zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov.

Al Capone

#151 Zdenko

2013-02-19 12:59

Celý život som hrdlčil na straníckych zločincov. Mám 58 rokov a zažil som všetkých totalitných aj kapitalistických de-mokratov. Radšej budem chodiť na invalidnom vozíku po Bratislavských luxsusných cestách, ako by som mal platiť za tie smradľavé MHD prostriedky, ktoré viac poškodzujú občanov ( nie len invalidných ) a výpalné z cestovných lístkov si rozdeľuju ako odmeny za nič nerobenie. Vtáčnik by mal dostať mimoriadne Krištálové krídlo, tak ako Kresánek za pridelenie bytu vlastnej osobe, aby vraj do práce chodil peši. Dúfam že aj Golonka teraz umožní cestovanie po ceste, ktorú nechal uzavrieť pred jeho domom aspoň nám invalidom na invalidných vozíkoch. Česť všetkým poslalnocom za ich statočnú ornitologickú prácu a Pán Boh im nezaplať, lebo im to platíme my všatci.

Hosť

#152 moja dcera diagnoza DMO ťažko chodí tak si vobec neviem predsaviť ako by si cvikla lístok a to neje

2013-02-19 13:01

Maja

#153

2013-02-19 13:02

a čo s takými ktorý sa ledva udržia na nohách ako si majú cviknúť lístok a takých je veľa

Hosť

#154

2013-02-19 13:03

NIKTO SA NECHCE VEREJNE VYJADRIT NA TUTO TEMU?...PRIPADNE NIEKTO AJ Z INEHO MESTA AKO Z BRATISLAVY?

hurajtova.lucia@markiza.sk
Zoran

#155

2013-02-19 13:14

Kde to preboha žijeme, v Kocúrkove? V krajine kde ZŤP platia cestovné, a poslanci a sudcovia neplatia, nemá to byť náhodou opačne? Kompetentní, zamyslite sa, či máte ešte nejaké svedomie.
Pracujúci blbec

#156 Už mám toho dosť!

2013-02-19 13:41

Primátor, predseda BSK, sudcovia, členovia vlády, poslanci - PLATIŤ!!!!
dorotka

#157 Re: podakovanie....

2013-02-19 14:05

dorotka

#158 plne podporujem

2013-02-19 14:06

ano, podporujem tuto peticiu, len skoda, ze uz nie oficialne, lebo ste ju ukoncili. bude este pokracovat?
Hosť

#159

2013-02-19 15:35

Nesúhlasím so spoplatnením cestovného na MHD pre ZŤP-čkárov.
hosť

#160

2013-02-19 16:18

Súhlasím s petíciou a podporujem ju. Dúfam, že sa ešte toto rozhodnutie magistrátu bude dať prehodnotiť a nedôjde k spoplatneniu. Veď to je strašná hanba, aby sa takto správal štát k tým najslabším...
Miroslav Bednár

#161 Petícia už bola uzavretá

2013-02-19 16:21

Píšem sem za môjho otca, držiteľa ZŤP. Otec je prakticky nevidiaci a odobratie práva cestovať v prostriedkoch MHD zadarmo považuje za hyenizmus. Vníma to najmä v kontexte príspevkoch mesta na novoročný ohňostroj prípadne hokejový štadión a následný odpredaj hotela pod cenu. Mesto hrdo sponzoruje rôzne zábavné podujatia a podnikateľské aktivity niekoľkých jednotlivcov a potom neostane pre tých - ktorí sú na služby mesta odkázaní.

Hosť

#162

2013-02-19 16:42

Takyto postup mesta je hanebny. Magistrat ma iste ine moznosti a ak nie je schopny vyrokovat s dopravnymi spolocnostami ponechanie vyhod tejto socialne odkazanej mensinovej skupine obcanov, potom je otazne, ci je schopny zabezpecit prosperitu mesta pre vsetkych. Budeme to mat ako argument pri rozhodovani o hlase onedlho - pri komunalnych volbach.
Je to smutne, necitlive a teda nepochopitelne, ze mestske zastupitelsvo prave takto preukazuje nedostatocnu schopnost pomoct postihnutym obcanom.
JUDr.Marcela Morsztýnová, ZŤPobčianka BA od r.1945
Jaro

#163

2013-02-19 17:19

áno, aj ja by som este otvoril tuto peticiu, aby ju podporilo čo najviac ľudí, ďakujem
Alfík

#164 občania ZŤP a ZŤP/S

2013-02-19 18:22

Ozaj a všimli ste si, že niektorí tiež občania vlastniaci preukaz ZŤP alebo ZŤP/S vystupujú z vozidla o ktorom sa väčšine len zdá a videli ho len tak na fotografii? Po zaparkovaní ihneď hodia preukaz na palubovku pred čelné sklo a s úsmevom odkráčaju svižným krokom do obchodu alebo na kávičku. A to má iba 18 rokov aj s cestou. Áno, potrebujú takéto preukazy. Však aj šedá mozgová kôra môže byť chorá. A takto postihnutú šedú mozgovú kôru majú aj vyššie postavení úradníci, ktorí už nevedia od dobroty komu a začo vydajú preukaz. A naší páni poslanci, to isté. Však im prináležia paušálne náhrady a tak sa nemusia báť, že by prišli o nejaké to euro. Je mi smutno, že musím žiť v takto prehnitej spoločnosti, ktorá nemá hanby zodrať dôchodcu a obyčajného robotníka.
Janka Grznarova

#165 pozitivna sprava

2013-02-19 18:49

Leaw

#166 ANKETA- ZTP

2013-02-19 18:55


Hosť

#167

2013-02-19 20:27

co tak pani poslanci zacat od seba???mate zadarmo dopravu v meste aj ic vlaky a pritom nezijete z 200eur mesacne,ak si poslankyne mozu dovolit navstevovat najdrahsie kadernicke,kozmeticke salony,fitnesscentra,cim nas krmi denno denne bulvar ,asi si mozu dovolit zaplatit aj vlak a mhd, je zaujimave,ako stat vidi zachranu vo financovani stale pri zdravotne postihnutych...stat ma fungovat ako rodina,takze ak mame v rodine financny problem,tak v prvom rade zoberiem choremu???kazda dobra mama a otec najprv ukratia seba a daju aj to posledne choremu dietatu,iba sebecky rodic zoberie choremu dietatu,to co mu aspon trosku zlepsi jeho tazky zivot...
Emil

#168 ŤZP

2013-02-19 20:51

Napriek dôchodkom ktoré nestačia ani na lieky pre ŤZP a cesty k lekárom tých nenažrancov ktorý chcú ošklbať ešte aj tých chorých s najnižšími príjmami sa pýtam kde sa nachádza naša nová vláda
ktorá garantuje istoty na čele so Smerom.

Mafia

#169

2013-02-19 22:56

HAHAHAHAHAHAHAHA
Boss

#170

2013-02-19 22:57

MHD FUUUUUUUUJ, NAJLEPSIE AUTOOOOO

Hosť

#171 Mafia 2

2013-02-19 23:03

BLBOST KOMENTAR!!!!!!!!!!!!!! VSETCI HLUPE!!!!!!!!!!!!!! STACI AUTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dzurmikl...

#172 Názor !!!

2013-02-19 23:55

Kde sa nachádza naša vláda sociálnych istôt ? Veď pred voľbami jej predstaviteľ sľuboval istoty
ía zachovanie sociálnych istôt pre tých najchudobnejších.Odkiaľ majú brať financie tí najchudobnejší? Naši politici systematicky rozkrádajú tento štát.Majú až miliardové kontá z úplatkov ktoré získali pri tzv. privatizácii. Nič nikdy nevyšetrili.Kapry si rybník nevypustia.
Teraz sedia v parlamente a naďalej bohatnú. Už by bolo na čase zmeniť tento režim, lenže ako?
Treba i ch nemilosrdne vyhádzať a poslať kam patria.
janko.hrasko

#173 Re:

2013-02-20 09:38

#108: -

:) naplno suhlasim


Hosť

#174 Re: #12

2013-02-20 13:45

#25: Jenkyma - #12

Som držiteľkou ZŤP-S  a chodím do Bratislavy na lekarske vyšetrenia. Pre mňa a môjho sprievodcu , ktorý ma musí z nášho mesta do BA sprevádzať nie je len otázkou cena dopravy v MHD, ale aj to ze máme problémy pri nastupovaní, vystupovaní a udržaní sa v MHD v BA a ešte sa aj orientovať, aby sme správne vystúpili, je dosť stresujúce. A nie ešte nakupovať  a používať v dopravných prostriedkoch jednorazovy listok, pre mimobratislavskych to je nie prave najjednoduchsie sa rychlo orientovat v zonach BA.  Raz za  2 -3 mesiace, kedy tuto prepravu využivame sa nam neoplati kupovať predplatne listky na MHD v BA.


Hosť

#175 Re:

2013-02-20 14:33