Chceme CTY na Slovensku aj v Čechách!

Český minister školstva, profesor Štys, koncom minulého roka označil projekt CTY za „krajně nevhodný“. Podľa jeho slov je vraj “elitářský a komerční”. Avšak my všetci, ktorí sme mali tú čest byť jeho súčasťou, vieme, že práve opak je pravdou…

Centrum Talentovanej Mládeže (CTY) pri Univerzite Johnsa Hopkinsa v americkom Baltimore patrí k elitným vzdelávacím inštitúciám na svete - nie je tomu tak len kvôli unikátnym spôsobom učenia, ale najmä kvôli záujmu vyhľadávať a podporovať talenty ešte v teenagerskom veku. Hoci sa záujem o tieto CTY kurzy a programy medzi mládežou po celom svete neustále zvyšuje, za posledné 3 roky s pomocou neziskovej organizácie AFCSLS (American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies) už vyše 600 československých študentov malo možnosť okúsiť výhody CTY programov pre výnimočne talentovaných a pracovitých študentov.

Napriek tomu však projektu CTY v Česku hrozí koniec. Sponzori ani samotné ministerstvo školstva o podporu tohto medzinárodného projektu záujem nemá. Nadaní študenti na území Čiech a Slovenska sa teda môžu začať obávať, že sa v budúcnosti bez podpory AFCSLS nebudú môcť zapojiť do online predmetových kurzov, ba ani stať sa na 3 týždne súčasťou vzdelávania na prestížnych univerzitných kampusoch od východného pobrežia Spojených štátov (Princetonská Univerzita v New Jersey) až po brehy Tichého oceána (University of Berkeley, California).

Pridajme teda ruku k dielu AFCSLS a vyjadrime svoj názor - ukážme politikom, že chceme, aby mali žiaci našich škôl rovnaké príležitosti vzdelávať sa ako ďalších 11 krajinách, v ktorých CTY funguje. Nedovoľme, aby naši študenti prišli o tútu jedinečnú príležitosť a podporme našu talentovanú mládež, ktorá je pripravená súťažiť o miesto a neoceniteľnú skúsenosť na programoch CTY presne tak, ako tomu bolo doteraz...


 

 


Kristína Uličná    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Kristína Uličná na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook