Petícia za vyvodenie dôsledkov voči politikom, ktorí sa dopustili trestného činu podnecovania občanov na neplnenie si povinností nosenia rúšok

Dňa 17.11. 2020 prebehol protest proti vláde Igora Matoviča a opatreniam prijatým pre pandémiu koronavírusu, na ktorom sa zúčastnilo tisíce ľudí a to aj napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.

Protestu sa zúčastnilo aj niekoľko politikov iných politických strán, pričom niektorí z nich podnecovali občanov aby si dali dolu rúška, čím sa dopustili podľa § 337 trestného činu Podnecovania. 

Žiadame, aby voči týmto osobám boli zahájené trestné konanie v zmysle zákona. 

 

Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)

§ 337

Podnecovanie 

  • Kto verejne podnecuje na trestný čin alebo verejne vyzýva na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom alebo na jeho základe, alebo na závažné porušovanie verejného poriadku, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

Vzhľadom na momentálnu situáciu na Slovensku platia určité opatrenia: 

Na celom území Slovenska aj naďalej platí uznesenie vlády SR č. 587 z 30. septembra 2020 a uznesenie č. 718 z 11. novembra 2020, ktoré od 1. októbra 2020 na 90 dní vyhlásili núdzový stav. Počas neho platí:

  • povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri
  • zákaz hromadných podujatí (s výnimkami v súlade s vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí z 13. novembra)
  • zákaz zhromažďovania sa (s výnimkami v súlade s vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí z 13. novembra)
  • a ďalšie... 

ZakonyPlatiaPreVsetkychNS    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem ZakonyPlatiaPreVsetkychNS na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook