Petícia proti realizácii prezenčnej výučby v zimnom semestri AR 2021/2022 na Prešovskej univerzite v Prešove

My, nižšie podpísaní študenti a zamestnanci Prešovskej univerzity v Prešove (ďalej len UNIPO) žiadame, aby sme v zimnom semestri akademického roka 2021/2022 prešli na dištančnú formu výučby. 

Ako hlavný dôvod uvádzame fakt, že UNIPO navštevuje množstvo študentov a zamestnancov z rôznych okresov celého Slovenska, ktorí sú ubytovaní na spoločných internátoch. Z tohto dôvodu hrozí zvyšovanie rizika nákazy, ktorému sa týmto chceme vyhnúť. Ďalším dôvodom je aj cestovanie a presúvanie študentov z okresov, ktoré sú v rámci COVID Automatu sfarbené tmavšími farbami.

 

Čo taktiež vnímame ako problém je pravidelné testovanie nezaočkovaných študentov, ktoré je naozaj veľmi nákladné. Nie každý študent je očkovaný alebo ochorenie COVID-19 prekonal, teda je nútený v prípade prezenčnej formy výučby pravidelne sa testovať, čo je pre študentov finančne nákladné. Dokonca aj pre očkovaných študentov, ktorí sa pravidelne testujú, aby neboli hrozbou pre svoje okolie. Rizikom zrýchlenia šírenia nákazy sú taktiež internáty, kde je väčšina študentov ubytovaná.

 

Nechceme ohrozovať naše rodiny, príbuzných, neočkovaných len kvôli tomu, aby sme sedeli v učebni s respirátorom, prípadne rúškom, v ktorom sa beztak ťažko dýcha. V neposlednom rade ochorenie COVID-19 postihuje aj množstvo študentov, ktorí očkovaní sú, a vakcína nie vždy pomohla zmierniť ich príznaky, dokonca pokračuje v ďalšom šírení nákazy. Rovnako sa na očkovaných študentov nevzťahuje povinná karanténa, a to aj napriek tomu, ak sa v rámci určitej skupiny vyskytol pozitívny prípad, čo opäť považujeme za neprijateľné, keďže týmto spôsobom sa ochorenie COVID-19 šíri ďalej, a to aj v prípade ak sú študenti očkovaní. Rovnako si dovolíme tvrdiť, že online výučbu sme zvládli bez problémov, a dokázala plnohodnotne nahradiť prezenčnú formu výučby.

 

Je nám ľúto, aká je doba, ale žiadame, aby naša univerzita zohľadnila všetky uvedené dôvody a hlavne, aby považovala zdravie svojich zamestnancov a študentov za prvoradé. Chceme ubezpečiť podpisujúcich petíciu, že nebudú nikde zverejnení, či už pri ukážke počtu podpisov alebo pedagogickému zboru.

 

Myslíme si, že univerzita by mala zohľadniť všetky vyššie uvedené dôvody a prioritizovať naše zdravie. Svojím podpisom vyjadrujeme NESÚHLAS s jej rozhodnutím - realizáciou prezenčnej výučby počas zimného semestra.


Študenti UNIPO    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Študenti UNIPO na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...