Petícia za zachovanie študijného programu taliansky jazyk a kultúra v odbore prekladateľstvo/tlmočníctvo (filológia) na FF UMB

My, študentky a študenti Univerzity Mateja Bela, chceme týmto vyjadriť nesúhlas so zrušením programu taliansky jazyk a kultúra na Filozofickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.  

Touto petíciou Vás prosíme o podpis, ktorým vyjadríte podporu nám, študentom prekladateľstva a tlmočníctva talianskeho jazyka na Filozofickej fakulte v boji, v ktorom chceme zabrániť zrušeniu tohto študijného programu.

Zrušením tohto programu prídu študenti prvého ročníka o možnosť dokončiť štúdium na univerzite, ktorú si zvolili, a študenti druhého a tretieho ročníka o možnosť pokračovať ďalej v štúdiu na magisterskom stupni.

Vedenie fakulty vyhodnotilo, že študijný program nespĺňa podmienky pre ďalšie pokračovanie a bude ho musieť zrušiť. S týmto tvrdením zásadne nesúhlasíme, keďže taliansky jazyk má dostatok odborne kvalifikovaných pedagógov (talianskeho garanta – profesora, docentov a skúsených vyučujúcich), ktorí zároveň pravidelne vykazujú vedeckú činnosť.

Taliansky jazyk nie je jediný, ktorý sa vedenie rozhodlo zrušiť. Ďalšie jazyky, ktoré nemajú šancu pokračovať sú španielsky a poľský jazyk. Domnievame sa, že to nemusí zostať len pri týchto jazykoch, ale môže dôjsť k zrušeniu ďalších jazykov.

Preto ak s nami súhlasíte a chcete nám vyjadriť podporu, prosíme, podporte nás svojim podpisom.  

V mene všetkých študentov ĎAKUJEME.  

 

Je nutné aby bol podpis po podpísaní potvrdený aj v e-maili.


Študenti talianskeho jazyka FF UMB    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Študenti talianskeho jazyka FF UMB na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...