Nebuďme psími rasistami

Eva B

/ #221 Prečo si myslia, že veľký pes musí byť nebezpečný?

2012-09-24 12:09

Plne podporujem túto petíciu, nakoľko návrh zákona je zlý a je vidieť, že ho vypracovali ľudia, ktorí nemajú skúsenosti s chovom psov.Som proti diskriminácii plemien psov, nakoľko žiadny pes sa nenarodí ako zabijak, ale to z neho vychovajú nezodpovední majitelia. Konkrétne ja mám skúsenosti s chovom rotvajlerov - podľa širšej verejnosti agresívny pes. Podľa mojich dlhoročných skúseností -dobré, vyrovnané, spoľahlivé plemeno, milujúce deti, plne oddané svojmu majiteľovi, bez akýchkoľvek známok agresivity. Samozrejme záleží na výchove.Žili s nami v 3 izbovom byte.Mala som dve rotvajlerky, na ktoré nedám dopustiť, boli to miláčikovia rodiny.
Koľkokrát som mala problém s malými psami napr. yorkšír, čivava, jazvečík, ktorí boli agresívni
voči môjmu psovi-agresívne štekali, vrčali a dorážali na môjho psa. Majiteľ ich nemusel mať na vôdzke, pes nemusel mať náhubok - lebo je to malý pes. Konkrétne môjho rotvajlera, ktorý bol samozrejme na vôdzke s náhubkom, pokúsal jazvečík
a on sa nemohol brániť, ale majiteľovi jazvečíka to bolo strašne smiešne a bol hrdý, ako si jeho jazvečík trúfol na rotvajlera. Preto som proti tomuto návrhu zákona a žiadam,aby zostal v tom znení, ako je doteraz. Za psa malého, alebo veľkého, by mal byť jednoznačne zodpovedný majiteľ
a zákon by mali dodržiavať rovnako majitelia veľkých aj malých plemien. Veď aj neskúsený človek, keď si bude všímať na prechádzke psov zistí, že akurát veľké plemená psov sú kludné a vyrovnané a naopak malé plemená sú nervózne, neustále štekajú a dorážajú do druhých psov.