PETÍCIA za ZRUŠENIE vyhlášky Ministerstva spravodlivosti č. 207/2016 Z.z. ktorou sa ustanovujú podrobnosti výkonu rozhodnutia vo veciach maloletých


Hosť

#1

2016-06-08 11:09

v záujme právnej istoty detí je treba zmeniť navrhovanú vyhlášku

Hosť

#2

2016-06-08 11:32

rokov som na OS v Poprade, KS v PrešoveOR PZ v Poprade a Prokuratúre v Poprade bojoval za to, aby súd vyžadoval od matky plnenie rozsudku, vrátane kurátoriek všetci matku stále podporovali a povzbudzovali matku v dlhodobom porušovaní práv maloletých detí, už sú obe plnoleté, takže niet o čo ďalej bojovať

Hosť

#3

2016-06-08 12:38

Petícia je v súlade v najlepšími záujmami maloletých detí podľa čl.3 Dohovoru o právach dieťaťa a v súlade s čl.32 ods.4 Listiny ľudských práv, - Právo rodičov na rovnocennú starostlivosť a v súlade s Dohovorom o právach dieťaťa. . MS SR porušuje navrhovanou zmenou vyhlášky Listinu ľudských práv a slobôd a všetky medzinárodné a EU Dohovory, ktorými je SR viazaná, ako aj dôvodovú správu Novely zákona o rodine - Všeobecný komentár č.12 k čl.12 Dohovoru o právach dieťaťa a účelovo je daný v navrhovanej vyhláške ako príklad nález Ústavného súdu ČR. MS SR však nechce vidieť opakované nálezy Ústavného súdu ČR, ktoré jasne hovoria, že justícia by mala nariaďovať striedavú starostlivosť oboch rodičov a akákoľvek iná úprava by mala byť len výnimkou/ napr.92 % detí po rozvode je zverených do starostlivosti matke/.

Hosť

#4

2016-06-08 13:01

Tak ako má mať otec povinnosti, tak musí mať i svoje práva. Právo matky bolo súdmi oveľa viac presadzované, ako právo otca. Počas celého obdobia rozhodovania súdov v konaní o maloletom dieťati, som sa cítil výrazne diskriminovaný. O objektivite súdnych rozhodnutí nemôže byť ani reči. Taktiež ani o účinnosti ich rozhodnutí, ktoré mali matku zaviazať k plneniu súdnych rozhodnutí. Nikdy k ich plneniam nedošlo a nikdy nebola za to sankcionovaná.

 

Dnes je už dieťa plnoleté...


Hosť

#5

2016-06-08 15:20

Absurdná situácia v tejto spoločnosti, keď všetky hlavné relevantné inštitúcie ako polícia, prokuratúra, súdy a UPSVaRy (mimochodom totálne prefeminizované !!!) systematicky diskriminujú otcov vo veci ich styku s maloletými deťmi v rámci UPP do rozvodu resp. po rozvode (pričom absolútnu väčšinu návrhov na rozvod podávajú ženy ...) a vedome porušujú aj práva detí na styk s obidvomi rodičmi. Potom, čo neprešla novela zákona o rodine v časti, že bez súhlasu druhého rodiča sa môžu deti odsťahovať maximálne do susedného okresu (zrejme zapracovala feministická lobby) je navrhovaná úprava ďalším krokom k zavedeniu absolútneho matriarchátu v tejto spoločnosti ....

Hosť

#6

2016-06-08 16:01

Bez komentára radšej. Kde je tu zdravý rozum?

Hosť

#7

2016-06-08 19:22

Nová vyhláška je súčasťou prevolebného boja medzi koalíciou a opozíciou. Na budúci rok budú prečasné voľby a vládna koalícia potrebuje, aby ju parlamentná opozícia počas predvolebného boja neoznačovala za tých, ktorí týrajú deti (viď aféra MarcoGate). Preto na MS SR narýchlo zbúchali vyhlášku, v ktorej sa vôbec nejedná o deti. Vyhlášku chce MSSR rýchlo prijať, pretože už to tak avizovala ministerka spravodlivosti.

Čistá politika, kde sa vôbec nejedná o deti. Deti sú tu iba zneužité na politický boj medzi vládnou koalíciou a parlamentnou opozíciou.


Hosť

#8

2016-06-08 19:41

prakticky rok od podania Navrhu na vykon rozhodnutia .... bez odozvy, povinny rodic si robi co chce, bez ohladu na prava a zaujmy dietata a bez ohladu na prava opravneneho rodica


Hosť

#9

2016-06-08 20:24

Preto som podpisala,lebo mam vlastne skusenosti Komarnanskymi sudcami a Komarnanskou kuratelou.Je uz toho.dost co oni mozu robit.Napisu klamstva do rozsudkov a je vsetko v poriadku.

Hosť

#10

2016-06-09 06:23

ja som podal návrh na výkon rozhodnutia a dva roky súd nič nerobil


Hosť

#11

2016-06-09 08:30

Už teraz si matka môjho syna robila čo chcela a nerešpektovala súdne rozhodnutie!!! Na dieťa má právo nielen matka,ale aj jeho otec!!! Rok a pol som čakal na vyjadrenie súdu(výkon rozhodnutia),aby matka rešpektovala súd.rozhodnutie


Hosť

#12

2016-06-09 09:15

mohla by vyriešiť ludskejši pristup zo strany štatu k maloletym detom
Lucien

#13 prosim podpiste aj peticiu na OSN

2016-06-09 10:48

Podpiste prosim aj peticiu na OSN: vygooglujte si "United Nations Recognize Parental Alienation As Violence And Abuse Against Children"


Hosť

#14 Re: prosim podpiste aj peticiu na OSN

2016-06-09 11:12


Hosť

#15

2016-06-09 11:36

Poznám veľa detí, ktoré odmietajú svojho druhého rodiča, len preto, že prvý ich využíva k svojej "pomste" voči bývalému partnerovi... Dieťa nemá na výber.

Hosť

#16

2016-06-09 11:54

Som mediator, a ten sa vzdy snazi o rozumnu dohodu na rozdiel od zaujatych, nekompetentnych a nekonzistentnych sudnych a socialnych uradnikov. Parlament a sudna mafia nerobia nic ine, len nam stale viac "sprijemnuju" zivot!

Hosť

#17

2016-06-09 12:27

Dieťa má morálne, citové aj zákonné právo na oboch svojich rodičov. Ak si dieťa privlastní iba jeden z rodičov, dieťa vyrastá v zdeformovanom prostredí, je korumpované, citovo vydierané, emočne manipulované. Stáva sa nástrojom vydierania a obchodovania zo strany matky a zneužívania štátnym rozvodovým priemyslom na vyrábanie nekonečných súdnych sporov a tým aj tvorbe nepotrebných pracovných miest a parazitovania na štáte a bezbranných deťoch.


Hosť

#18 Re: Re: prosim podpiste aj peticiu na OSN

2016-06-09 12:38

#14: - Re: prosim podpiste aj peticiu na OSN 

 Podpísané, rozposlané ... Ivan Georgiev


Hosť

#19

2016-06-09 14:05

Lebo to je v prospech slovenských detí.

Hosť

#20

2016-06-09 14:19

dceru som nevidel roky a ak nezaplatim vyzivne lebo chcem s nou byt som bol trestne stihany a dostal som rok podmienku (uz je to davno ok). bezi treti rok co som dceru nevidel pre nase zakony!!! nie som ziaden nasilnik, zlodej, vrah avsak som rozvedeny... vodicak nemam tiez roky, kedze matka s nesuhlasi s postupnym splacanim a tak budeme cakat dalsie roky a desatrocia kym jej dam 2 tisic naraz kym som jej kryl chrbat pri jej ciernom zamestnani nehovoriac o tom ze vdaka VP som prisiel o pracu....
psik

#21 syndróm zavrhnutého rodiča

2016-06-09 14:59

stačí, aby matka uniesla deti zo spoločného bytu na týždeň a deťom vysvetlila, že ju otec bil a že kradne a že je zlý a že ich nemá rád, lebo by už dávno za nimi prišiel a že to bol on, kto ich vyhodil z bytu a že bije aj babku a po týždni sú deti tak spracované, že sa ho boja a odmietajú ho.


Hosť

#22

2016-06-09 15:51

Ide o veľmi zabedbanu oblasť spravodlivosti. Detská duša je najzranitelnejsia, nedokáže sa brániť manipulácii nezreleho rodiča a pokiaľ nekonajú spravodlivo, objektívne súdy a sociálna kuratela, deti spravidla prichádzajú o jedného rodiča. Trvalé následky sa vrátia v dospelosti a to celej spoločnosti. Preto je treba objektívne zákony a skúsených súdnych a sociálnych pracovníkov,aby mohli chrániť deti v koliznych situáciách s oporou v dobrých zákonoch a menej v tendencnych a emotivnych argumentoch.

Hosť

#23

2016-06-09 17:34

Pre práva detí a znevýhodnených rodičov.

Hosť

#24

2016-06-09 21:45

Naša vnučka má 7 rokov a z toho máme rozsudok 5 rokov, že sa s s ňou môžeme stretávať, ale matka bezdôvodne bráni. Napriek znaleckým posudkom všetko ide pomaly.

Hosť

#25

2016-06-10 08:00

Dieťa potrebuje obidvoch rodičov, ale niektoré matky zmanipulujú dieťa aby sa pomstili jeho otcovi. Je treba skúmať okolnosti a nie dať iba na zmanipulované dieťa a tým sa zbaviť zodpovednosti. Každý prípad je iný a sú na to sociálni pracovníci aby preskúmali situáciu v konkrétnej rodine a nie si to zľahčovať nezmyselným zákonom.



Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...