Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku


Hosť

/ #237

2014-07-17 18:52

Z niektorych prispevkov mi je smutno....Podaktori uz precitli a otvorili sa im oci, mnohym, zial, este nie. O moc ide....Tomu, kto si ju chce udrzat za kazdu cenu. Hoci aj zmenou zakona, aby "vladol" dozivotne. Potrebuje mat okolo seba len takych, ktori zdielaju jeho nazor, jediny spravny a neodvazia sa mat alebo vyjadrit vlastny. Ak sa taky clovek najde, musi prec. Bumerang sa vracia. Nie ako pomsta, ale ako reakcia na jeho spôsoby a konanie. A tato situacia mi pripada ako bumerang.Terajsi gb posielal pred niekolkymi rokmi inych so svojou kozou na trh a sam bol v uzadi. Neda mi zabudnut na jeho postoj, ked ho hladala televizia a chcela od neho vyjadrenie ku vtedajsej situacii. Nikde ho nebolo, vsetci tajili, kde je a ked ho nakoniec TV objavila pri fakulte s ciapkou az na ociach, najradsej by sa bol opat skryl, ale uz sa nedalo; nebol schopny povedat suvisle par "dovodov". Nemozem si ho za to, a este za ine jeho sposoby a chovanie, vazit. Vazim si ale nasu cirkev a viem, ze ti ktori do nej patrime, sme nedokonali a hriesni. A kedze bol zvoleny (nekomentujem ako), akceptujem ho. Zalezi mi aj na tom, aby evanjelicka cirkev ostala evanjelickou. Ale ak svet vo vsetkom napreduje, nemoze nasa cirkev ostat v prejavoch spred 100 rokov. Ak tu niekto hovoril o tom, ze farari trpeli, treba pripomenut, ze to bolo za totality, za protireformacie alebo v inom obdobi, ktore evanjelikom neprialo. Chceme sa dnes s takymito sposobmi porovnavat? Alebo su niekomu blizke? Kym nepochopime,ze vsetci sme omylni a kym nebude snaha o situacii hovorit s tymi, ktorych sa problem tyka - najprv medzi styrmi ocami (a nie jeden proti piatim - vid Hvozdara)..atd., asi sa daleko nedostaneme. Pan Jezis tiez karhal zakonnikov a farizejov, ktori chceli uplatnovat iba zakon...