Podpora odborov v kolektívnom vyjednávaní na ŽSR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Podpora odborov v kolektívnom vyjednávaní na ŽSR.

D.I.R.

#126 Re: Re:

2015-12-18 21:19

#125: - Re:  

 Alebo, v pondelok 22.12.2015 o 11.00 hod. sa podpisuje Dodatok KZ, a ty možeš prísť osobne za generálom, určite Ti vyhovie. P.S. Rúbaj vysoko a pod 300 (tristo) ečka nechoď!


Hosť

#127 Re: Re: Re:

2015-12-19 04:58

#126: D.I.R. - Re: Re:  

 Ako moze byt niekto tak neskutocne s takymto vysledkom spokojny...ja sa hanbim komukolvek ,nie pochvalit,ale len spomenut ze mi zamestnavatel pridal cca 15 eur v cistom a da cca 8-10 eur premii za mesiac...ako po ine roky,vsakze.ale niekomu staci malo,ako somarovi kopa sena...

D.I.R.

#128 POINTA:

2015-12-19 20:49

Zamestnanec má v rámci svojho zamestnania len neveľkú moc ovplyvniť svoje pracovné podmienky a ekonomické záujmy. Ako jednotlivec si pripadá príliš slabý a bezmocný voči svojim nadriadeným, nedôležitý a nahraditeľný. Sám toho veľa nezmôže. Častokrát volí medzi odhodlaním presadiť svoje požiadavky a obavou, že príde o pracovné miesto. Avšak organizované kolektívy Odborových centrál, so silnou podporou v zákone už mocou oplývajú a stávajú sa závažiami, ktoré nielen vo vzťahu k zamestnávateľovi, ale celkovo v oblasti pracovnoprávnych vzťahov, vyrovnávajú misky váh a zúčastnené strany musia s nimi počítať.

Zákon č.2/1991 Z.z. :  § 5, čl.5:  Príslušný odborový orgán uzaviera kolektívnu zmluvu aj za zamestnancov, ktorí nie sú odborovo organizovaní.

*****Nastal čas PRACOVAŤ na zmene. *************         Príjemné Vianočné sviatky všetkým.

 

 

 

 

 


Hosť

#129 Re: Re:

2015-12-20 12:25

#125: - Re:  

 Neviem odkial beries informacie o Cargu resp. ZSSK ale ja to mam doma v priamom prenose a vidim ako sa rozdiel medzi mojim a manzelkinym zarobkom rapidne zmensuje takze nezavadzaj. Ja pracujem na ZSR a ona v ZSSK Slovensko. A to ona je o 4 triedy nižšie a rozdiel medzi jej a mojou vyplatou je takych 40 az 70 eur. Tak neviem kde je ta polovica o ktorej pises.


Hosť

#130 Re: Re:

2015-12-23 06:54

#125: - Re:  

 Skôr si myslím, že tomu pomohla podpisová akcia výpravcov v OR TT, kde hrozia výpoveďami. Za 3 týždne sa našli finančné prostriedky. Tance odborov skončili-Semafor november 2015. Dúfam, že výpravci ešte neskončili a dostanú tie 2 triedy navyše.