zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov.


Hosť

#101

2013-02-18 21:20

Súhlasím s petíciou
Lubo

#102

2013-02-18 21:25

Najkrajšie je na tom to, že priemerný invalidný dôchodok podľa úradov je 283 €, poslanci, čo to schválili berú tisíce a tuším majú dopravu zadarmo....

Hosť

#103

2013-02-18 21:26

toto su tie ISTOTY, co slubovali?!

Hosť

#104

2013-02-18 21:32

To je už svinstvo, čo tu chcú spraviť tzv. poslanci z chorých a nevládných ludí. Bola by som rada, keby si to vyskúšali, a či by vyžili. Zdierači. Už nevolím nikoho v tomto štáte. Chorý nemá podmienky na život.Zostáva iba jedno. Nežiť.
Hajzli preč s takou vládou.

Hosť

#105

2013-02-18 21:38

Som v úžase, že pri zavedení IDS BK sa zrušila možnosť bezplatného cestovania držiteľom preukazu ŤZP a ŤZP-S. Pýtam sa čo týmto mestskí a župní poslanci sledujú a čo to má spoločné so zavedením integrovanej dopravy?!?!? Túto možnosť bezplatne cestovať odobrali práve tým, ktorí sú už aj tak dosť postihnutí svojim zdravotným stavom. Predsa invalid, ktorý sa potrebuje prepraviť z domu k lekárovi, alebo na návštevu kultúrneho podujatia z jedného konca mesta na druhý, prípadne len pár zástavok vo svojom bydlisku (zóna 100 alebo 101) a to približne 2-3 krát týždenne, si nebude kupovať predplatný lístok. Takisto deti a študenti, ktorí sa potrebujú presunúť na iné miesto pri jednorázových akciách (napr.do divadla, športové, kultúrne podujatie,na výlet do prírody z internátu, alebo na cestu domov mimo sídla internátnej školy) nepotrebujú mať zakúpený predpatný lístok. To chceme zasa týchto ľudí izolovať? Načo náš štát podpisuje Charty a podobné dokumenty, keď realita je iná. Ako to, že Slovenský zväz zdravotne postihnutých razantnejšie proti tomuto nevystúpil (pozrite si ich stránky nič tam nenájdete, tak isto ani na oficiálnych stránkach Bratislavského samosprávneho kraja a mesta Bratislavy) Zato vo fotogalérii sa chvália aktivitami, na ktorých majú podiel, len svojou účasťou a niekto iný to za nich zorganizoval. Chodím na onkokontroly a tam zvážajú sanitky pacientov so širokého okolia, veľa pricestuje ale hromadným dopravným prostriedkom. Tiež sa takýmto ľuďom neoplatí zakúpiť si predplatný lístok. Z dopravného podniku mi odpovedali, že museli zrušiť bezpatnosť, pretože ostatní prepravcovia ŽSR bezplatne neprepravujú. Tak som si pozrela ich cenníky ŽSS pre ZŤP a ZŤR+S lístok III.cenovej úrovne, Slovak Lines 50% zľava pre osoby s preukazom ZŤP a ZŤP+S. Takže namiesto toho aby pán Frešo a pán Ftáčnik dohodol pre svojich voličov výhodu s dopravcami ŽSS a SL v prímestskej doprave (s podmienkou, že len vtedy budú do integrovaného systému zapojení) nechá poslancom odsúhlasiť odobratie jedinej výhody pre invalidných občanov. Aj v prípade, že si budú musieť kupovať so zľavou 5O% ceny cestovného bude to pre veľkú časť finančne neúnosné. Ešte by ma zaujímalo ako jednotliví poslanci za toto hlasovali, aby som pri najbližších voľbách vedela, komu dať svoj hlas.G.D.

pajdavec

#106 nezabudnite

2013-02-18 21:39

možno by sme mali niekam napísať že pri ďalších voľbách na toto NEZABUDNEME

Hosť

#107

2013-02-18 21:46

Som držiteľom ZŤP preukazu.

Hosť

#108

2013-02-18 21:46

Som zvedavý, do akej skupiny ,,postihnutých" by sa dal zaradiť autor návrhu na zrušenie bezplatného cestovného pre ZŤP! Žeby to nejaká zvláštna skupina ktorá najprv koná a potom použije zdravý rozum?!(ak pravda nejaký vôbec má!)

Hosť

#109

2013-02-18 21:47

suhlasim s peticiou a chceme zdarma mhd


Hosť

#110

2013-02-18 21:49

suhlasim s peticiou a chceme zdarma mhd
hajnalka

#111

2013-02-18 21:49

Hajzli špinavý idu po stopach I.Radicovej.
KK

#112 Re: Re: 1s1

2013-02-18 21:52

#18: ivo - Re: 1s1

Napriklad na to, aby dieta, ktore je sluchovo postihnute a musi chodit do specialnej skoly mohlo do takejto skoly kazdy den dochadzat. Zial, nemoze vybrat skolu, ktora je blizko jeho bydliska.

 


Hosť

#113

2013-02-18 22:07

Z dôvodu som nepočujúci mam držiteľ ZŤP chodievajú do Bratislavy ( každý týždeň do školy tam je tri škola, nepočujúcich Zakladná škola ul. drotarska, Zakladná škola ul.hrdličkova, aj Stredná škola ul.kocelova skoro celkom slovenska nepočujúcich cestujem do Bratislavy ) Viete dobre nepočujúci žijú minmalne zarábajú nedajú porovnávajú medziam poučujúci. Poučujúci o lepšie zarábajú majú možnosti vyber zamestnanec. Nepočujúci majú ťažko život. Vieš dobre Bratislavy tam žijú premiér nedoslavých a nepočujucich 700 ľudí.

Hosť

#114

2013-02-18 22:07

budem rad ked sa nam podari

Hosť

#115

2013-02-18 22:09

hm, tak postihnutí, budú cvakať, sudcovia, ktorí majú ... až dosť, pocestujú zadarmo. to sme už kde? a okrem toho, ako si budú slepcicvakať lístky? tak invalidi budú cvakať za úniky. no fuj, iná hanba. no veď ako celý štát.

Hosť

#116

2013-02-18 22:11

nevidiaci,ktorý pracuje v Bratislave

Hosť

#117

2013-02-18 22:13

Neviem si predstaviť že by sa to malo spoplatnit!? Ľudia majú tak nízke invalidné dôchodky a ešte aj z toho im chcú brat?! Takto si štát sám vyrába bezdomovcov!!! Moja maminka ma 160 euro inv.dochodok a kde je nájomné strava lekári a šaty ... Nemysliteľné!!!! Ľudia majte rozum aj srdce začnite oberat tých co kradnú aby mali a nie prostych ľudí co cely život makali pre tento stat!!!! A takto sa im stat oplatí?! Som znechutena !!!! Keby tak všetci obycajny ludia zmizli zo Slovenska koho by tak naši vládny činitelia oberali?!!!

Hosť

#118

2013-02-18 22:17

trochu aj blbé, že budú platiť tí, ktorí za postihnutie ani vlastne nemôžu. úžas, ozaj, už by sa malo aj navrhnúť o zrušenie ztps hahaha. či?

Hosť

#119

2013-02-18 22:18

nesúhlasím

Hosť

#120

2013-02-18 22:27

Máme postihnuté dieťa. Využíva s asistentkou aj verejnú hromadnú dopravu. Takže určite sme ZA!
Janka Grznarova

#121 Re: Dakujeme ze za nas bojujete...

2013-02-18 22:30

#15: - Dakujeme ze za nas bojujete...

Sama som ZTP a pracujem b Bratilslave snad sa volaco podari vybojovat.....

 


Hosť

#122

2013-02-18 23:14

Mam kolegov nevidiacich ktori vyuzivaju mhd na cestovanie do prace a k lekarom,myslel vobec niekto na to ako si maju kupovat listky na mhd a oznacovat si ich?Ako maju sledovat cas,nie vzdy maju to stastie ze niekto ide s nimi...Prosim Vas zobudte sa a nezneprijemnujte im zivot este viac,uz aj tak to maju tazke viete si to vobec predstavit aky je zivot v tme?A co bude nasledovat dalej zoberiete nam aj vyhradene miesta pre invalidov ktore su v mhd?Absolutne nesuhlasim s spoplatnenim MHD pre TZP,TZP-S
JK

#123 Ztps

2013-02-18 23:17

Preco sa to uzavrelo?

Hosť

#124

2013-02-18 23:34

Suhlasim s peticiou,Zijem v DS a kazdy den cestujem vlakom do prace BA aj este plus MHD kedze som sluchovo postihnutych ZTP musim este plus platit to s tym nesuhlasim,chcela som najst inu robotu stale ma neprijimaju kvoli som sluchovo postihnutych a este plus s nizkym platom a mame tazky zivot.Musime bojovat s peticiou!!!TU SVK STALE STALE ZHORSUJE FINANCIE!!!


Hosť

#125 Re:

2013-02-18 23:38

#1: -

Tiež nesúhlasím s poplatnením MHD pre občanov ZŤP.... Celý život pracujem s postihnuyými deťmi a tento chystaný zákon mi pripadá, ako keby sme sa chceli vrátiť 100 rokov dozadu....

Táto skupina ľudí predsa patrí v postavení spoločnosti medzi sociálne najslabších ....., postihnutie je pre nich celoživotný "trest" a ešte ich naša spoločnosť chce trestať ďalej???????

Prosím, opravte chybu vo formulári: prezývka sa píše predsa s tvrdým y.