Výzva na podporu Verejnej ochrankyne práv

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Výzva na podporu Verejnej ochrankyne práv.


Hosť

#101 Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-12 15:46

#43: Radikál - Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

Radikál- štb-ky provokater, alebo odborník na základné ľudské práva?? Čo vieš o morálnom charaktere ombucmanky Dubovcovej?? Nič z toho čo tu píšeš nie je pravda, za existencie SR je to najlepší verejný ochranca práv.


Hosť

#102 Re: Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-12 15:55

#101: - Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

je najhoršia a čo je horšie ona si to neuvedomuje.

občianka

#103 Re: Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-12 16:03

#101: - Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

V čom je najlepšia? Tu je dôkaz aké sú nebezpečné jej kroky.  9. januára na TA3 v relácii "Téma dňa" jej polopravdy vyvrátil minister. nemusím ho ale teraz stojím na jeho strane.

Dubovcová nepozná situáciu na východe ale hodnotí a súdi.

 


Hosť

#104

2014-01-12 16:46

Domnievam sa, že si treba všímať politickú scénu a aktívne sa zapájať do aktivít, ktoré sa usilujú o nastolenie spravodlivosti pre všetkých občanov SR. Ďakujem tým, ktorí venujú svoj čas a energiu na organizovanie občianskej pospolitosti. V. Honnerová

Hosť

#105

2014-01-12 18:53

Dnes na Markíze bola ukážka dehonestácie novinárskeho stavu. Redaktorka Barbora Demešová bez hanby pripravila príspevok o akcii v Moldave, ktorý s prepáčením dokáže "zožrať" len ona a podobné kreatúry. Bol účelovo zostrihaný a neobjektívny. Je prototypom "novinára", človeka ktorý vo svete narobil a robí veľa zla. Ospravedlňujem sa za tvrdé slová ale natoľko ma vytočil tento jej paškvil, že som neodolala.

Hosť

#106

2014-01-13 08:40

Podpisala som ju preto, lebo mi veľmi vadí arogancia a postoj vlády Roberta Fica, nedemokratické až totalitné spôsoby Roberta Kalinaka a ostatnych predstaviteľov moci v tomto štate. Myslim si, že sa u nas vo ceľkej miere porusuju ľudské práva a tej, ktorá na to upozornuje z titule svojej funkcie ombudsmana neumožňujú vysloviť svoj názor a ziskať relevantmé informácie.
BOH OCHRANǓJ SLOVENSKO PRED PREZIDENTOM FICOM.
CD-Róm

#107

2014-01-13 10:39

Pani ombudsmanka si myslí, že na prípade Moldava zaboduje ako veľký bojovník za ľudské práva. Prerátala sa však v tom, že sa opiera o tvrdenia ľudí, ktorí sú schopní odprisahať za 1 € aj to, že videli ako si policajti opekali cigáňa na ražni.
Pani ombudsmanka bude onedlho riešiť aj zamestnancov bytového podniku, ktorí majú na starosti Luník IX., lebo cigáni na sídlisku svorne tvrdia, že byty si nezdevastovali oni, ale za zlý stav môže bytové družstvo. Spôsobili cigáňom škody, diskriminujú ich v možnostiach na slušné bývanie, to je poburujúce. Pani ombudsmanka, treba riešiť aj prípady kedy nezodpovední pracujúci ľudia chodia vyhadzovať smeti pred cigánske osady a potom sú cigáni obvinení, že to robia oni. Veď všetci cigáni z osady tvrdia, že tie smeti nevyhadzujú, že to robí niekto iný.
Pani ombudsmanka máte pravdivé výpovede cigáňov z Luníka IX, vidíte aký nehorázny neporiadok tam narobili pracovníci bytového družstva, že poškodili cigáňom byty, tak prečo nekonáte? Veď boli porušené ľudské práva týchto ľudí a právo na slušné bývanie. Vám je ukradnuté, kde bude bývať rodina 20 ročných manželov s 10 deťmi ?
po z v slove" prezívka" sa píše ypsilon a takýto píšu o právach .?.....

#108 Re: podozrivé konanie

2014-01-13 11:44

#27: - podozrivé konanie

najprv by ste tam museli byť a vidieť, ako to v skutočnosti bolo,a podľa pravopisu,píšu ľudia  " od krčmy"prepáčte za výraz-nechcem nikoho uraziť,ktorí sa takto vehementne zastávajú ombucmanky,ktorí iba niečo od niekoho počuli,ale sami vôbec nevedia o čo sa jedná.Ja nezastávam nikoho,kto slušne žije,pracuje,nemám výhrady,či je čierny,biely alebo akýkoľvek.Ale čo robí naša rómska komunita? To sa nedá počúvať,však kradnú,zabíjajú ...a  to je dobre?Ľudia, zamyslite sa nad  tým, čo píšete.Aj Ombucmanka nerieší  to čo má riešiť.Ale zaoberá sa" súkromnými vecami".Žite v realite.Vám postavil niekto dom?Vám dávajú zadarmo príspevky?Vy keď chcete žiť,musíte pracovať,aby ste dostali euro.A oni -nič nerobia,kradnú,ničia ,zabíjajú a peniaze dostanú.Zamyslite sa konečne nad Rómskou otázkou-

ypsilon

#109 Re:

2014-01-13 11:53

#107: CD-Róm -

Vy ste tam boli?Kto im poškodil byty?Vláda? Policajti? bytový podnik?alebo sami si ich zničili.Zadarmo dostali bývanie a tak sa aj správajú-ničia a nič si nevážia.Kto vám príde opraviť vodu alebo niečo na dome,keď máte pokazené? Bytový podnik?Alebo si musíte opraviť sami.Smeti im  tam dovážajú  neviem odkiaľ,lebo to tvrdia,že oni to nerobia.To sa nedá počúvať už. Ľudia, zobuďte sa.Však robíme iba na rómsku komunitu.


Hosť

#110 súhlasímRe: Re: Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-13 11:55


Hosť

#111 Re: Re: Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-13 11:58

#102: - Re: Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

Nevie ,ako sa má zviditeľniť?Nerieši problémy s verejnou správou-odpovedá,to nie je v jej kompetencii atď...To neni jej úlohou. a s cigánmi sa zaoberať osobne,to je jej úloha?


Hosť

#112 Upozornil som na to na konferencii MZV SR. Podporujem pani Dubovcovu

2014-01-13 12:19

Keď som pred pár dňami navštívil Moldavu nad Bodvou, uvedomil som si hlbokú frustráciu tamojších obyvateľov. Zásah polície bol neadekvátny, neprimeraný, silový… a stovky nevinných pocítili silu pripomínajúcu policajný štát. Na povrch sa dostáli názory: „Veď to oni, Rómovia, si za to môžu…“ Menej /aj keď predsa/ sa už hovorilo o konkrétnych životných osudoch, rodinách, ktoré boli postihnuté. Chýba ospravedlnenie zo strany polície. A frustrácia, ktorá pretrváva, vedie jedného z Rómov k tomu, aby mi povedal: „Prosím Vás, ako si môžem zabezpečiť zbrojný preukaz?“ (…) Táto otázka ma zamrazila….Ak štát svojimi zásahmi v rôznych oblastiach života zaháňa jednotlivca do kúta, dá sa očakávať, že tento jednotlivec bude hľadať aj nebezpečné riešenia. A to nie je len problém Rómov, ale predovšetkým otázka spravodlivosti vo všetkých oblastiach života. (ZO 6. DECEMBRA 2013

Hosť

#113 Re: Re:

2014-01-13 12:23

#109: ypsilon - Re:

Ano, bol som tam. A videl som mnoho veci. Ale preto by som mal rešpektovať zásah polície voči ním? A skoro až úmrtie nekoľkomesačného Frederika, ktorý skoro prišiel o život? Viete si predstaviť, že by na Vašej ulici, či v paneláku sa niekto skrýval, alebo škodil, tak začnú všetky byty prehľadávať  a mlátiť hlava nehlava? Možme hovoriť o soc. aspekte a riešiť. A môžeme hovoriť o silovom aspekte a žiadať spravodlivosť.

CD-Róm

#114 Re: Re:

2014-01-13 13:13

#109: ypsilon - Re:

Vážený pán "ypsilon", ak ste neporozumeli textu, nechajte si to vysvetliť niekomu v blízkom okolí.

Irónia – spôsob vyjadrovania , lit. Skutočný  význam je opačný ako ten, čo z danej formulácie vyplýva.


Hosť

#115 Re: Re: Re:

2014-01-13 13:26

#113: - Re: Re:

Klameš klamár.


Hosť

#116 Re: Re: Re: Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-13 14:00

#111: - Re: Re: Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

Má sa zaoberať aj Rómami, to je samozrejmé. ale spravodlivo. nezakrývať ich porušovanie zákona a znepríjemňovanie až ohrozovanie života iných. medzi tých iných radím aj slušných Rómov ktorí tiež trpia správaním nezodpovedných. a nech mi nikto nehovorí, že sa nevedia prispôsobiť. žijem s nimi od malička. nikdy neboli tak arogantní. pamätám si ako k nám chodili rómske ženičky, boli chudobné/trocha viac ako my/ ale čisté, úslužné a slušné. teraz z niektorých Rómov ide strach. ak chcú žiť v tejto krajine a jesť jej chlieb nech sa aspoň málom podieľajú na jeho výrobe. tak ako všetci. bude to len a len v ich prospech. aj keď je to možno fráza, ale práca šľachtí.

magra

#117 moc

2014-01-13 20:52

„Každý, kto má v rukách moc, má sklon ju zneužívať.“ Montesquieu - naša vláda, podľa všetkého ju zneužíva neobmedzene.
zasnem

#118 riadny vysmech tato peticia

2014-01-15 12:50

vazeni priatelia, treba si v prvo rade uvedomit, ze pani dubovcova obhajuje vlastne zaujmy - totiz snahu zostat aj nadalej na svojom - dobre zivenom - uradnickom poste. pocas svojej cinnosti nedoakzala urobit nic pozitivne pre obcanov tohoto statu platiacich dane - a teda aj ju, zato neunavne ´´riesi´´ tazkosti ciganov a pristahovalcov.
od problemov, ktore sposobuju cigani (pripad dobrovodsky) dava ruky prec.
ked si pozriete kto je podpisany ako Autor peticie, a prehladate aspon prve strany podpisov, velmi rychlo pochopite, ze nejde o nic ine, ako o dalsi cirkusik z dielne ludskopravnych aktivistov, ktori nutne musia vykazat nejaku cinnost - aby si svoje judasske grose zasluzili.
dubovcova na svojom mieste nema co robit - je neschopna, neobjektivna....
zasnem

#119 Re: Re: Re: Ukážka, že hrozbou štátu sú niektorí politici a policajti, nie občania

2014-01-15 12:51

#76: Julo - Re: Re: Ukážka, že hrozbou štátu sú niektorí politici a policajti, nie občania

mala? na zaklade coho? lebo dubovcova povedala? ta uz toho natarala. hadam vies ktory zakon upravuje ´´vystupenia ombufsmana v parlamente´´

zasnem

#120 Re: Re: Re: Ukážka, že hrozbou štátu sú niektorí politici a policajti, nie občania

2014-01-15 12:53

#78: Matica rómska - Re: Re: Ukážka, že hrozbou štátu sú niektorí politici a policajti, nie občania

prosim ta aspon neklam. univerzitny docent dostava tabulkovy plat bez ohladu na svoj povod. ale to by si musel mat skoncene aspon prve styri triedy zs, vsak...

zasnem

#121 Re:

2014-01-15 12:55

#82: -

ty sa musis strasne nudit, ked tu donekonecna vypisujes prispevky ´´akoze´´ vzdy niekto iny....

uz aby sa zobrazovala ip adresa....

východniarka

#122

2014-01-15 15:32

Boh dá,že raz tí aktivisti na čele s Lajčákovou budú stáť pred sudcom a niesť zodpovednosť za klamstvá a neobjektívne informácie o rómskom probléme,za to, že zatvárali oči pred porušovaním práv a slobôd majoritného obyvateľstva zo strany niektorých Rómov.

Hosť

#123

2014-01-15 19:49

SPOZOROVAT alebo SPOnZOROVAT ?

Hosť

#124

2014-01-22 07:20

vdaka
hosť xxx

#125 Re: podozrivé konanie

2014-01-22 17:00

#27: - podozrivé konanie

celkom slušné zhodnotenie situácie na Slovensku na rozdiel od väčšiny pod Hosť.