Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku

zbabelec v dileme

/ #51 Reakcia na signatara

2014-06-29 20:11

To co citam v reakciach na peticiu, ma nuti aspon trochu vyjst z "ulity" a reagovat. Som predovsetkym zbabelec. Tak ma aj volajte! Prezivam rozne vnutorne boje sam so sebou. Dovod je, ze aj ked viem kde je pravda, tak verejne to neviem potvrdit a pridam sa na stranu nespravodlivosti. Viem to a zit s tymto pocitom je nieco strasne. To ze teraz pisem, je pre mna velke hrdinstvo ze takto mozem vyjadrit svoj nazor, aj ked velmi skryto, a verim ze pride den ked dokazem dnes pre mna nemozne, ze to poviem verejne. Modlim sa za to. Na kazdu jednu poradu v Gemerskom seniorate idem s tym, ze sa postavim na stranu pravdy, a v tomto pripade proti seniorovi Olejarovi, napokon ten "elan" opadne, vzdam to a "hlasujem" s nim presne tak ako to on chce!! A robime to vsetci!!! Bud si nas nieciom kupil, alebo niecim sa nam vyhraza. Je to zial jeho styl riadenia. Takto sa mu v boji proti fararke z Mokrej Luky podarilo ziskat vsetkych na svoju stranu, a tazi z toho ze je vojna Presova s Bratislavou, ako sa on aj sam vyjadril. Dostava sa do pozicie utlacaneho. Pravda je niekde uplne inde. Reagujem tak na signatara, ze sice nevie co sa stalo v Gem. seniorate, ale povedali mu ze fararka, ktora je v pribuzenskom stave s generalnym biskupom porusila nejake pravidla a podpisal to. A ja mam pocit ze toto je aj princip tejto peticie, nepozname problematiku, ale kamos "dvihol ruku", dvihnem aj ja. Na tych poradach je paradoxne to,ze vnutorne suhlasim co povie fararka z Mokrej Luky, ale "dvihnem ruku" proti nej. Lebo pre jej niekedy az brutalnu otvorenost a pravdu ju nemam rad, ale hlavne chce to senior a ja som k nemu loajalny a poslusny. Som priamy svedok (mam aj vela dokazov), ako sa manipuluje s dokumentami , antidatuju sa dokumenty, menia obsahy dokumentov, a to tak aby vsetko "sedelo" pravne. A na to vsetko nas ostatnych pouziva, a skryva sa tak za nas. Rad si o sebe mysli ze je dobry sachista ,a my sme tie figurky v jeho rukach. Plati to doslovne. Mam napr nahravku, ako niekomu z nas hovori ze za biskupa VD musia volit Sabola, lebo inak im neschvalia cez seniorat ziadosti na rozne financie a pod. Sranda je v tom, ze on vsade nahrava kadekoho, aby mohol vydierat a nepocital s tym ze aj on moze byt nahraty. Mozno na dalsom komentari dam konkretny pohlad do sporu s fararkou z Mokrej Luky, aj niektore dokazy, ktore ma neodhalia, teraz len tolko ,ze som bol Olejarom manipulovany do boja s Klatikovou. Cize odkaz pre signatar - ak o niecom neviem, tak predsa nemozem s istotou tvrdit ze pravda je na strane peticiarov, lebo v tomto konkretnom bode URCITE nie!!! A to velmi rad by som tvrdil ze ano. Len svedomie je "potvora" a neda vam spat. Tu pravda naozaj vyjde najavo .
Mozno pre peticiarov - organizatorov - odkaz . Nie je dobre ak sa do jednej peticie dava tolko bodov, o ktorych nemozu si byt isty pravdou. Mozno mal byt obsahom peticie len pripad Sefranka a dost.
K pripadu Sefranko-nemozem sa vyjadrit kompetentne, len taka uvaha, ze v ktorom zamestnani by si zamestnanec mohol dovolit robit take "sachy" s majetkom,ktory nie je jeho a len dodatocne si to daval nadriadenemu schvalovat. Kde mal Maros istotu, ze mu to zborovy konvent, sen.presbyterstvo schvali? Mozno by sa bolo pytat aj na nazory inych bratislavskych fararov .

Co sa tyka seniora Porubana - tu mam informaciu ze sa na nejakej verejnosti, vecierku spraval ako teply. Ak to tak je, tak potom som za to aby farar bol vsade fararom, nielen v kostole.

Ja som v dileme - na jednej strane nemam rad "klatikovcov" a "sabolovcov "sa bojim, lebo poznam praktiky ake pouzivaju vo svojich "hrach". Akonahle sa "ukazem" - tak "klatikovci" ma nezachrania a "sabolovci" ma znicia . Viem prilis vela toho ,aby som mohol byt "akcny". Na jednej strane rozum mi hovori pockat si na vitaza , a na druhej strane mi svedomie nedovoli spat, kedze do boja ma vtiahli. Peticiu som nepodpisal z hore uvedenych dovodov, ale pre mna ani vodca peticiarov Brozman nie je krestanska autorita, lebo nevadilo by mi ze sedel vo vazeni za zabitie nevinnych ludi, tym ze riadil motorove vozidlo opity, ale to ze ako aktivne taji tuto informaciu a aj ine veci. Som priamym svedkom ako Sabol klame zavadza, takisto nie je pre mna autoritou, a mnoho dalsich veci mam v hlave, ze ostavam v dileme a neviem ako dalej