Petícia proti zavedeniu daňových licencií, tzv. „dane zo straty“


Hosť

#176

2013-12-11 17:39

Nech si europoslanci zdania svoje platy !! Je verejným tajomstvom že oni dane neplatia ! Kradnú, rabujú, dohadzujú si miliardové kšefty, smejú sa z ľudu ktorí ho volil, ktorí ho živí ! Žiju z mozolov biednych ľudí ! Hanba im !!

Hosť

#177

2013-12-12 07:30

Toto je už naozaj VRCHOL !!!!! všetkých vrcholov - ak toto prejde, končím s podnikaním a platením nehoráznych odvodov pre lemry tam hore !!!!!!!! čo pre nás robia ???? Dole s nimi § - koniec tejto smradlavej chátre !!!
Roman

#178 Re:

2013-12-12 07:38

#16: 4x -

pekne a výstižne napísané


Hosť

#179 Re:

2013-12-12 12:20

#17: -

chorá myseľ môže splodiť len chorú myšlienku - však Kažimír a banda ! Zdochnite naraz - a hneď !

Jánošík

#180 Re:

2013-12-12 12:41

#176: -

budúcnosť Slovenska ste už prežrali zmrdi ! A teraz sa opovažujete siahnuť ešte aj na chlieb náš každodenný - a našich detí ?? !!!! Mor ho !


Hosť

#181

2013-12-12 14:04

absolutne sa mi nepaci likvidovat firmy len preto ze sa im nedari (napr. firmy s nulovym obratom alebo s nejakym mikro obratom - tie asi tazko mozu podvadzat!).

zriadenie firmy cosi stoji (cas, peniaze, vybrat nazov firmy, ...)

zrusenie firmy je este pracnejsie a momentalne (aj kvoli danovym licenciam) aj omnoho drahsia zalezitost !!!



taktiez neviem preco by mali mensie firmy platit viac ako tie vacsie !!!
napr. 2880 euro z obratu 500 000 euro je cca 0,6 %
mala mikro s.r.o (napr. jednoosobova) s obratom napr. 15 000 euro ak zaplati 480 euro (nedajboze 960 euro) - je to uz viac ako 3 % !!! (teda takmer 6 x viac !!!)

ak, tak potom radsej zavedme napr. 1% dan z obratu (a napr. odpocitatelna - podobne ako danova licencia) - teda rovnake pravidla pre vsetkych !!!

SKMIRROR

#182 NA KAZDU SVINU SA VODA VARI ...

2013-12-12 22:37

Od volieb som si dal osobny zavazok ojeb** tento stat, ako len a kde len bude mozne. Ci to bude 10 centov , ci 10.000 eur budem mat z toho uplne rovnaky dobry pocit. Nemam problem platit dane ale .. nemienim byt tym hlupakom, co bude podporovat sucasnu veducu zlocinecku stranu na cele s fuhrerom fickom v rozkradani, teda presnejsie okradani naroda.
Z usetrenych penazi si doprajem radsej 2x v roku slnecnu dovolenku pri mori, (rovnako, ako tento a minuli rok), kde si budem s mojou rodinou macat nozicky v tepluckej morskej vodicke a smiat sa rovnako, ako sa celemu Slovenskemu narodu do oci smeje fuhrer ficko.
Ako som spominal ... nemam problem platit dane, ak za ne nieco uzitocne vidim. V sucastnosti vsak tento stat za vyssie dane neponuka ziadnu rozumnu protihodnotu. Verim, ze ludia dostanu rozum a konecne si raz a navzdy uvedomia, ze za zlociny, ktore sa na ludoch pachaju poslednych 20 rokov musia zlocinci niest aj osobnu zodpovednost. Uz asi nestaci ist len do ulic ...

Hosť

#183

2013-12-12 23:56

Pre začínajúce malé spoločnosti je to likvidačné, a ak nie minimálne to brzdí rozvoj podnikania.

Hosť

#184

2013-12-13 08:19

Sú to gauneri a výpalníci...

Hosť

#185

2013-12-13 15:50

Absolútne nesúhlasím s licenciami k právnickým spoločnostiam na Slovensku. Je to likvidačné, nezakladá sa to na žiadnej logike, je to nehumánne, neetické, nemá to žiadny právny základ!! Vy beriete tím, ktorí peniaze ešte nezarobili, len možno niekedy zarobia. Čo je najvážnejšie zavedenie licencií zníži konkurencie schopnosť malých a stredných firiem voči veľkým firmám na Slovensku. Zníži to konkurencie schopnosť k zahraničiu. Je veľa spoločností, ktorí pripravujú obchod s Ukrajinskými firmami a teraz po zavedení voľného obchodu s touto krajinou nebudú môcť viesť obchodnú činnosť, pretože budú musieť do rozbehnutia obchodu zrušiť spoločnosť !!! Mám iný návrh, majiteľ firmy, ktorí má viacej firiem napr. 30. Je platiteľ daní u 25 spoločností a tých 5 spol. používa len tak a neplatí dane z nich, nech jemu sa urobí Audit cez Daňový úrad a finančnú políciu. Ak zistia nedostatky, nech vyvodia dôsledky. Je potrebné ísť po darebákoch. Je veľa spoločností, kde majitelia sú aktívny a nie sú na úrade práce. Po zavedení licencií pribudnú ďalší ľudia na úradoch práce. S pozdravom Ing. Viliam Baňák, Zvolen

Hosť

#186

2013-12-13 18:58

KAZIMIR tvrdil, ze je vela s.r.o. ktore vykazuju nulovu dan.

no lenze akosi prehliadol ze sa jedna prevazne o male s.r.o. (hlavne jednoosobove a prevazne s malym obratom), kde je zvycajne samotny majitel (konatel) aj zamestnancom (teda je v pracovnom pomere).
to znamena ze si plati odvody a aj dane ako zamestnanec ! ano - pri samotnej dani si takto potom moze ako kazdy iny zamestnanec uplatnit aj take zalezitosti ako je nezdanitelna cast zakladu dane alebo danovy bonus na deti

samozrejme ze potom s.r.o. ako taka vykaze nulovu danovu povinonst (kedze zisk si majitel priebezne vyplacal a aj zdanoval ako zamestnanec) - ale nie preto ze by podvadzala !!!

to uz ale KAZIMIR radcej nespomenul !!!

účtovníčka

#187 súhlasím s ňou a viem prečo!

2013-12-14 12:12

nezdá sa Vám choré, že mnohé s.r.o. roky rokúce vykazujú stratu, zamestnávajú ľudí, majú výkony. Náklady sú platené akože z rôznych "pôžičiek" od spoločníkov, či rodinných príslušníkov. Sú spoločníci, ktorí okrem s.r.o. nie sú nikde zamestnaní, v s.r.o. si dajú len minimálnu mzdu, aby mali čo najnižšie odvody.Odkiaľ donekonečna s.r.o. dotuje???No odkiaľ? - nepriznáva tržby, zrejme zháňa doklady a neustále klame a podvádza. Z čoho žije v luxuse, vyváža sa každé 4 roky na novom BMW? Vo firme má toľko áut, koľko je v rodine členov s vodičákom? Z tých strát v podnikaní? Určite nie!
A že nie sú v tom živnostníci? Tých väčších by som tam dala,stanovila by som príjem vo výške 50000 a licencie by som zaviedla aj pre takých.
Všetci chceme dobré zdravotníctvo, dobré cesty, dôchodky a všetko možné iné od štátu. Najprv môžem niečo mať v peňaženke, či účte, potom môžem na niečo dať a nie žiť na dlh.
Ale ryba smrdí od hlavy! Najskôr bolo treba porobiť poriadky "hore"! Skresať počet ľudí v rôznych štátnych aparátoch, aj parlamente,skresať množstvá výhod, ktoré majú, znížiť platy pos*rancom, lebo za to vysedávanie, driemanie v parlamente a za tie paškvily, ktoré z ich múdrych hláv vyjdú, si ani moc nezaslúžia!
A teraz ma ukameňujte!
filozof

#188

2013-12-14 22:21

Osobne som si zalozil tento rok eserocku. Moj prijem bol 1070 € a vydaje 1290€. Ale tieto peniaze som tocil nie do svojich penazi, ale budoval som si firmu. Ak to bude treba, zrusim firmu a budem podnikat na cierno. A nech mi vsetci papalasi vyskocia na .....

Hosť

#189

2013-12-15 12:03

Je to cista kradez
neeoo

#190

2013-12-15 12:12

S manzelkou ktora je na materskej mame firmu ktora nam sluzi na privirobenie popri zamestnani (teda nas zamestnavatel za nas plati dane).

Tohto roku sme mali obrat cca 1000€. Ale chceli sme to robit legalne tak sme zaplatili vsetky potrebne poplatky aby sme si mohli zalozit s.r.o. . Jediny sposob ako by mohla nasa firma prezit zaplatenie dalsich 500€ je ze by sme tuto cenu zaratali do cien pre koncoveho zakaznika co znamena ze nam vstupnu ceny o 50%. Ak toto nie je likvidacne tak uz NIC. Dakujeme za vsetko SMER.

KDE UZ NIE JE CO ZOBRAT FICO SI CESTU NAJDE...

Hosť

#191

2013-12-15 12:18

Nie každy živnostník je taky bohatý aby mohol sponzorovat ešte viac toho komu sa robiť nechce ale chce byť bohatym!

Hosť

#192 Re: súhlasím s ňou a viem prečo!

2013-12-15 13:47

#187: účtovníčka - súhlasím s ňou a viem prečo!

ak si myslis, ze danove licencie riesia prave to co si tu opisala - tak radsej nechaj aj to uctovnictvo a presun sa do kuchyne k vareche !

 


Hosť

#193 Re:

2013-12-15 16:19

#2: -

Bude ešte lepšie.Na slovákov platí jeden zákon a to je § okrúhly dvor a bič! Jediný zákon s ktorého predposratý slovák profituje


Hosť

#194 Re:

2013-12-15 16:21

#191: -

...ale každý slovák je predosratý a vo volbách bude voliť Fica a jeho SMER


Hosť

#195 Re:

2013-12-15 16:29

#34: -

dokiať bude na svete jeden predposratý slovák toto sa neskončí!

makak

#196 Re:

2013-12-16 09:41

#11: doki -

ako to prejde, navrhujem vyvinut uctovne usilie, aby si prestal uplne platit dane, tak vznika cierna ekonomika a budeme blizsie k rusku , ukrajine atd. E-ej uchnem. Ked je niekto nenazrany, vacsinou nedostane nic.


Hosť

#197 Re:

2013-12-16 19:51

#11: doki - presne tak.. aj ja zvazujem prestahovat sidlo firmy, ibaze v nasom state vsetko je problem. tohto roku som po otcovej firme zalozila s.r.o.. firma bola rozbehnuta ale chceli sme investovat a rozsirit vyrobu a ako novemu subjektu nam nikto nedal uver. investovali sme uspory na nakup novych strojov. sme realne v strate a kym rozbehneme nove obchody to potrva. danova licencia je len jeden z mnohych poplatkov.. auta, priestory, atd. mam si brat pozicku na dan alebo nedat vyplatu zamestnancom. prace nie je a miesto pomoci aby som par ludi aj seba zamestnala ma stat podpori.. to sa na to vykaslem. len horsie ze ako zodpovedna matka budem mat pridavok takmer nula nie ako ti cierni darmozraci.

 


Hosť

#198

2013-12-17 11:41

Danova licencia z pera statostrany nie je nicim inym, nez vydieranim a neopravenenym obohoacovanim.
Kde je logika v tom, ze mam zaplatit dopredu za nieco, na co som este nezarobil?
účtovníčka

#199 Re: Re: súhlasím s ňou a viem prečo!

2013-12-18 09:47

#192: - Re: súhlasím s ňou a viem prečo!

riešia aj to. To jediné je z toho správne.

PeO

#200 Re: Veľmi nešťastné opatrenie

2013-12-18 15:29