Nebuďme psími rasistami

nora

/ #245

2012-09-25 09:04

Úplne scestné. Opäť sa niekto snaží dať právny rámec niečomu, čomu sa vôbec nerozumie. Prečo by mali byť postihované napr. psy, ktoré sa cvičia na stráženie? Nikdy som nevidela žiadneho vycvičeného psa, aj keď bol vo výcviku výborný obranár, aby niekoho bezdôvodne napadol. Prečo v zozname nežiadúcich psov napr. nie je slovenský čuvač, ostatné balkánske pastierske psy? A kde je nemecký ovčiak? Vraj štatisticky najviac pohryzení je nemeckým ovčiakom. Mám šarplanincov už 15 rokov, chodím na prechádzky bez vodítka, pretože od malička som svoje psy socializovala. Aj keď príde k nim malý hysterický pes a šteká im pod hosom, skrátka si ho nevšímajú, je to pod ich úroveň. Ak by som mala čas, tak moje psy môžu robiť canisterapiu. Ale pritom keď stretneme ráno v lese diviaka, to by ste mali vidieť, aká to je snaha o razantnú akciu. Predkladateľovi zákona by som odporučila ísť cez víkend na prechádku v Bratislave na Kolibu, všetky psy si tam voľne pobehujú medzi ľuďmi, navzájom sa hrajú, naháňajú. Veľkí s malými, všetci spolu. Ale všetko sú to psy socializované. A o to a o nič iné nejde. Medializované pohryzenia boli psami, ktoré podľa mňa v živote nevyšli zo svojho areálu a nikto sa im poriadne nevenoval.