Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#26

2016-01-02 21:44

nevidim ziadny zmysel ani krasu v buchani petard. je to nebezpecne a zbytocne, a je z toho plno odpadu. nie je to ohladuplne voci inym tvorom..

Hosť

#27

2016-01-02 21:47

Búchanie mega petárd takmer mesiac v kuse počas dňa i noci. Zbytočné úrazy náhodných chodcov (moja dcéra utrpela popáleniny, keď do davu ľudí podgurážená mládež hádzala petardy a náramne sa pri tom bavili). Poškodené autá a fasády domov. Vystresované zvieratá a starí ľudia. Neporiadok na chodníkoch, cestách, v oddychových a zelených zónach... Oslavy príchodu nového roka sa každoročne menia na bojové pole, kde si skupinky ľudí dokazujú kto z koho.


Hosť

#28

2016-01-02 21:48

Lebo to je uz nehoraznost, co sa deje...kazdym rokom je to horsie a horsie, to uz nema nic spoločné s oslavným ohnostrojom, co bol voľakedy a IBA na Silvestra...:-( môjmu skoro trojročnému synčekovi skoro srdiečko vyskočilo z hrude, ako mu tĺklo od strachu!
vlčímak

#29 Re: Re:

2016-01-02 21:50

#22: zodpovedy :-P - Re:  

 Ano,ide tu o zvieratá,o ludí,o všetkých!! Tu sú ironické poznámky nevhodné. Pretože je totálne na hlavu,ked idete po ulici,či pešo,bicyklom,kolobežkou,autom-a vy netušíte v ktorom momente vám s prepáčením pod zadkom vybuchne niečo!!!?? Takmer infarkt je asi ten lepší prípad! Zamysleli ste sa aké následky môže mať táto CHORÁ forma zábavy?????!!!!!!!
Konečne niekto spustil petíciu a snaha o zastavenie tejto nezmyselnej zábavy sa konečne pohne správnym smerom!
Apropo-keby len jediné percento zo zisku tejto zbytočnosti sa použilo na užitočnejšie veci,to by bolo gesto! Ale nie,všetko je biznis! Peniaze sa vyhadzuju (vystrielaju) do luftu a potom nariekame že nie sú peniaze na to alebo na tamto,plačeme nad tým ako je znečistené ovzdušie.


Hosť

#30

2016-01-02 21:53

Preto lebo trpí kopu zvierat,je to strašné voči prírode!
Bluum
Hosť

#31

2016-01-02 21:56

Pretože sa ľudia nevedia vpratať do kože s pyrotechnikou a môj sused má vdaka tomu problém s okom, nakoľko niekto hodil petardu resp. delobuch a ten zapríčinil to, že rozbité sklo mu skoro vypichlo oko (odletelo zo zeme) a už rok to rieši a stále má vdaka tomu šedý zákal! Resp. nejakým spôsobom regulovať KOMU sa to predáva.

Nielen to desí zvieratká, ale aj ľudí. Ak niekto potrebuje búchať na silvester, ok. Je to jeden deň v roku....ale aby búchali od 24.12. v kuse. Mnohým ľuďom to spôsobuje šoky a končia na pohotovosti...takže trošku ohľaduplnosti naozaj neuškodí.

zodpovedy :-P

#32 Re: Re: Re:

2016-01-02 21:56

#29: vlčímak - Re: Re:  jasne fe to uplne frustrujuce ked vam buchne podzatkom nieco presne na silvestra popolnoci to je nezvycajne nacelom svete!!!  Apropo su to vyhodene peniale ludi takze ja neviem co vas trapy kam by mohli ist.... vas tiez nikto nenuti kam narvete svoju vyplatu tak sa nestarajte dodruhych aku ju minaju'!! Kedy si natomto zlatom slovenku kazdy hladil dosvojho dvora hnet by tu bol krajsi zivot ale hold to tak nieje bo kazdeho trapia veci ineho!!!

Guest

#33

2016-01-02 21:58

"Nevyčísliteľné"...nebudem podpisovať petíciu, ktorá odkazuje na "nevyčísliteľné" údaje.


Hosť

#34

2016-01-02 21:59

Lebo uz bolo na case nieco podobne uz mat v zakonoch uz davno...

Hosť

#35

2016-01-02 22:00

Suhlasim s peticiou preto ze sa pyrotechnika zneuziva cely rok a skodi jak ludom tak aj zvieratkam domacim aj volne zijucim v prirode. Vela urazov, vela hluku, vela stratenych stvornohych milacikov. Vela smutku. :-(

Hosť

#36 Re: Re: Re: Re:

2016-01-02 22:01

#32: zodpovedy :-P - Re: Re: Re:  

 ....jasne,vytrhnut z kontextu čo sa vám hodí.
Ja som neriešila LEN peniaze druhých. tu ide HLAVNE o zdravie!!!!To bola pointa myšlienky.


Hosť

#37

2016-01-02 22:03

je to veľmi stresujúce, rušivé a nebezpečné pre ľudí aj zvieratá, jednoducho bezohľadné, zábava sebeckých hlupákov

Hosť

#38

2016-01-02 22:04

Pretože mi už dlhé roky doslova pijú krv detonácie delobuchov a petárd, trvajúce neraz od prvej polovice decembra do novoročného dňa. A právom sa domnievam, že to neprospieva ani životnému prostrediu, našej prírode a nuž vôbec nie jej štvrnohým či opereným obyvateľom.

Hosť

#39

2016-01-02 22:07

Verím, že bude úspešná.

Hosť

#40

2016-01-02 22:13

Vítam petíciu proti celoročnému používaniu delobuchov a podobných "hračiek" z viacerých dôvodov. Po prvé to považujem za zbytočné mrhanie protriedkami, ktoré by sa mohli využiť rozumnejšie. Po druhé by som podporila rodičov malých detí a chovateľov domácich a iných zvierat, medzi ktorých tiež patrím. A po tretie, ak sa niekto potrebuje hrať alebo vybiť si agresiu a iné chúťky, nech tak urobí užitočnejším spôsobom, a najmä takým, ktorý nikomu neubližuje. A pokiaľ ide iba o to, aby ukázal svoju bezohľadnosť, aroganciu a pýchu, tak nech sa zdrží. Výnimku by som urobila pre štát , napr. salvy z dela na výročie ukončenia vojny a vznik republiky. A to iba preto, aby sa ľudia uvedomili.

Hosť

#41

2016-01-02 22:19

ľudia to uz moc preháňajú búchaju petardy pred domom kde to moze hocikomu ublížiť a najlepšie na tom je , že sú to deti vo veku cca 10 rokov a keď ich na to upozornite je to ešte horšie a hodia Vám to priamo do ,,xichtu,, a ro nehovorím o našich domácich milacikoch! 


Hosť

#42

2016-01-02 22:22

Lebo mam psa a strasne tym trpy a mladym ludom to trha prsty

Hosť

#43

2016-01-02 22:23

Sama sa tychto veci bojim

Hosť

#44

2016-01-02 22:28

Lebo neznasam petardy su nebezpecne

Hosť

#45

2016-01-02 22:35

mam rada zvieratka a viem ako su vystresovane z hluku. Ved maju ovela lepsi sluch ako my.

Hosť

#46

2016-01-02 22:38

Tuto petici podepisuji proto , že petardy ubližují všem zvířátkům. Píše se o tom a lidé to neustále ignorují je jim to prostě fuk.

Hosť

#47

2016-01-02 22:39

Pre mna je zabavna pyrotechnika nepríjemna, stresujúca ale hlavne nebezpecna. Niesom jedina vystresovana ale aj labilne nachylna. Okna zavrete, žaluzie zastrete kazdy rok. Ale čo na to vonkajsie zvierata, vtactvo? Preco slovensko nepovoli iba pol hodinu silvestrovskeho ohnostroja , ale aj to pouzivat nizsiu kategoriu pyrotechniky!? Preco v inych krajinach je zakazane pouzivat zabavnu pyrotechniku ? Len v urceny den a hodinu. To zasa len SVK je aj bude za opicami. A ze buducnost sa ti odvdaci. To urcite.

Hosť

#48

2016-01-02 22:43

To co dříve za války v lidech vzbuzovalo strach a dnes u zvířat neberu jako způsob oslavy. Obsah hned vedle o sponzorství mi docela vadí.
Adela

#49 Nebezpecna hovadina za zbytocne vyhodene peniaze, ktore sa mohli vyuzit lepsie!

2016-01-02 22:47

Ja by som povolila akurat jeden oficialny mestsky ohnostroj a hotovo. U nas to trieska kazdy den uz minimalne od vianoc dost velkou intenzitou, stale neprestava, decka to hadzu po ludoch, po psoch, trieskaju s tym hned vedla domu tak, ze sa trasu steny a nam aj praskla dlazba a uz ani nehovorim o znecistovani prostredia, vydesenosti zvierat ci uz domacich alebo volne zijucich, deti, starych a chorych ludi, obrovske skody na majetku a zdravi a kopec dalsieho.


Hosť

#50

2016-01-02 23:00

Je to správne,dobrá vec konečne skončí to nezmyselné strieľanie...