Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#51

2016-01-02 23:07

Zo všetkých dôvodov ktoré sú uvedené v návrhu. Je doslova šialené keď niekto používa pyrotechniky v obytných zónach plných ľudí. Okrem toho mám dojem ze každým rokom je sila a hlučnosť výbuchov stále vyššia. Mám pocit že ide o používanie cvičných delobuchov s extrémnou silou výbuchu. A to uz nie je ani pyrotechnika!

Hosť

#52

2016-01-02 23:09

Plne sa stotožňujem s petičným výborom, ako je to obsiahnuté v petíciií. Robím to nie len pre môjho psíka, ale pre všetkých, lebo rok čo rok s týmto nešvárom zápasím.Často vidím, ako malá deti odpaľujú pyrotechniku, ktorá pri nesprávnej manipulácií môže deťom priniesť trvalé zdravotné následky.
,,zotpovedi"

#53

2016-01-02 23:15

#32: zodpovedy :-P - Re: Re: Re:  

 ,,zotpovedi" tebe by radil pouzit peniaze na vzdelanie - este raz si zopakuj zakladku a podalsie je rozdiel buchat na silvestra a buchat s tym mesiac pred mesiac po a 24hodin


Hosť

#54

2016-01-02 23:16

lebo mi vadia delobuchy

Hosť

#55

2016-01-02 23:17

Dobry napad proti hadzaniu petard,je to stres pre zvierata,stres pre male deti a starych ludi,poziare......

Hosť

#56

2016-01-02 23:24

Chovám papagáje a už dva krát sa mi stalo, že som ráno po Silvestri našiel vo voliére padnuté kusy- jasný infarkt. To pliaskanie je čisté šialenstvo, prskavky a dosť :)

 


Hosť

#57

2016-01-02 23:24

lebo mam 3 psickov a kazdy rok mi chudiatka sedia na kolenach od strachu z vybuchov petard dobre ze nedostanu infarkt nenavidim petardy!!!!
Nezmysel

#58

2016-01-02 23:43

Co tu niektory (respektive väačšina) sa neda čitať... Takýto zákaz je , týka sa to miest a obyvanych lokalít tam je zakazane použivať pyrotechniku , a na "silvester" udeluju mesta vynimky.Tam kde niesu obydlia resp. sa neruši klud tak sa pyrotechnika može použivať celý rok... A podobne veci že minuť prostriedky inak (utulky, bezdomovci,...) , myslim že je to uplne jedno ako ludia využivaju sveje "zarobené" peniaze. Tak netreba tie zvierata mať doma , ked chcu obmedzovať ludi čo maju radi pyrotechniku , nech sa obmedzia aj tý čo maju zvierata... Tiež nieje prijemne sa pozerať na vykali po zvieratach na sídliskach...V podstate tato peticia je uplne bezpredmetna a ak si ludia myslia že niečo zmeni tak to asi nie...Potom to ludia začnu doma vyrabať a to budu väčšie škody ma majetku a zdravý...

Hosť

#59 #59

2016-01-02 23:48

Toto nemyslíte vážne ?? úplne by to zakázané byť nemalo.... malo by sa povoliť napr 00:00-00:15 buchať  a inak nie.... zase nemožete obmedozvať slobodu ľudí ktorí napr vidia v tom nejaký zmysel....videli ste už detské očká keď vydržia do pol noci a kukajú na ohňostroje ? je to nepopísateľné takže ohňostroje by povolené mali byť ale obmedzene časovo nie už od tretej poobede napr ... to príde aj mne prehnané ..ale určite nie zakázať uplne 

Ivan1204

#60

2016-01-02 23:53

Toto nič nerieši, bude ako za komunistov, pyrotechnika pochybnej kvality sa bude pašovať a predávať načierno, poprípade podomácky vyrábať a potom len bude nárast tragédii a ťažkých úrazov z neodbornej manipulácie.


Hosť

#61

2016-01-02 23:54

nesúhlasím s tým rachotom, a kvoli zvieratám, či už domácim alebo divým

Hosť

#62

2016-01-03 00:11

neskutočne tieto atavistické spôsoby prejavu agresie pôsobia zle na deti, starších ľudí, domáce aj voľno žijúce zvieratá. Zábava pár jedincov na úkor toľkého utrpenia nie je v poriadku

Hosť

#63

2016-01-03 00:12

Dovod je jasny,vdaka delobuchom prislo nespocetne mnozstvo ludi o koncatiny,casti tvare,ba i o zivot.Zneprijemnuje to zivot nam vsetkym.Skody na majetku a potrebne vyjazdy a osetrenia stoja omnoho voac financii,ako maju z dani z predaja v statnej kase.Nuz a v neposlednom rade,okrem strachu z hluku malych deti(pamatam,ako ked mal moj syn 3,4,5 dostal hystericky zachvatovy plac od strachu),je na mieste spomenut strach nasich domacich milacikov,ktory to pocuju 7nasobne viac ako my.Ti co maju radost z tych neznesitelnych zvukov-paci sa,vojnovych oblasti je v tomto svete dost.Mozete sa tam vybrat na petardovy vilet. Len tolko!

Hosť

#64 Re:

2016-01-03 00:14

#58: Nezmysel -  

 ak si niekto chce poškodzovať zdravie, nech si ho týmito nezmyslami poškodzuje sám v obývačke, ale neviem, prečo by mali ostatní počúvať otrasné výbuchy a mykať sa pri každom zadunení. Okrem toho to veľmi ubližuje aj divožijúcim zvieratám a vtákom, ale to vy s vašim emočným kvocientom ťažko pochopíte


Hosť

#65

2016-01-03 00:14

Dovod je jasny,vdaka delobuchom prislo nespocetne mnozstvo ludi o koncatiny,casti tvare,ba i o zivot.Zneprijemnuje to zivot nam vsetkym.Skody na majetku a potrebne vyjazdy a osetrenia stoja omnoho voac financii,ako maju z dani z predaja v statnej kase.Nuz a v neposlednom rade,okrem strachu z hluku malych deti(pamatam,ako ked mal moj syn 3,4,5 dostal hystericky zachvatovy plac od strachu),je na mieste spomenut strach nasich domacich milacikov,ktory to pocuju 10nasobne viac ako my.Ti co maju radost z tych neznesitelnych zvukov-paci sa,vojnovych oblasti je v tomto svete dost.Mozete sa tam vybrat na petardovy vylet. Len tolko!
záhorák

#66

2016-01-03 01:22

Je to jediné riešenie, lebo samosprávy to nechcú riešiť a ani nedokážu zabrániť používaniu niečoho, čo sa legálne predáva, ale to danechtivý štát, ktorému nezáleží na prírode a zdraví občanov nespraví... Samosprávy radi vynakladajú na ohňostroje financie v rámci niektorých narcistických pretŕčacích kampaní starostov, ktorých nie je nikdy dosť... Vyhadzujú do luftu peniaze daňových poplatníkov, ohrozujú zdravie ľudí aj iných bytostí, znečisťujú ovzdušie a krajinu.... Také hospodárne... Prokuratúra namiesto podpory ojedinelých pokusov o obmedzenie používania zábavnej pyrotechniky napáda takéto VZN s odôvodnením, že prichádza k obmedzovaniu ľudských práv pyromanov (dôležitejšie sú asi ich práva než tých ostatných) a predstavitelia obcí namiesto jednoduchej úpravy predpisov radšej alibisticky VZN zrušia, než aby kládli prekážky aj vlastným pretŕčačkám.


Hosť

#67 Re: Re:

2016-01-03 02:19

#22: zodpovedy :-P - Re:  

 Ty sprostý DEMENT o čom to tu píšeš,?autá atd...ty chuj jebnutý raz za rok sa to dá zniesť ale nie mesiac v kuse...

 

 

Zuzka

#68 Re: Re:

2016-01-03 03:28

#22: zodpovedy :-P - Re:  

 Mily moj zlaty, zelam ti z uprimneho srdca ten pocit strachu, bezmocnosti, nevedomosti a keby sa dalo tak aj tej bolesti, ked sa v obdobi vianoc pojdes prejst so svojou tehotnou polovickou a nejaky slaboduchy dement Vam od chrbta hodi petardu pod nohy!!!! To ti je zazitok na cely zivot a na nezaplatenie!


Hosť

#69

2016-01-03 05:01

Pretoze nevidim dovod na vyhadzovanie penazi za pyrotechniku, sposobuje urazy a je pre mna obtazujuca.

Hosť

#70

2016-01-03 05:58

Pouzivanie petard a delobuchov povazujem ako zbran ktora ohrozuje hlavne zvieratka a ludi ktory nespravnou manipulaciou ohrozuju i vlastny zivot-zdravie.

Hosť

#71

2016-01-03 06:38

Asi o druhej v noci som videla letieť zúfalých vydesených vtákov, na fb inzeráty stratených psíkov, videla som fatálne poranenia psa delobuchom. Stačilo!

Hosť

#72

2016-01-03 06:39

pretože petardami ohrozuju moje zdravie, ničie mi majetok. v minulosti som mala na balkone prepaleny koberec a teraz opalene plastove okno. so psikom nemôžem chodiť von lebo strieľaju petardy. a tie sa ešte stale predavaju

Hosť

#73

2016-01-03 06:54

Mam doma psa a hrozne sa boji petard a delobuchov. Dokonca vtedy nechce ani isť von vyvenčiť sa. Cely čas šteka a beha z izby do izby

Hosť

#74 Re:

2016-01-03 06:55

#2: -  

 nie je to hlupost, kto ma zvierata a cit pre ne, vie, ze je to potrebne. silvester ma byt o zabave a peknom svistavom ohnostroji a nie o strese, ked mi nejaky vypatlanec hodi pod nohy delobuch a este sa na tom rehoce.


Hosť

#75

2016-01-03 07:03

...som dobrovoľníčka v OZ Ňufáčik-Námestovo a viem,ako naši psíkovia trpia pri strieľaní počas silvestrovskej noci...plačú v kotercoch...