Prosíme udeliť milosť pre 25 ročného Lukáša Kalinu, aktuálne bez domova, od 1.5 ročného trestu uväznenia za krádež 5 žemlí.

Myslím si, že je neprijateľné, aby bol akýkoľvek človek, navyše bez domova, uväznený na 1.5 roka za krádež 5 kusov žemlí, nech už bola jeho motivácia pre túto krádež akákoľvek.

Uvedený trest je v podstate len akýmsi cynickým zrkadlom a výsmechom tejto zvláštnej doby.

Spoločnosť by v skutočnosti potrebovala vyriešit zlodejov v bielych golieroch, ktorí kradnú na milióny bez akéhokoľvek postihu,nie sa exemplárne mstiť na jej bezbranných členoch.

Určite by v tomto prípade stačilo napomenúť s pochopením Lukáša, možno mu nariadiť po takomto počine vždy 2-3 dni verjnoprospešných prác a súčasne mu poskytnúť informácie, kde sa dá núdzovo stravovať pre ľudí v núdzi, ako je on.

Je dôležité aj dnes prejaviť trochu ľudskosti, kedže spoločenská ujma v tomto prípade bola v podstate nulová.

 https://zpravy.aktualne.cz/domaci/muz-v-dobe-nouzoveho-stavu-ukradl-v-brne-pet-housek-pujde-na/r~d28c4a5cc03e11eab0f60cc47ab5f122/

kindness.jpg

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem bororo na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...