fašistov tu nechceme na slovensku

dejiny

/ #6

2016-03-19 10:30

Video: Náhradník u kotlebovcov urážal moslimov a obhajuje Hitlera

Ešte ani do poslaneckých ľavíc nezasadli a už vzbudzujú záujem. Jeden z Kotlebových poslancov sa už vzdal mandátu, náhradníkom je 22-ročný manažér, ktorý verbálne útočil na Arabov v Bratislave.

Náhradníkom za Kotlebovho poslanca, Andreja Medveckého, ktorý je obžalovany, z rasistickeho  utoku  je 22-ročný manažér.

Milan Mazurek pochádza zo Spišskej Belej. Na kandidátke ĽS Naše Slovensko mal v kolónke zamestnanie uvedené manažér e-shopu. Je predsedom Prešovského krajského klubu strany.

Objavil sa napríklad na minuloročnom proteste proti islamizácii, ktorý bol v Bratislave. Kamera ho zachytila, ako sa vyjadroval o Araboch, ktorí boli neskôr napadnutí.Milan Mazurek sa na sociálnej sieti zverejňuje zaujímavé videá a posty. Jeden z nich je z 19. novembra minulého roku.„Ilúzie chce rozbíjať hlupákom" videom o Židoch a holokauste, ktorý je v popise videa nazvaný biznisom. Na sociálnej sieti sa prezentoval aj svojim názorom na koniec II. svetovej vojny.A nechýba ani jeho komentár na demonštrácie v Špenialsku, kde vyzdvihol strety demonštrantov s políciou slovami: „Takto má vyzerať protes a boj za vlastnú krajinu."

To myslia vážne?! Kotlebovho obžalovaného poslanca nahradí 22-ročný chlapec, z jeho videa budete mať dosť!Poslanec je obžalovaný z výtržníctva a ublíženia na zdraví. V piatok si mal prevziať mandát novozvoleného poslanca, ale nakoniec sa ho vzdal. Na jeho miesto má podľa portálu Aktuality.sk nastúpiť 22-ročný Milan Mazurek. Jeho minulosť však tiež nepôsobí najružovejším dojmom. toto je ponaučenie ti fašista

 

Hitlera som si vybral preto, lebo je to osoba, ktorá najvýraznejšie zmenila dejiny ľudstva dvadsiateho storočia. Ak sa mám priznať, tak to bolo najmä preto, že o Hitlerovi by sa dal napísať román. Od šťastného detstva, cez rozsiahly spis „Mein Kampf“ až po jeho tragický koniec. Materiál som zohnal raz­dva. Osobnosti sveta alebo priebeh druhej svetovej vojny, všade sa nájde aspoň stránka o tomto zloduchovi. Tvrdý oriešok spočíval v spracovaní týchto textov. Dva týždne prázdnin strávené pri počítači mi za tú námahu celkom stáli. Okrem toho, že som sa dozvedel o podrobnostiach druhej svetovej vojny, Hitlerovom živote či smrti, moje prsty sa naučili rýchlejšie nájsť pozíciu toho, ktorého písmena. Po dokončení mi bolo dokonca smutno. Je to ako keď sa skončí dobrý film alebo keď dočítam dobrú knihu. Ale niekde tam vo vnútri som cítil dobrý pocit z toho, že tá hrozná vojna konečne skončila. Vlastná práca: Adolf Hitler ­ Rakúšan so židovskými koreňmi. A predsa sa vyhlasoval za „najnemeckejšieho“ z Nemcov. Politický a vojenský vodca a jeden z najväčších diktátorov 20.­teho storočia. Hitler premenil Nemecko na plne militarizovanú (militarizmus – politika vojenskej moci, zbrojenia) spoločnosť a spustil 2. svetovú vojnu v roku 1939. Dúfal, že ovládne celý svet, dokonca na určitý čas ovládol väčšinu Európy a veľa zo severnej Afriky. Rozhodol sa pozdvihnúť Nemecký národ nad ostatné a popri tom vyzabíjal milióny Židov a Rómov. Slovania a veľa iných boli pod jeho nadvládou tiež utláčaní. Narodil sa 20. apríla 1889, večer o 18:30 v hostinci u Pomorantza, v malej rakúskej dedinke Brunau nad Innom blízko hraníc s nemeckým Bavorskom. Jeho otec Alois bol colným úradníkom. Pochádzal z chudobnej rodiny a pozícia colného úradníka bolo na jeho pomery niečo úžasné. Bol to nemanželský syn slúžky Anny Schiklgruberovej a bohatého Žida Frankenbergera, u ktorého slúžila. Alois však bol pokrstený po matke, Schicklgruber. O 5 rokov sa matka vydala za Johana Gregora Hiedlera. Manželstvo trvalo päť rokov. Mária zomrela a Alois išiel žiť na malú farmu ku svojmu strýkovi. Keď mal trinásť rokov, odišiel do Viedne, kde prešiel rôznymi zamestnaniami. Nakoniec bol colným úradníkom. V tomto čase sa stala dôležitá udalosť. Alois vždy používal ako priezvisko Schicklgruber podľa svojej matky. Jeho strýko ho však presvedčil, aby si zmenil priezvisko podľa neho na Hiedler. Avšak pri zápise do úradných kníh bolo meno skomolené a zapísané ako Hitler. Tak sa v roku 1876 vo veku tridsaťdeväť rokov stal Alois Schicklgruber Aloisom Hitlerom. Preto tisíce Nemcov kričalo neskôr „Heil Schicklgruber“ namiesto „Heil Hitler“. V roku 1885 sa Alois Hitler oženil s vnučkou svojho strýka Hiedlera, Klárou Pölzlovou. Bolo to jeho tretie manželstvo. Alois mal štyridsaťosem rokov a Klára mala dvadsaťštyri rokov. Prvé tri deti im zomreli a štvrtým dieťaťom bol Adolf. Alois mal z predošlých dvoch manželstiev už dve deti, preto Adolfa môžeme pokladať ako šieste z ôsmych detí. Adolfov otec mal vtedy päťdesiatdva rokov. Matka sa bála o malého Adolfa a zahrňovala ho veľkou láskou a starostlivosťou. Ku Adolfovi pribudli ešte neskôr brat Edmund a sestra Paula. Alois Hitler bol teda  žid. Keď sa narodil Adolf, volal sa už teda Hitler a bol  žid, nie teda čistá árijská rasa, ako o ňom vyhlasovali. On to však o sebe nikdy verejne neprehlásil. Adolf Hitler mal pohodlné detstvo, vyrastal ako každý normálny chlapec v jeho dobe. Reči, že odtrhával vtákom krídla, že pribíjal žaby v škole na tabuľu a že pri prijímaní napľul na hostiu sú čisté výmysly. Od svojich rovesníkov sa odlišoval hádam len tým, že bol inteligentnejší ako oni a nadovšetko miloval divadlo a knihy. Učitelia ho mali radi, a keby im vtedy niekto povedal, že tento chlapec o niekoľko rokov zapríčiní druhú svetovú vojnu a že nechá povraždiť milióny židov, asi by ho považovali za blázna. Realita však taká bola. V roku 1895 ako šesťročný nastúpil malý Adolf do základnej školy v dedine Fischlham blízko mesta Linz. Keď mal Adolf sedem rokov, rodina sa presťahovala do mesta Lambach medzi Linzom a Salzburgom. Adolf mal pekný hlas a tak spieval v chlapčenskom zbore. Vo voľnom čase sa hral obľúbené hry na kowbojov a indiánov. Mladý Hitler prečítal všetky knihy od Karla Maya. V čítaní pokračoval aj ako Führer. Počas nemeckého útoku na Sovietsky zväz, niekedy pozeral na Rusov ako na červenokožcov. Doporučil svojim generálom, aby si zaobstarali Mayove knihy o boji proti Indiánom. 19. 3. 2016 Referaty.sk ­ Adolf Hitler životopis (seminárna práca)