprácu s Občianskym združením Ľudia a voda, jednou s najstarších OZ na Slovensku. Uvažujeme nad rozbehnutím rozsiahlej celoslovenskej aktivity. Chcela by som požiadať o vašu finančnú podporu na účet OZ Ľudia a voda. Uvítame každú dobrovoľnícku pomoc - v skupine na facebooku "Zachráňme stromy".  

SK77 3100 0000 0013 5025 4507 
 
Ďakujem 
S pozdravom
Halátová Mária

Ing.Halátová Mária

Petícia-Ministerstvo ŽP nechce nič riešiť

2016-09-22 08:42:30

Ministerstvo ŽP napísalo odpoveď na petíciu, z ktorého nám vyplynulo, že sa príroda na Slovensku nedrancovala, nedrancuje a v budúcnosti v tej činnosti, ktorá sa nepáči takmer 12.000 ľuďom, BUDÚ POKRAČOVAŤ NAĎALEJ a nič na tom meniť nemôžu, nechcú a nebudú.

http://www.stromy.vlastnyweb.sk/weby/stromy/data/docs/Vybavenie_peticie.pdf

Nevzdávame to!!!! Prvý krok – petíciu sme urobili a vyzerá to tak, že budeme musieť urobiť viac krokov, aby sa VÝRUB STROMOV zastavil. Prosím dobrovoľníkov, aktivistov a všetkých obyvateľov Slovenska, ktorí chcú ostať žiť v tejto krajine – spojme sa a spoločne to skúsme zmeniť. Kontaktujte ma :

halatova@zoznam.sk alebo na facebooku skupina "Zachráňme stromy".

 

 


Ing.Halátová Mária

Očakávaná reakcia z Ministerstva životného prostredia

2016-07-09 13:02:57

Dostali sme prvú odpoveď z Ministerstva ŽP, kde začali spochybňovať elektronickú petíciu. Našťastie máme už okolo 600 podpisov aj na papierovej petícii. Keď sme spúšťali túto petíciu nemali sme skúsenosť s touto stránkou www.peticie.com a nevedeli sme, že keď chceme vytlačiť na papier elektronickú petíciu v zostave sa neobjaví elektronická adresa, ktorá by mala byť uvedená. Písali sme e-mail tvorcom tejto stránky, aby tento nedostatok napravili  žiadnu odpoveď sme nedostali. Aj napriek tomu sme petciu vytlačili ako prejav vôle viac ako 10.000 občanov riešiť žalostný stav, aký nám denne ukazujú predstavitelia vládnucej väčšiny. Papierová petícia je na stránke www.stromy.vlastnyweb.sk a ak môžte, skúste vo svojom okolí sa aktivizovať a naďalej zbierať podpisy.

Postupne budeme uverejňovať všetky listy a komunikáciu s úradnou mašinériou.

S pozdravom

Halátová Mária

 


Ing.Halátová Mária

Odpoveď z Úradu vlády SR

2016-06-15 17:44:07

Dňa 14.6.2016 nám bola doručená odpoveď na podanú PETÍCIU z Úradu vlády SR, kde nám oznámili, že priložené podpisové hárky SPĹŇAJÚ požiadavky uplatnenia petičného práva a petíciu postupujú na vybavenie riaditeľke kancelárie ministra životného prostredia SR.

Petícia na internete pokračuje ďalej až do uspokojenia všetkých 6  bodov požiadaviek PETÍCIE. Toto je začiatok úradného konania, ktoré budeme pozorne sledovať.

S pozdravom

Halátová Mária


Ing.Halátová Mária

Odovzdanie petície na Úrad vlády SR

2016-06-03 10:59:35

Včera 2.6.2016 sme osobne odovzdali petíciu v zákonom predpísanej forme do podateľne Úradu vlády. V momente odovzdania sme mali 10.340 elektronických podpisov a 557 podpisov na petičných hárkoch, ktoré sme dostávali poštou a ktoré zbierali aj členovia petičného výboru a naši priatelia. Petícia NEKONČÍ - pokračujeme ďalej v zbieraní podpisov. Pripravujeme listy pre ministerstvá ŽP, Dopravy, Pôdohospodárstva, Spravodlivosti, kde ich o tejto petícii budeme informovať a žiadať o súčinnosť. List od nás dostane aj parlamentný výbor pre ŽP. Počkáme do konca júna 2016 na reakcie a kroky, ktoré podniknú.

Ďakujeme všetkým, ktorým záleží na našom životnom prostredí a podpísali túto petíciu. Dúfam, že extrémy počasia, ktoré trápia Francúzsko, Nemecko a Česko nás ušetria a koncom júna budem môcť poslať pozitívnu správu o konkrétnych krokoch našej vlády.

www.stromy.vlastnyweb.sk - zverejníme list

Halátová Mária      


Ing.Halátová MáriaZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...