Petícia za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici v Bratislave


Hosť

#51

2014-05-21 14:24

Veľa rokov som bývala kúsok d trhoviska, ešte moja babka tam predávala asi pred 25-30 rokmi...škoda prísť o také krásne miesto, kde sa dá kúpiť domáca zeleninka, ovocie a kvety a nie tá umelo vypestovaná "krása" v marketoch... Jednoznačne som za zachovanie tohto trhu :-)

Hosť

#52

2014-05-21 17:39

vsetko co je dobre pre ludi znicia ..som rada ze niekto tuto peticiu zacal a som za zachovanie tohto trhu.!!!!!!

Hosť

#53

2014-05-21 18:28

Som vďačný Petičnému výboru za ich záslužnú iniciatívu. Pravidelne nakupujem skvelý tovar vo výnimočnej veľkomestskej atmosfére. Bude mi veľmi smutno, ak opäť podľahneme ignorancii a agresivite, na ktorú sa zodpovední iba nemohúcne prizerajú, alebo sú aj oni finančne zainteresovaní?!

Hosť

#54

2014-05-22 12:01

Tradície Bratislavy treba zachovávať

Hosť

#55

2014-05-23 14:50

ano chcem trh na žilinskej a aj s tetou Cilkou!

Hosť

#56

2014-05-29 15:19

Na tento trh ale aj na tuto lokalitu ma viazu pekne spomienky z detstva, nakolko som sa narodil a detstvo prezil na Kopáčskej ulici. Tuto ulicu zburali, ked sa staval rozhlas. Trh by mal ostat v povodnom klasickom stave a nie ho zburat a postavit tam nejaku polyfunkcnu budovu s napismi: "Office for rent", v kazdom okne.

Hosť

#57

2014-05-29 18:17

Som rada, ze sa niekto angazuje za zachovanie trhoviska na Zilinskej. Presla som dost europskych miest a vsade je trh neodmyslitelnou sucastou mesta.
Samozrejme by sa mal trh skulturnit. Stanky na Zilinskej su osarpane a zanedbane, roky sa neinvestuje nic do upravy ich vzhladu. Ale ludia, ktori tu predavaju su mili, ochotni, privetivi a stali navstevnici ich pokladaju uz za sucast svojho zivota. Budem rada nielen ja, ale mnohi dalsi, ked v tejto lokalite nenahradi trhovisko dalsia plexisklova skatula alebo podzemne garaze.

Hosť

#58

2014-05-30 06:24

Pôvodné trhoviská sú tradičnou súčasťou akéhokoľvek mesta, pre starších ľudí sú niekedy jediným zdrojom sociálneho kontaktu a hlavne sú príjmom pre malých pestovateľov, a nám ich plody chutia.

Hosť

#59

2014-05-30 16:03

Nenahradzajte stare mile osvedcene novym a studenym.

Hosť

#60

2014-05-30 18:40

Trhovisko na Žilinskej ulici je legendárne, hlavne starší ľudia sem chodia nakupovať suroviny na prípravu jedál, sadnúť na pivko...
Nemusia tak cestovať do hypermarketov, a všetko majú pri dome, priľahlé obchody ponúkajú vysušené ovocie a zeleninu, bez možnosti väčšieho výberu, preto hlasujem za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici, a prajem mu len to najlepšie. :)

Hosť

#61

2014-06-01 20:48

Na tento trh chodila ešte moja babka, teta tam stále chodí, tak verím, že ešte aj naše deti budú!

Hosť

#62

2014-06-07 15:27

považujem túto petíciu za správnu, lebo ak zrušia trh, určite na tom mieste vznikne ďalšia HERŇA, ktorých je v Bratislave "ešte málo"!

Hosť

#63

2014-06-09 07:05

Som rada, že sú ľudia, ktorí si ctia a bojujú za tradície, ktoré majú svoju históriu, čaro a veľký význam nielen pre ľudí, ktorí predávajú na trhu, ale i kupujúcich. Je to obrovský rozdiel ísť na mestský trh ako do hypermarketu.

Hosť

#64

2014-07-04 10:41

Každé malé trhovisko je prínos, preto súhlasím zo zachovaním trhoviska na Žilinskej!!!

Hosť

#65

2014-07-06 09:13

Trhovisko treba zachovať.Je to fenomén tejto lokality.
Parkovanie je celomestský problém,ktorý sa otcom mesta nedarí riešiť.Treba mať jasnú víziu a následné riešenie.Predtým to bol -Generel hl. mesta SR-Bratislavy.V ďaľšom sa tohoto pri rozvoji mesta aj držať.Neustupovať záujmom developerov,na úkor kvality života.


Hosť

#66

2014-07-12 13:02

Ked som studoval na vysokej skole v Bratislave, vzdy som casto a strasne rad chodieval na trh na Zilinsku ulicu, a bol to naozaj zazitok a pozitok si cosi nakupit a porozpravat sa s tetkami co predavali kysane zele a vselijake ine dobrotky. Po celom svete, aj v Parizi maju taketo male lokalne trhoviska a to dava celej stvrti uplne iny ludskejsi charakter. Prosim zachovajte toto trhovisko, aby som sa zase tohto roku na jesen, tak ako aj kazdy rok ked prideme domov na Slovensko, mohol potesit a nakupit si doma vypestovanu zeleninu, ovocie aj ine vyrobky.
Dakujem.
Palo Mocnay

Hosť

#67

2014-07-20 16:45

Trh na Žilinskej tvorí už desiatky rokov neodmysliteľnú súšast mesta a podporuje jeho ekologickú hodnotu. Napriek tomu, že je aktuálym trendom zdravá výživa si ľudia neuvedomujú dôležitosť lokálne pestovaných plodín a veselo míňajú svoje "tažko" zarobené peniaze na špenát,broskyne v hypermarketoch a podporujú tak nezmyselný monopol, ktorý veselo valcuje malé poctivé firmy. Rozmach doby nás naučil, že lacné je dobré, čo ale v konečnom dôsledku spôsobí dopad na zdravie a stáva sa zlým. Trhovník nie je otrok monopolu, za svoje úsilie si vypýta spravodlivú, aktuálnu cenu. Ak bude vačší dopyt bude aj lepšia ponuka.


Hosť

#68

2016-06-29 06:57

Trhovisko zilinska je pre mna dolezita sucast Stareho mesta.