Humanizácia pôrodu


Hosť

/ #25

2014-06-05 22:47

Bolo by dobre, keby sa k peticii vyjadrili aj nejaki schopni porodnini lekari. Ja nie som lekar, ale na niektore spominane temy som sa radila aj s veducou kurzu, kde som sa pripravovala na prvy porod, aj s dobrym znamym, ktory je detsky lekar, aj s porodnikom v nemocnici, aj s kamaratkami mamickami, ktore maju svoje skusenosti ako ja. A verte mi, je dobry dovod, preco sa porody presunuli do nemocnic. Ja som za poludstenie porodu a naslednu starostlivost o matku a dieta, ale citala som o nejednej zalobe na porodnu asitentku za to, ze dieta pri porode zomrelo - a zachranka nestihla prist vcas. Keby bolo zdravotnicke zariadenie a pristroje viac "po ruke", tak by dieta zachranili. Ja osobne by som porod doma neriskovala. Paci sa mi napad, ze by sa vytvorilo nejake centrum, ktore by bolo sucastou nemocnice, ale bolo by prisposobene potrebam matiek a deticiek, bolo by take domackejsie. (To by sa vlastne zislo kazdemu nemocnicnemu oddeleniu :)
Ja som pocas porodu mala stastie na skvele sestricky aj lekarku, ale na novorodeneckom oddeleni to uz nebolo take ruzove - dve-tri sestricky na vyse dvadsat deti a pritom jedna odbehovala k porodom. Jednoducho na nas nemali cas... ved to ani nebolo v ludskych silach. Chybal personal...
Tema o nastrihu je velmi kontroverzna - su na to dovody a nie je to uplne zbytocny zakrok (ako sa pise v peticii). Mne to napriklad nestihli urobit, tlacila som priskoro, a potrhala som sa tak, ze pre mna bolo sitie horsie ako porod.
Najviac mi vsak vadilo to, ze mi dcerku hned vzali umyt, na chvilku ju doniesli ukazat a potom som ju videla az po par hodinach. Toto mi bolo naozaj luto. Myslim, ze mame naozaj co dohanat... S niektorymi bodmi v peticii nesuhlasim, zda sa mi velmi jednostranna, neobjektivna. Ale uvitam kazdy krok spat, kazde zlepsenie :) Lenka