Zdaňovanie zdravotníkov za vzdelávacie podujatia

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zdaňovanie zdravotníkov za vzdelávacie podujatia.


Hosť

#1

2015-05-04 13:47

suhlasim s nou

Hosť

#2

2015-05-04 17:20

Pre diskrimináciu zdravotníckych pracovníkov voči ostatným profesiám.

Hosť

#3

2015-05-04 17:35

lebo dochádza k diskriminácii profesie lekára oproti ostatným profesiám.

Hosť

#4

2015-05-04 17:57

Nesúhlasím s platnými zákonmi , požadujem zmenu zákona , v zastúpení petičného výboru. Uherová

Hosť

#5

2015-05-04 17:58

pretoze suhlasim s poziadavkami

Hosť

#6

2015-05-04 18:25

Je smutne, že sa odputava pozornosť od skutočných finančných unikov v zdravotníctve smiesnym zdaňovanie lekárov za občerstvenie pri vzdelávaní, ktore je navyše povinné pre zdravotníkov. Ale verejnosť zaujmú, pretože tá má rada útoky na zdravotníkov to je teraz populárne sa do nás navážať.

Anonymous

#7

2015-05-04 19:13

V normálne fungujúcich štátnych organizáciách zamestnávateľ fimancuje účasť zamestnancov na vzdelávacích podujatiach. Do istého času to bolotak aj v zdravotníctve, posledných viac ako 20 rokov to neplatí. Zdravotnícki pracovníci sú na základe zákona povinní sa sústavne vzdelávať a dokladať to kreditmi, ktorých získanie si sami financujú. Štátni zamestnanci si nemôžu náklady na povinné ďalšie vzdelávanie odpisovať z daňového základu, čo ich diskriminuje oproti samostatne zárobkovo činným osobám. Najviac sú pritom postihnutí tí najschopnejší, ktorí majú na vzdelávacích podujatiach aktívnu účasť ako prednášajúci, alebo školitelia, lebo okrem času a námahy, ktoré venujú príprave svojich prezentácií musia odvádzať 20% daň z nepeňažného príjmu, ak je im poskytnuté v mieste konania podujatia ubytovanie, stravné a cestovné.

Hosť

#8

2015-05-04 19:16

Vzdelávanie lekára je dôležité pre dobro pacienta a teda pre dobro spoločnosti. Vzdelávanie lekára nie je dočasný ale trvalý proces.
Zákony sú nasmerované proti vzdelávaniu. Pýtame sa prečo a kto má na tom záujem ? Našim vzdelávaním oberáme o spoločne strávený čas vlastnú rodinu , seba samých. V konečnom dôsledku nie pre naše dobro ale pre dobro pacienta. Zaslúžime si teda trest ?

Hosť

#9

2015-05-04 19:48

Navrhnuté zmeny by vyriešili nedomyslené diskriminačné opatrenia.
Chlebar

#10 Vlada

2015-05-04 19:56

dufam, ze s touto vladou uz niekto zatoci...


Hosť

#11

2015-05-04 20:04

Mám 27 rokov praxe a bola som pozvaná po 8 - krát na odbornú prednášku na kongres medziodborového vzdelávanie medzi lekármi , napriek pozvaniu a vyžiadanej prednáške, som si musela zaplatiť kongresový poplatok, nad prednáškou som strávila cca 14 dní vo svojom voľnom čase , ktorý som mohla venovať svojej rodine a regenerácii, myslím , že si najbližšie rozmyslím , či budem súhlasiť s prednášaním a odovzdávaním svojich klinických skúseností svojím kolegom.

Hosť

#12

2015-05-04 20:35

Lebo tento zakon je diskriminačny,

Hosť

#13

2015-05-04 20:49

Nesúhlasím s týmito obmedzeniami pre zdravotníckych pracovníkov. Ide o diskrimináciu "stavu" lekárov a zdravotníckych pracovníkov. Kde sú právnici, advokáti, projektanti, iné "stavy"?, ktoré môžu absolvovať pracovné obedy, večery, jednania bez zviditeľňovaného a obmedzeného zdanenia kvartálne, kedy ich donory "udávajú" na daňový úrad.Ako farma firmy rozlišujú účasť zdravotníckych pracovníkov na podujatiach? Náklady a "udania " na finančné riaditeľstvo sú paušalizované na základe zoznamov zúčastnených, nie na základe reálnej účasti vzhľadom na dni a využitie nepeňažného plnenia. Veď nie všetci majú záujem odstravovať sa v "plnom režime" steakov a pod......

Hosť

#14 Re: Vlada

2015-05-04 21:07

#10: Chlebar - Vlada 

 palec hore!


Hosť

#15

2015-05-04 21:31

cítim sa diskriminovaný oproti iným profesiám

Hosť

#16

2015-05-04 21:52

Bolo by fajn podať sťažnosť na ústavný sud a hlavne zaistiť lepšieho právnika .... Navrhované zmeny nič nevyriešia ....


Hosť

#17

2015-05-04 21:56

Lebo zdaňovanie vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov je diskriminačné, a pritom možno najdôležitejšie zo všetkých doškoľovacích aktivít.

Hosť

#18

2015-05-04 21:56

Platia dane redaktori STV za pohostenie ? Platia dane, keď idu robiť reportáž na OH??? Oni nie sú statnými zamestnancami??  Ako je to s účastníkmi relácie " smotánka " a pod. ???


Hosť

#19

2015-05-04 22:01

Načo sa vzdelávať ??? Hlúpe stádo oviec sa dá lepšie manipulovať !!!! Ešte chyba ostnatý drôt a vypnúť internet ....

 


Hosť

#20

2015-05-04 22:42

lebo je to nehorazna diskriminacia lekarov kt maju zo zakona povinne vzdelavanie sa a stat ich zato zdanuje

Hosť

#21

2015-05-04 23:39

Nie je problém v zdaňovaní ale v hodinovej mzde lekára na Slovensku .... 


Hosť

#22

2015-05-04 23:45

Problém nie je len táto vláda .... Aký zákon prichystal minister Uhliarik? Kto vymyslel nútene práce lekárov ??? Pod hrozbou väzenia ???? 

Kde je Slovenska lekárska komora a čo robí právnik Slovenskej lekárskej komory ? Kde všetci lekári povinne platia registračný poplatok ????? 

 

 


Hosť

#23

2015-05-05 00:01

Takto pripravená petícia je čiste diletantstvo ... Je to na výsmech ... Pod niečo take sa nemám chuť podpísať ... 

 

Citali ste to prosím , čo podpisujete ???? asi iba súhlasíte s tým , že nechcete platiť daň za vzdelávanie ... 

 

Vzdelanie je jediná vec , ktorú Vám nikto nemôže vziať ....

 

to je už konečne potrebné pochopiť ... 


Hosť

#24 Re:

2015-05-05 00:06

#6: -  

 idu dvaja školáci do školy a jeden druhému vraví: " Váhostav bol nejaká brutálna kapela. Daddy vravel, že po rozpade zarobili viac už len Beatles" .... 


Hosť

#25

2015-05-05 04:25

Z dôvodov vyššie určených nemám prostriedky na to, aby som cestovala a ubytovávala sa za vzdelaním / navyše stanoveným ako povinnosť a kontrolovaným.../. Ak mi štát-poisťovne limitujú príjem, na druhej strane neustále novými nariadeniami vlády či zákonmi zvyšujú výdavky, mám problém prežiť, nie to ešte výdavky týmto spôsobom navyšovať. Musím platiť účty v práci aj doma...