Petícia občanov mesta Poprad proti výstavbe "Polyfunkčného apartmánového domu EDEN"

DSC_0268.JPGDSC_02692.JPGDolupodpísaní občania mesta Poprad nesúhlasia s výstavbou Polyfunkčného domu EDEN v Poprade.Dôvod nášho nesúhlasu spočíva v znížení kvality bývania obyvateľov na Popradskom nábreží a dotknutých/susediacich bytových a nebytových/priestorov. Výšková budova, 13- poschodový dom s podzemnými garážami, zabráni prieniku slnečných lúčov na bytovky a tým dôjde k zníženiu kvality bývania. Odmietamie stavbu, ktorá nie je v súlade s požiadavkou celospoločenskému záujmu. Celý proces, cez zadanie štúdie až po samotné schválenie projektu, je netransparentný. Zmeny územného plánu boli zrealizované podľa aktuálnych požiadaviek investora s vylúčením občanov susediacich v bezprostrednej blízkosti uvedeného objektu. V Poprade je dostatok voľných parciel na realizácie podobných komerčných stavieb. Občania mesta Poprad majú v ešte v živej pamäti podobné asanácie a následné realizácie takýchto stavieb. Vyvarujme sa podobných rozhodnutí. Budúce generácie nám to pripomenú. Mesto Poprad má problém s medziročne klesajúcim počtom obyvateľov. Mesto prichádza ročne o státisíce finančných prostriedkov na rozvoj. Myslíme si, že apartmánový dom nerieši demografickú krivku. Ubytovať turistov na niekoľko dní môžeme riešiť aj v objektoch mimo centra mesta. Zdá sa nám absolútne egoistické a nedemokratické, ak jeden občan na strane investora diktuje neprimerané požiadavky väčšine obyvateľom. 


Ing. František Barilla Matejovská 1795/6 Poprad, člen petíčného výboru    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Pre podpísanie tejto petície vytvorenej Ing. František Barilla Matejovská 1795/6 Poprad, člen petíčného výboru vyplňte formulár nižšie. Autor petície bude vidieť všetky údaje, ktoré poskytnete v tomto formulári.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Facebook