Odvolanie prezidenta SR Andreja Kisku

Odvolanie prezidenta SR Andreja Kisku / Oznamy / Zahraničie / Komentáre


Hosť

#1

2016-03-12 11:27

A ja som nevedela tak som dalaa slovensku.....:-).. nevadí aj tak podpis sa počíta :-)

Hosť

#2

2016-03-12 13:17

Dobry den, v pripade pobytu v zahranici je nejaka sanca podpisat tuto peticiu....po stiahnuti si formularov....a poslat vsetko postou? Dakujem za odpoved. Petra Fejfarova

Hosť

#3

2016-03-12 13:26

Dobry den pan Repka,
Nedala by sa rozbehnut peticia ktora by nevysla nazmar? Nakolko s citania komentarov mi vychadza ze by to mozno malo zmysel ...
Dakujem Miro

Hosť

#4

2016-03-12 13:32

Ako je to možné, že v 21. storočí nie je elektronická petícia legitímna ??? Lebo sme na Slovensku ???
Anonymous

#5 Re:

2016-03-12 14:46

#4: -  

 Od 1. septembra 2015 kedy novela nadobudla účinnosť už nie sú bežné petície spochybňované z dôvodu že sa podpisy zberali „iba“ prostredníctvom internetu. Pri nazbieraní zákonom stanoveného počtu podpisov nebude môcť úrad petíciu odmietnuť bez toho aby ju predtým prerokoval s petičným výborom. Petície o ktorých osobitný predpis ustanovuje najnižší počet alebo vek podporovateľov bude možné podporovať cez internet od 1. januára 2017 cez petičné systémy spĺňajúce požiadavky ktoré definuje odborná pracovná skupina za účasti verejnosti a ktoré budú upravené vyhláškou ÚV SR. http://oks.sk/article2447/

Johny

#6 Trstný čin za názor ???

2016-03-12 16:17

"Elektronická petícia nie je legitímna. Je to na spropagovanie problémov....."

Nerozumiem, ako to, že keď niekto podpíše dva krát, môže byť podľa organizátora tejto konkrétnej petície trestným činom, keďže je to iba forma vyjadrenie názoru. Mám silný pocit, že tu na Slovensku sa od roku 1989 iba vyhráža, trestá a šikanuje a v tomto prípade už aj za názor ! Podpísal som túto petíciu, ale podľa mňa bude jej výsledok na dve veci nanič a na h...o! Kiska o tom, ako ho nemáme radi, už vie veľmi dávno, Bútora mu to určite povedal! :-)

Zákon 85/1990 s platnosťou od 1.9.2015 ...

paragaf 5 :

(1) Petícia musí byť písomná, označená slovom „petícia“ a musí obsahovať predmet verejného alebo iného spoločného záujmu. Každý člen petičného výboru uvedie v petícii meno, priezvisko a adresu pobytu. Zástupca pripojí v petícii k svojmu menu, priezvisku a adrese pobytu aj podpis.

(2) Písomná forma sa považuje za zachovanú aj vtedy, ak je petícia podaná prostredníctvom petičného systému alebo je podaná elektronicky a podpísaná zaručeným elektronickým podpisom osoby podávajúcej petíciu.


Hosť

#7

2016-03-12 18:23

A to ako, ze elektronická petícia nie je legitímna? - Rozumiete adjektivu "legitímna" ? - Vsetko je totiz legitimne, co ustava ci zakony SR à priori nezakazuju.,,
- Takze: Kde je to napisané v ustave SR ci v zakonoch, ze neslobodno zorganizovat takuto peticiu ? ? ?
- Preto: Koniec MALOMYSELNOSTI ! - Elektronická petícia je LEGITIMNA : BASTA !
Turčan

#8

2016-03-13 06:53

Táto petícia - ako zrejme už nie prvá po 5. marci 2016, by mala byť signálom k tomu, že SLOVENSKO v stave 2016 už nemôže byť ani na najbližšie časy a nie to na ďaľšie 4 roky nekonečným politickorupčným príbehom 1989-2016. A pán Prezident by sa po jej akceptovaní už konečne mal zaradiť ako OBČAN JEDNA na čelo OBČANOV Slovenska ako celku, alebo zvážiť - napr. aj to, že NATO aby Grassalkovičov palác fungoval predovšetkým pre OBČANOV VOLIČO včítane mladých tak, aby táto petícia bola poslednou s takým obsahom a zámerom. A zdôrazňujem, že každý máme právo aj na omyly - počínajúc Ing. Kiskom, ale aj povinnosť -každý svoju chybu a v politike  či v štátnickosti zvlášť - aj napraviť. Ak táto petícia splní tento účel a nielen voči Ing. Kiskovi - tak sa začína blískať na lepšie časy pod Tatrami až k Dunaju ??? 13316 753


Hosť

#9

2016-03-13 09:46

super sposob, ako ukludnit naserinkanych ludi. vytvorit peticiu, z ktorou si moze niekto vytret zadok. druhu, ktora by uz aj mala daky vyznam, uz tolko ludi isto nepodpise. super praca.

Hosť

#10

2016-03-13 11:41

Kiska pre mňa nie je prezident.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-03-13 21:56



Hosť

#12

2016-03-14 18:05

Dobrý deň, som dlhodobo v zahraničí, a na SK prídem začiatkom mája, tak ak by sa organizovala nejaká demonštrácia proti Kiskovi kdekoľvek na SK, dajte mi prosím vedieť. Ďakujem.

Hosť

#13

2016-03-18 16:59

A to je petícia za čo? či proti čomu??? alebo len tak z dlhej chvíle?? Zaujímalo by ma aký máte svetonázor a z akého kraja pochádzate, len aby som si vedel predstaviť kto ste?

david

#14 prezident Kiska v Trnave

2016-03-19 05:44

ak to ma byt slusne, poprosil by som bez vajec, ovocia a zeleniny. Tieto plody nemozu za to, ako a co subjekt robi a prezentuje.

Inak take futbalove veci ako pistalky, klaksony a pod. urcite ano.

33 tisic podpisov trebalo, aby si nieco vsimol?  To su skutocne politici "odtrhnuti" od reality. 


Hosť

#15

2016-03-19 09:10

Pán Kiska sa nedávno zastal hajzlového umenia,tak prečo vajíčka a nie.......