Petícia proti zavedeniu daňových licencií, tzv. „dane zo straty“


Hosť

#151

2013-12-06 12:34

je až zarážajúce čo všetko vie táto vláda vymyslieť, aby naplnila kasu a potom ju ľahkovážne nechala rozdať ...

Hosť

#152

2013-12-06 13:29

Daňovú licenciu vnímam ako výpalníctvo.

Hosť

#153 A dost

2013-12-06 15:18

Robim uctovnictvo trom platitelom DPH a skutocne aj v strate su, jeden dokonca predal svoj dom, aby mal na najom svojho obchodu, ktory je 7000eur mesacne a na platy zamestnancov. Je kriza, ludia nemaju peniaze, mnohi podnikatelia dotuju svoje podikanie zo svojho, aby neskoncili s podnikanim a neprepustili zamestnancov. Preco im stat hadze dalsie polena pod nohy?
xx

#154 Re: Návrh

2013-12-06 23:11

#111: Vyberte si prezívku - Návrh 

 Blahoželám, pekne ste to napísali!!! áno, voliť by mali IBA tý, ktorý platia dane!!!

 


Hosť

#155

2013-12-07 13:52

Je to správne, ale chcela by som upozorniť aj na ostatné zmeny, akou je kontrolný výkaz o DPH, k tomuto by sa podpísalo mnoho účtovníkov. Prosím Vás pomôžte nám s touto petíciou

Hosť

#156

2013-12-07 14:35

Menej znamená viac. To platí pre výšku dane. Keby vláda znížila dane a odvody pre podnikateľov a zamestnancov, uľahčila daňové a účtovné zákony určite by výber daní bol vyšší. Schváli sa zákon, ale každý si ho vysvetľuje po svojom. Každý rok sa mení zákon o DPH o dani z príjmov, sociálne zákony, Zákonník práce ešte si ani nezvykneme niečo robiť a už musíme začať po novom. Prečo nie sú tie zákony jednoduché a zrozumiteľné? Naozaj ich schvaľujú ľudia, ktorí absolútne ničomu nerozumejú, len hrabú k sebe? Kríza ešte len začala v roku 2013 a tieto novely zatiaľ nepodporujú podnikanie ani zamestnanosť. Zopár eur, ktoré Slovák zarobí ide minúť do Poľska alebo Maďarska.. kde sú lacnejšie ceny. Ako potom môžeme vytvárať ekonomiku? Každá vláda si chráni svoj trh, nedovolí, aby sa peniaze míňali v inej krajine. Ale u nás je to ok. Preberme sa Slováci. Mladí ľudia odchádzajú, starší nemajú zamestnanie a podpora rodín je minimálna. Malí a strední podnikatelia, ktorí platia odvody a dane zaniknú.Mafiánov, ktorí robia daňové podvody sa všetci boja. Už nemám slov, lebo som taká rozčúlená a sklamaná. Preberme sa, všetko, čo vymyslia, všetko robíme. Napr. načo nám boli nové registračné pokladne (v Čecháh v Poľsku nie sú)ale my so všetkým iba súhlasíme mali by sme vyjsť do ulíc.Donekonečna sa od ľudí ťahať peniaze nedá.

Hosť

#157

2013-12-07 15:48

skúsme zmeniť aspoň niečo.
macko

#158 Re:

2013-12-07 16:38

#11: doki -

Presne ako hovoris kym tu nebude poriadok ,vo vlade a nebudo co kradnut potom odidu z vlady a ja rozmyslam zrusit tu podikanie a otvory ,si cesku alebo rakusku ale nie na slovensku kym nas tu budu nenazraty polytyci zdierat ???????? co vy nato pani__


Hosť

#159

2013-12-07 19:53

Z hlúpej hlavy hlúpy nápad myslím daň zo straty

Klára Malinovská

#160 SOS

2013-12-07 20:05

Ľudia, mobilizujme sa, revolúcia sa blíži!!! Prečítajte si Výzvu slobodných občanov Slovenska.
Pomôžte prosím.

Hosť

#161

2013-12-08 08:41

treba setrit lebo je to neekonomicke,
treba sankcionovat lebo je ekonomicke alebo naopak? korporacie si uz svoj slovny zvrat najdu
Klára Malinovská

#162 SOS

2013-12-08 21:17

Prečítajte si Výzvu slobodných občanov Slovenska a podporme sa navzájom.
Ďakujem.

Hosť

#163

2013-12-09 07:53

Môj názor je taký, že naši predstavitelia vládnej moci by v prvom rade s úsporami mali začať od seba. Skoro som sa "rozplakala", keď s veľkým haló oznamovali, že si zmrazia svoje platy na úrovni roku 2013. A čo my, živnostníci, ktorí si nemôžeme zdvihnúť svoje odmeny, nakoľko by sme stratili svojich klientov, ktorí tiež majú "zmrazené" svoje príjmy. Ako nám chcú pomáhať pri zvyšovaní našich príjmov? Ďaľšími daňami? Pre nás menších tu nie sú žiadne zákazky. Keď nemáš na poriadne tender, tak len živoríš. Tak za toto by mali ešte nosiť peniaze do rozpočtu a nie sa chváliť, že definit ŠR bude bla-bla. To už sa nedá ani počúvať, nie to ešte v tom žiť.

Hosť

#164

2013-12-09 07:55

Vládne nám rodinkárstvo, korupcia, plytvanie, organizované skupiny a "daň zo straty" je ďalší nástroj, okrem iných, ako nakŕmiť parazitov.

Hosť

#165

2013-12-09 09:42

nedomyslené, ako všetko, čo táto vláda robí

Hosť

#166 Najväčší výpalník je štát a najväčší zlodeji politický nominanti

2013-12-09 13:04

Ak Vám má štát vrátiť DPH, neoprávnene si ju podrží 6-7 mesiacov, otáča Vaše peniaze a spôsobí Vám stratu. Ak Vám neuhradia faktúru za tovar, polícia to nerieši, lebo to nie je trestný čin. Štátu musíte uhradiť DPH,zaplatiť súdne poplatky aj keď viete že nevysúdite nič. Čaká Vás priemerne 6 ročná trauma z ktorej Vám je na zvracanie z nevymožíteľnosti práva a zkorumpovanosti justície. Miesto práci sa venujete súdnym sporom. Miesto investovania do firmy, kŕmite štát a advokátov. Musíte si zobrať pôžičku s vysokým úrokom /ak ju vôbec dostanete/aby ste zachránili zamestnancov, firmu,a hodnoty ktoré ste roky strádaním budovali. Ak to prežijete musíte stratu ktorú vám vytvoril štát nabaliť do ceny výrobkov. Štát takto vedome roztáča infláciu a ešte Vám dá pokutu za to čo sám spôsobil. Núti to ľudí k podvodom,likviduje živnostníkov,ničí trh a podnikateľské prostredie a vytvára priestor pre korupciu. Je nutné toto zlo ukončiť. Číslom 1. je obnoviť v štáte právo, spravodlivosť a poriadok. Bez toho sa naďalej bude rozkrádať beztrestne v súlade so zákonom!Treba si uvedomiť že situácia je vážna- rozkradnutý štát bez jasnej koncepcie a systému riadenia, traumatizovaný národ bez sociálnych a právnych istôt v bezvýchodiskovej situácii na hranici biedy. Ľudia sa už nedokážu nečinne prizerať a vyšli do ulíc aby prejavili svoj odpor. Pozrite sa čo sa deje: www.slobodnyvysielac.sk zollino lifestream . Je na nás všetkých, aby sme toto zlo zlikvidovali, nastolili trestnoprávnu zodpovednosť pre všetkých rovnakú a povedali celou silou národa „ Tak a dosť“ !
Milan Lečko
Príďte aj vy dnes o 17.00 dnes na Hviezdoslavovo nám. v Ba -Petícia na podporu rádia VIVA
Z.

#167 Re: Návrh

2013-12-09 13:55

#111: Vyberte si prezívku - Návrh

Gratulujem, že sa podarilo nájsť vinníka - policajti, vojaci a dôchodcovia s nízkym IQ - štvavá kampaň proti týmto skupinám prináša svoje ovocie.

Som dôchodca, bývalý policajt, člen Mensy Slovensko (IQ nad 130) a červených som (povinne) volil iba vtedy, kedy ešte iní neexistovali. Stále platím aj dane, mám živnosť a je mi z tejto vlády na zvracanie. takže odporúčam hľadať vinníkov niekde inde, treba si pozrieť volebné štatistiky.

peter
Hosť

#168

2013-12-09 14:24

presne o toto rovnake islo komunistom. znicit malopodnikanie a zaviest druzstva. tie aspon fungovali a boli hmatatelne a viditelne. tu vsak ide o kradez. ten kto to vymyslel a schvali je vlastizradca. v mnoho krajinach by bol popraveni a vo vyspelych by dostal 300rokov vazenia . . .


Hosť

#169 Re: Re: Návrh

2013-12-09 14:31

#154: xx - Re: Návrh

moja rec. volit by mali iba ti co vytvaraju hruby domaci produkt.


Hosť

#170

2013-12-09 20:32

Dokedy to vydržíme?
Igor

#171 Dan zo straty ?

2013-12-10 08:26

nehnevajte sa ale som zamestnanec a platím dane už vyše 20 rokov a nie malé...a väčšina podnikatelov ktorých poznám osobne /možno 30-40 spolužiakov, kamarátov a pod./ platia ovela menšie dane ako ja a maju rovnaký a niektorý mnohnásobne vyšší príjem....ja si kúpim auto za svoje zdanené on si kúpi auto sebe, žene a pod. a dá si ho do nákladov a "optimalizuje" a optimalizuje a mnohí neplatia žiadne ddane prišom vykazuju straty....je normálne aby žila firma ktorá má 10 rokov stratu ? danové licencie su symbolické dane ktoré treba zaplatit.......poznáte taxikára ktorý platí dane ? a keby nezarobil už by dávno taxikára nerobil a obdobne to platí na možno 90% podnikatelov....tí zvyšní žial maju smolu ale ked nedokáže zarobit 500,-eur ročne na dane asi nie je všetko ok s tým podnikaním....Igor

Hosť

#172 Re: Uprava textu

2013-12-10 16:26

#1: Ičo - Uprava textu

Kto je autorom peticie? Podpisala som ju, len by som rada vedela, ze kto sa postara o to, aby to slo tam, kam patri... Vdaka za odpoved


Hosť

#173 Re: Dan zo straty ?

2013-12-10 18:06

#171: Igor - Dan zo straty ?

Igor.................jednoduchy priklad lebo v dannej oblasti nepracujete. Podnikam 20 rokov kazdy rok som bol v najme za cca 1800 EU mesacne. Po 20 rokoch som si konecne kupil vlastny stanok nehnutelnost na okraji mesta za 200 000 tis. + rekonstrukcia 80000. Podnikatelske prostredie je turbulentne k vlastnym peniazom sa tazko dostat tak som si na tu budovu zalozil novu s.r.o., aby bola chranena od ostatneho podnikania.  Ak chcem aby sa mi vratila licencia z podnikania 980 EU, tak si musim dat najomne sam sebe do materskej spolocnosti 19000 EU rocne po dobu 20 rokov za sebou.

Tych 19000 vynos ............odpis z budovy 15 000 naklady 3000  dosiahnuty zisk 1000EU.

Takze matka zatazena fiktivnymi nakladmi a cisla z podnikania zle. Stale sa krutite v jednom kole. Tak som mohol byt v strate na dcere 20 rokov, ale s majetkom lebo raz som na neho uz zarobil a matka mohla volne dychat rozvijat sa.

Pan minister nikdy nepodnikal nechape co je 14 hodin denne pracovat bojovat o realny chlieb realnou pracou.

 

 


Hosť

#174 Re: SOS

2013-12-10 21:15

Revolúcia

#175 Revolúcia

2013-12-10 21:16

Ľudia podme vyhnať túto chamrať komunistickú ale všetkých aj tých čo do teraz rozkradli tento štát a prežrali naše peniaze.Sú to sv..........a mafiáni treba ich odśudiť a povešať nežná revolúcia bola len pripravená fraška komunistov aby mohli rozkradnúť to čo náš ľud vybudoval.