Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy.

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy..

Marika

#76

2015-10-13 08:07

Dobrý deň,podpísala som ju preto,lebo sama som na polovičnom invalidnom dôchodku,ktorý je na hanbu slovenskému štátu,že zákony robia pre seba a nie pre ľudí a zmagoria to tak všetko,že v tom vôbec neviete chodiť. K tomu mám ešte chorú mamu,ktorú treba opatrovať a spolu dostávam 194 eura. Dala by som hoci ktorému s vlády tieto peniaze a aby s nich vyžil celý mesiac. Ďakujem.


Hosť

#77

2015-10-13 08:17

Nielen jedna mamička, ale nespočetný počet ľudí, ktorý berú príspevok za opatrovanie ŤZP, alebo za osobnú asistenciu žiada o doplnenie petície ešte o požiadavku, aby aj po dovŕšení dospelosti, resp. aby po 12. rokoch štát naďalej platil odvody do soc. poisťovne. Vzhľadom k nízkemu opatrovateľskému príspevku si nebudú môcť títo ľudia dovoliť platiť odvody do SP. Sú to v súčasnosti ľudia, ktorí sú pár rokov pred odchodom do dôchodku. 1.8.2018 končí doba platenia poistných odvodov pre veľkú časť poberateľov príspevku za opatrovanie svojich ŤZP ľudí, nakoľko Zákon platí od 1.8.2006.

Hosť

#78

2015-10-13 08:28

Zdieľam aj ja so synom takú situ zdravotnú a nudznu finančnú situáciu .

Hosť

#79

2015-10-13 08:38

mam synceka po nehode7rok, opatrujem ho 24hod.sumu co nam dava stat za opatrovanie nepokrije ani zdaleka naklady ktore mame na zivot. a to uz nevravim o naklady na liecbu..dakujem

Hosť

#80

2015-10-13 08:50

Som opatrovatelka svojej ZTP dcery ,potrebuje celodennu starostlivost.Ja poberam starobny dochodok a za opatrovanie mam mesacny prispevok zhruba 64eur.Zijeme v spolocnej domacnosti iba my dve.Potrebujem nutne ortopedicku operaciu a nemam dostatok prostriedkou zaplatit pobyt dcere v zariadeni 400eur za mesiac,kym sa zotavim.
Jakub

#81

2015-10-13 08:52

Minimálna mzda musí byť medzi 900 až 1400 eur/m.
Podpísal som petíciu aj preto, lebo keby zvýšili príspevok na opatrovanie aj na 405eur/m, tak stále človek za bývanie zaplatí 40-70% z tejto smiešnej čiastky, ďalej je často krát potrebné vlastniť auto, opustiť prácu, platiť energie, atď..
Chcem sa s vami podeliť o zaujímavú knihu od autora: Miloslav Hetteš, Ľudské práva a sociálna ochrana v sociálnej práci.
Tiež pozrite jeho blog, názov: Starnutie, nenávisť a diskriminácia.


Hosť

#82

2015-10-13 09:13

pretoze som sama matkou postihnutej dcery ktora si vyzaduje 24hodinovu starostlivost a urady su voci nam velmi neochotne a to neustale papierovanie ma uz odradza momentalne jej vybavujem dochodok no poviem vam je to neskutocne prijala by som aby nam rodicom to bolo ulahcene nie skomplikovane ved mame aj bez toho problemy aj starosti a to financovanie je tiez na zamyslenie ako nahle deti dostanu dochodok ihned sa stahuje opatrovatelske ako keby to boli miliony prosim nasu vladu nech nam tu ulahcuje nie stazuje dakujem

Hosť

#83

2015-10-13 09:25

tak pekný den prajem, ja som doma so svojim synom už 25 rokov,za tieto roky,my nepriznali ani prispevok na kupelnu, syn je už velky chlap, váži 80 kil, ja mam už vysoky tlak ,cukrovku a ine choroby,prečo ten čo opatruje má zároven s vyšovanim dochodku syna znižene opatrovanie,nedajbože až dožijem svoj dochodok starobny ,tak budem mat len 80 eur opatrovanie,

Hosť

#84

2015-10-13 09:55

No je na čase aby to kompetentní v nasom štáte uz začali riešit,aby naši ludia nemuseli utekat do zahraničia opatrovat, pretoze aj nasi potrebuju dôstojnú starobu v kruhu svojich blízkych
rynok

#85

2015-10-13 10:35

Pretože mám sama postihnutého syna o ktorého sa staráme 24 hodín denne a dostávame opatrovateľský príspevok 91,- €, čo je smiešne.


Hosť

#86

2015-10-13 10:38

Vážim si ľudí čo sa starajú o chorých a postihnutých, veľa ludí to nedokáže.

Hosť

#87

2015-10-13 10:57

Mamy ktore travia nedobrovolne cele dni v zajati povinnosti voci svojim chorym detom su mamy s velkym M casto zostanu na starostlivost same.potri im moj obdiv a chcem im aspon touto formou vyjadrit podporu

Hosť

#88

2015-10-13 11:50

Mam doma chore dieta , vozickara a viem presne ocom je tato peticia. Super.

Hosť

#89

2015-10-13 13:00

opatrujem svoju staru mamu 24 hod prispevok poberam 159eur pytam sa da sa z toho prežiť?

Hosť

#90

2015-10-13 14:43

Naše dôchodkyne chodia opatrovať dôchodkyne do Nemecka, Rakúska,Talianska.V našom štáte opatrujeme naše dôchodkyne za smiešne peniaze.

Hosť

#91

2015-10-13 15:19

Lebo tento štát sa nestará o tých, ktorí pomoc naozaj potrebujú. Mne manžel vôbec neprispieva na 8 ročného syna, sme v rozvodovom konaní, nemôžem si nájsť prácu. Na rozvod som podala kvôli manželovmu alkoholizmu, doteraz nebolo vytýčené konanie a ani tak skoro vraj nebude. Koho chráni tento štát?

Hosť

#92

2015-10-13 15:31

lebo sa stotožnujem naplno s uvedenými vecami,ktoré prežívam takisto nakolko sa staram o ZTP syna...

Hosť

#93

2015-10-13 15:54

podpísala som ju , lebo sama mám dcéru o ktorú sa starám a som rozvedená matka dvoch dcér,staršia začala študovať na VŠ.
Syn

#94

2015-10-13 16:03

Mám osobnú skúsenosť s týmto príspevkom z minulosti, kedy som podľa úradu práce soc. vecí a rodiny mal opatrovať ťažko zdravotne postihnutého rodiča so zníženého príspevku z 200,- € na 60,-€ z dôvodu dôchodku rodiča, pričom je zarážajúce, že som mal po opustení zamestnania vyžiť s manželkou na materskej s dvomi bábätkami, so 60-timi eurami a manželkiným rodičovským príspevkom...počítať, že budem od ZŤP rodiča pýtať zo smiešneho starobného dôchodku 140,-€ na dorovnanie môjho príspevku za opatrovanie je zvrhlosť a nehoráznosť štátu, ktorý z ľudí ochotných sa obetovať pre svojich blízkych, robí hlupákov, čo seba a svoju rodinu vrhajú do finančne neúnosnej situácie...Včera bolo už neskoro na zmenu tohto nehorázneho prístupu štátu a jeho sociálnej politiky!!!


Hosť

#95

2015-10-13 17:21

Mám ZŤP syna, zatiaľ pracujem, ale ak sa jeho stav zhorší, neviem si predstaviť ako by sme žili z momentálneho príspevku.

Hosť

#96

2015-10-13 17:30

Aj ja mám dieťa zo ZŤP


Hosť

#97

2015-10-13 17:36

výška môjho OP je 184 eur ....žijem na úkor synovho dôchodku čo je fakt choré...problémy ktoré my opatrovatelia máme aj vďaka nedostatku financií si zákonodarci čo vytvárajú likvidačné zákony pre tých čo sa nemôžu brániť nevedia ani predstaviť.....a to nevravím o iných problémoch s ktorými doslova bojujeme o život ...radšej viac nekomentujem lebo asi by som musela byť hrubá ....nemám už chuť ani silu bojovať a nie som jediná...

Hosť

#98

2015-10-13 17:38

Petíciu som podpísala, pretože som matka. Mám síce, vďaka Bohu zdravé deti, ale poznám niekoľko matiek, ktoré to privilégium nemajú a s láskou obetujú celý svoj život dieťaťu s nejasnou perspektívou...Dala by som im väčší plat ako len minimálnu mzdu, veď kto vie určiť, akú hodnotu má ľudský život? Manažéri zdravotných poisťovní zarábajú tisíce eur, tak prečo im nezobrať a dať tým, ktorí to naozaj potrebujú a NAOZAJ si to zaslúžia.

Hosť

#99

2015-10-13 17:38

Nakoľko aj ja som zdravotne tažko postihnutá osoba.

Hosť

#100

2015-10-13 17:47

Mám chorého syna