Vyjadrenie nesúhlasu s vybudovaním základne NATO na území SK

Quoted post


Hosť

#435 Re: Nuž, túto petíciu nepodporím.

2014-09-09 17:00

#24: - Nuž, túto petíciu nepodporím. 

 1. Krvavý režim neinštalovali naši bratia z Ruska, ale Beneš a českí voliči.

2. Ani Podkarpatskú Rus nám nevzali Rusi, ale daroval ju ZSSR Beneš za to, že mu nechali vládu nad Slovenskom.

3. Oni nezvrátili "poludštenie komunistického režimu", Rusi proti tomu nič nemali (Brežmev dohováral Dubčekovi: Veď som Ti hovoril, aby si mi povedal, ak Ti budú zle robiť a pomôžem Ti". V skutočnosti to "poludštenie" začali už vtedy tí ístí, čo aj po 20 rokoch, ale keď sa ľud tak spontánne angažoval a tým stratili možnosť uskutočnenia svojich skutočných zámerov, tak to zámerne prehnali tak, aby prinútil Sovietov zasiahnuť proti ohrozeniu bezpečnosti územia Waršavskej zmluvy. A preto že už vtedy bola situácia pomerne dobrá, dalo sa vycestovať aj na Západ, tak oni v obavách aby sa ľudia k prevratu pridali, 2 roky pred jeho plánovaným prevedením strašným mučením zavraždili katolíckeho kňaza!

 

Replies


Hosť

#438 Re: Re: Nuž, túto petíciu nepodporím.

2014-09-09 17:20:32

#435: - Re: Nuž, túto petíciu nepodporím. 

 Nuz musim sa priznat ze tento komentar by potreboval viacej vysvetleni { kto su "oni" a lud, a planovany cin,  atd...) Autor musi mat velmi dobry zdroj informacii, lebo ani zo sovietskych - ruskych zdrojov, kritickych hlavne k obobiu Breznevovmu, sa neda uvedeny citat Brezneva Dubcekovi vyhladat. Zo znalosti niektorych udalosti pozadia "Prazskeho jara" by som pochyboval o pravdivisti tohot citatu. Sudruh Breznev Dubceka skoro nenavidel.....

Takze asi by tu bola dlha diskusia.

PS a o tzv referende na Podkarpatskej Rusi kam chce ist obyvatelstvo CSR po vojen je dost udoajov.