Petícia za zachovanie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina v III. úrovni kategorizácie v rámci optimalizácie siete nemocníc

My, obyvatelia regiónu Žilina a občania Slovenskej republiky žiadame Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky:

1. Zachovať Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Žilina s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v rámci optimalizácie siete nemocníc v súčasnej kategórií III. úrovne.

2. Zásadne nesúhlasíme so zaradením Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina do nižšej II. úrovne.

Zaradenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline medzi nemocnice nižšej úrovne, ako to navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR, predstavuje pre našich občanov nevhodnú centralizáciu DO Martina, oslabuje pozíciu a prirodzený rozvoj mesta a regiónu. Žilina by týmto rozhodnutím postupne prišla o rôzne oddelenia, čo degraduje túto zdravotnú  inštitúciu.

Jedným z faktorov, na ktoré rezort zdravotníctva pri kategorizácii nemocníc prihliadal, je dostupnosť z miesta bydliska pacientov. Do regionálnej nemocnice sa má viac než 90 % obyvateľov dostať autom do 30 minút, do nemocnice komplexnej úrovne maximálne za 60 minút. V praxi to však znamená, že aj niektorí pacienti, ktorí potrebujú urgentnú starostlivosť, budú musieť byť prepravovaní do Martina, bez ohľadu na aktuálnu dopravnú situáciu.


Nespokojní občania regiónu Žilina    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Nespokojní občania regiónu Žilina bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...