Nebuďme psími rasistami

Quoted post

Miriam Turzová

#140 PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-22 15:58

PROTEST PROTI
Návrhu novely zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú
niektoré podmienky držania psov v znení zákona č. 102/2010 Z. z.
________________________________________

JA, ako občan Slovenskej republiky týmto prejavujem svoj nesúhlas s celým návrhom novely zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov v znení zákona č. 102/2010 Z. z. tak, ako bol navrhnutý rezortom MPSR.

JA, ako občan Slovenskej republiky sa považujem vďaka vlastníctvu plemena psa alebo jeho kríženca uvedeného v zozname, ktorý tvorí prílohu tohto návrhu (príloha časť A, časť B) za štátom diskriminovaného. Štát a vláda SR týmto zákonom plne podporuje diskrimináciu určitej skupiny ľudí a znevýhodňuje tak jej postavenie medzi občanmi SR.

JA, ako občan Slovenskej republiky sa považujem vďaka vlastníctvu plemena psa alebo jeho kríženca uvedeného v zozname, ktorý tvorí prílohu tohto návrhu (príloha časť A, časť B) za štátom finančne znevýhodneného, keďže v zmysle tohto návrhu mi vznikajú špeciálne finančné náklady, ktoré nevznikajú iným majiteľom psov.

JA, ako občan Slovenskej republiky vďaka vlastníctvu plemena psa alebo jeho kríženca uvedeného v zozname, ktorý tvorí prílohu tohto návrhu (príloha časť A, časť B) cítim nesmierne negatívny, až psychologický nátlak na svoju osobnosť ako aj na mojich rodinných príslušníkov zo strany tohto štátu.

Štát a vláda SR mi ako občanovi tejto krajiny týmto návrhom odoberá právo na slobodné rozhodovanie sa a v tejto demokratickej krajine mi zákonom zabraňuje vlastníctvo veci (plemena psa) podľa môjho vlastného rozhodnutia.

Štát a vláda SR týmto zákonom podporuje plemenný rasizmus.

Štát a vláda SR týmto návrhom vytvára a podporuje občiansku neznášanlivosť, keďže medzi občanmi SR vzbudzuje nenávisť voči majiteľom určitých plemien psov alebo ich krížencov a zároveň majitelia označených plemien a ich krížencov sa cítia byť šikanovaní zo strany štátu a vlády SR.

Vec, za ktorú sa pes v zákone SR považuje nemôže na seba zobrať bremeno, ktoré jej tento zákon prikladá, keďže vec nemôže útočiť, vec nemôže ublížiť ani iným spôsobom spôsobiť akúkoľvek ujmu bez priameho vedenia jej majiteľom, t.j. človekom.

Žiadam, aby zákon o držaní psov zostal nezmenený v platnom znení, avšak za podstatné považujem v tejto krajine, okrem iného riešiť – a to za konzultácie s odborníkmi z odboru kynológie, chovateľov s dlhoročnou praxou:
- zmenu legislatívy a to určením, že každé zviera je živá, cítiacia bytosť a nie vec
- zvýšenú trestno-právnu zodpovednosť za týranie zvierat
- zo strany štátu založenie skupiny (polície) na ochranu zvierat – v spolupráci so štátnou
políciou SR
- v prípade ublíženia na zdraví (človeka alebo iného zvieraťa) dôkladné vyšetrenie danej
veci zo strany polície a následné vyvodenie trestu a to len na základe preukázateľných
dôkazov
- utratenie psa len v tom najkrajnejšom prípade (napr. ťažké ublíženie na zdraví, nájdenie
veľmi chorého, neliečiteľného psa a pod.)
- po útoku psa, ktorého dôsledkom je ťažké ublíženie na zdraví povinnosť majiteľa psa
prejsť posudkom psychiky psa u odborníka a zároveň majiteľ má povinnosť spraviť
psychologické testy
- šírenie pozitívnej osvety v rámci výchovy a výcviku psov
- podpora miest a obcí pri vytváraní priestorov na výcvik psov (základný výcvik, agility a
pod.)
- rovnaký zákon pre každého držiteľa akéhokoľvek plemena psa alebo jeho kríženca (bez
rozdielu váhy, pohlavia alebo veku psa) – výnimka napr. pri preukázateľne chorom, starom
jedincovi
- podpora útulkov – podpora projektov, ktoré pomôžu umiestniť zvieratá u nových majiteľov
- zvýšenie kontroly útulkov – čistota, zaobchádzanie so zvieratami
- sprísnené postihovanie majiteľov psov za nezbieranie exkrementov – znečisťovanie
prostredia v mestách a obciach
- povinnosť viesť psa (akékoľvek plemeno alebo jeho kríženca) na vôdzke v obývaných
častiach mesta alebo obce
- otázku množiteľstva, ktorá často krát hraničí s týraním zvierat
- nemožnosť svojvoľne utratiť psa či už majiteľom alebo obcou, v ktorej sa pes nachádza
pred prešetrením všetkých okolností
- povinnosť všetkých médií na území SR zverejňovať v súvislosti so psami (napr. pri
útokoch) pravdivé, dôkazmi podložené a kompletné informácie bez používania ilustračných
obrázkov či záberov a postihovať ich v prípade zavádzania verejnosti, keďže svojim
neprofesionálnym prístupom šíria medzi obyvateľmi tejto krajiny neopodstatnenú histériu

PES (zviera zákonom označené ako vec) je cítiacia bytosť, ktorá cíti bolesť aj radosť. Bytosť, ktorá svojmu majiteľovi a okoliu preukazuje lásku. Bytosť, ktorá chráni naše majetky. Bytosť, ktorá pomáha zachraňovať ľudí. Bytosť, ktorá častokrát pomáha nášmu psychickému zdraviu. Túto „vec“ si človek vyšľachtil, aby mu slúžila. Pes je živá bytosť, ktorá môže byť v rukách nesprávneho majiteľa nebezpečná pre okolie a to akékoľvek plemeno alebo jeho kríženec. Nezáleží na plemene, na tom, či je čistokrvné alebo kríženec. To, aký pes zo šteňaťa vyrastie závisí od okamihu, kedy sa narodilo, od prostredia, v ktorom žilo prvé týždne, ako oňho bolo postarané a do akých rúk bolo následne zverené. Záleží od prístupu človeka počas celého života psa. Neodsudzujme psa za jeho pohryznutie, je to jeho obrana, tak ako sa človek bráni útokom iného človeka hoci len jednou fackou, tak ako sa mačka bráni svojim škriabaním, ktoré nám môže spôsobiť jazvy na celý život, tak ako kohút nám prejaví svoju silu klvaním, tak ako nás môže nespokojný kôň zhodiť zo sedla a zlomiť nám nohu, tak ako nás môže udupať býk, ktorého sa snažíme skrotiť. Zviera nesmie trpieť za zlé rozhodnutia a zlý prístup človeka. To všetky zvieratá začneme utrácať, lebo nám to tak práve vyhovuje?

Sme ľudia, tak sa tak správajme a majme zodpovednosť za svoje činy a nedávajme vinu bezbranným zvieratám.

Replies

Moniq

#185 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-23 12:34:16

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

uzasna, krasna, pravdiva, legislativne presna formulacia hodna adresovania ministerstvu polnohospodarstva!

Miriam Turzová

#206 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-23 22:03:14

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

TENTO PROTEST SOM PRÁVE POSLALA E-MAILOM NA MINISTERSTVO PODOHOSPODARSTVA AJ PREZIDENTOVI V NASLEDOVNOM ZNENI, nemajú právo robiť si s nami čo sa im zachce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ako občan Slovenskej republiky, ktorý nesúhlasí s návrhom novely zákona o držaní psov Vám týmto zasielam
v prílohe svoj PROTEST - ako človeka, ako občana, ako zástancu prírody, ako zástancu psov každého plemena,
ako človeka, ktorý chce žiť v slobodnej krajine a mať možnosť slobodne sa rozhodovať.
Tento zákon je proti ľudskému rozumu a proti všetkým poctivým a zodpovedným majiteľom psov v tejto krajine a to
bez výnimky.
Zároveň prijatie takéhoto návrhu zákona bude mať extrémne negatívny dopad na spolunažívanie občanov - majiteľov psov v SR.
Žiadam, aby táto novela zákona bola predkladateľom v jeho celom znení stiahnutá, keďže tento návrh prispeje okrem
iného aj ku skutočnosti, že sa výrazne zníži záujem verejnosti o plemená psov alebo ich krížencov, označené v zozname,
ktoré sú v útulkoch a čo s nimi bude?!

Pevne verím, že ak tento zákon parlament schváli, prezident Slovenskej republiky bude na strane nás, ľudí, ktorým na našich domácich miláčikoch záleží a tento NEZMYSELNÝ zákon nepodpíše, za čo mu vopred za všetky tie nemé tváre ďakujem.

Miriam Turzová
občan SR

 

 

BOLO POSLANE:
informacie@prezident.sk   - kancelaria prezidenta
press@land.gov.sk - urad vlady
milica.janculova@vlada.gov.sk - odbor ludskych prav
listydivakov@stv.sk - do STV ... uz akosi JOJke a Markize neverim ...
utulok@slobodazvierat.sk
KTO MA ZAUJEM, POSLEM MU TENTO PROTEST VO FORMATE PDF .... turzova.mi@gmail.com ...KEBY SOM MALA MAIL NA FICA a JAHNATKA, POSLEM TO AJ IM....

 

Andrea

#211 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-24 01:27:06

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

nie je čo dodať, Miriam, vystihnuté do bodky....

M.T.

#451 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-09-27 10:31:22

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

Tak tento protest som poslala mnohým do vlády .... a zatiaľ mi prišiel tento jediný e-mail ako odpoveď... p. Martin Illáš aspoň mohol vymazať predošlé e-maily, kde je vidieť, že si to poslanci iba preposielali .... a objavil sa tam u p. Martiny Rebrovej smajlík .... to akože výsmech???? ....

 

Illáš Martin martin.illas@land.gov.sk
8:41, 26-09-2012

Dobrý deň.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa bude Vašou pripomienkou zaoberať pri vyhodnocovaní pripomienkového konania k uvedenému návrhu zákona.

S pozdravom

Martin Illáš

From: Ňuňuk Pavol 
Sent: Thursday, September 27, 2012 8:05 AM
To: Illáš Martin
Subject: FW: PROTEST proti novele zákona o držaní psov

S pozdravom

JUDr. Pavol Ňuňuk

riaditeľ odboru legislatívy

________________________________________________

From: Rebrová Martina 
Sent: Tuesday, September 25, 2012 2:13 PM
To: Ňuňuk Pavol
Subject: FW: PROTEST proti novele zakona o drzani psov

S pozdravom

Martina Rebrová

sekretariát generálneho riaditeľa

sekcia legislatívy

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Dobrovičova 12

812 66 Bratislava

____________________________________________________________

From: Bodoríková Marcela 
Sent: Tuesday, September 25, 2012 10:52 AM
To: Rebrová Martina
Subject: FW: PROTEST proti novele zakona o drzani psov

S pozdravom

Marcela Bodoríková

Ministerstvo pôdohospodárstva

a rozvoja vidieka SR

Kancelária ministra

Odbor komunikácie

_____________________________________________________________

From: Miriam Turzova [mailto:turzova.mi@gmail.com]
Sent: Sunday, September 23, 2012 9:01 PM
To: informacie@prezident.sk; press; Želeňáková Magda; Hanzel Pavol; Laca Milan; urad@vlada.gov.sk; Bodoríková Marcela; podatelna@vlada.gov.skstefan.grman@vlada.gov.skpeter.kuklis@vlada.gov.sk;milica.janculova@vlada.gov.skinfo@sloboda.skozmajmesrdce@gmail.compsysos@psysos.sklistydivakov@stv.sk
Subject: PROTEST proti novele zakona o drzani psov

Ako občan Slovenskej republiky, ktorý nesúhlasí s návrhom novely zákona o držaní psov Vám týmto zasielam

v prílohe svoj PROTEST - ako človeka, ako občana, ako zástancu prírody, ako zástancu psov každého plemena,

ako človeka, ktorý chce žiť v slobodnej krajine a mať možnosť slobodne sa rozhodovať.

Tento zákon je proti ľudskému rozumu a proti všetkým poctivým a zodpovedným majiteľom psov v tejto krajine a to

bez výnimky.

Zároveň prijatie takéhoto návrhu zákona bude mať extrémne negatívny dopad na spolunažívanie občanov - majiteľov

psov v SR.

Žiadam, aby táto novela zákona bola predkladateľom v jeho celom znení stiahnutá, keďže tento návrh prispeje okrem

iného aj ku skutočnosti, že sa výrazne zníži záujem verejnosti o plemená psov alebo ich krížencov, označené v

zozname, ktoré sú v útulkoch a čo s nimi bude?!

Pevne verím, že ak tento zákon parlament schváli, prezident Slovenskej republiky bude na strane nás, ľudí,

ktorým na našich domácich miláčikoch záleží a tento NEZMYSELNÝ zákon nepodpíše, za čo mu vopred za

všetky tie nemé tváre ďakujem.

Miriam Turzová

občan SR

 

 

občan 831

#571 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-10-03 01:05:28

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

Pani Miriam Turzová GRATULUJEM. Kvalitnejší komentár som zatial nečítal.