Kresťania vítajú utečencov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Kresťania vítajú utečencov.


Hosť

#1

2015-05-13 20:10

Absolútne súhlasím. Lebo. - Bol som cudzincom a prijali ste ma. - Kedy sme to spravili? - Čokoľvek ste urobili v prospech biednych, mne ste urobili. Preto máte poklad v Nebi.

Hosť

#2

2015-05-13 20:23

Pretože sloboda je tá najkrajšia vec vôbec. A človek je zodpovedný ju dožičiť každému.
karolnagy77zavingmail.com

#3

2015-05-21 06:44

Priatelia, v prvom rade naprávam anonymizačné nastavenie systému na zverejňovanie petícií, za ktorý samozrejme nemôžete - a nie som tu ako hosť č. 3 alebo 4, a ani si nevyberám "prezívku", ako sa mi tu ponúka, a ani "prezývku" podľa pravopisu. Moje meno je Karol Nagy, 14. profil na Fasbuku: https://www.facebook.com/groups/verejnamienka/ - a keď mi aj ten vymažú, tak: https://www.facebook.com/pages/Karol-Nagy/139080159626140?fref=ts, resp.: karolnagy77zavinacgmail.com, Karol Nagy, Kukučínova 12, 974 01 Banská Bystrica, tel.: 048/ 414 70 36

Chcel by som sa vás najskôr opýtať: Budete považovať za úspech, ak zozbierate napr. 4 tisíc podpisov?

Eduard

#4 Re:

2015-06-04 11:39

#1: -  

 Nesúhlasím, toto je obyčajné nekvalifikované vytrhávanie citátov Písma bez rešpektovania ich reálneho kontextu.

Dávam do pozornosti, že ak ten prijatý migrant bude napr. práve niekto infiltrovaný z ISIS, ako verejne varoval iracký minister zahraničných vecí, tak máme s pravdepodobnosťou, blízkou istote, na krku i zodpovednosť za ním vykonané teroristické činy a hromadné vraždy. To už by vám nevadilo, to už by bolo v súlade s Písmom?

Treba si tiež uvedomiť, že tí "utečenci" utekajú napr. i zo záchytných táborov v Turecku a pod., kde už mali k dispozícii i humanitárnu pomoc, a kde im už nič nehrozilo. Nehovoriac už o tom, že v žiadnom prípade nejde o tých najohrozenejších, t. j. ženy, deti, starcov a zranených, ale v prevažnej väčšine sú to mladí muži v plnej sile a kondícii. Nehovoriac už o tom, že nejde ani o žiadnych chudákov, ktorým je treba pomôcť, ale o osoby s prevažne inými, a to najmä ekonomickými motívami a ambíciami, nakoľko prevážačom platia taxy, za ktoré by v svojich krajinách mohli pohodlne žiť neraz i rok - dva...

Nemám nič proti tomu, aby sme pomáhali tým, čo pomoc naozaj potrebujú, no treba zvážiť, kde a akou formou. Lebo rovnako, ako prevažná väčšina našich žobrákov použije finančný dar od dobrodincov iba ak na ďalšie rozvíjanie svojho alkoholizmu, tak rovnako škodlivé môžu byť i neadekvátne formy pomoci migrantom...

Leuška

#5 Matuš 7/6 Nehádžte perly sviniam!

2015-06-04 16:25

 Náš Pán nam kázal:

"Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nepošliapali nohami, neobrátili sa a neroztrhali vás!"

Preto chráňme naše hodnoty a iba viera môže zachrániť prichádzajúcich cudzincov rovnako ako kedysi Kanaanku.

Pamätajme si to!

Leuška

#6 Re: Re: žiadna pomoc - každý sam nesie svoj Kríž!

2015-06-04 16:30

#4: Eduard - Re:  

 Prikázanie 11 od Ježiša: "Miluj blížneho ako seba samého" neznamenalo a neznamená pomáhaj, nakoľko len Pán vie koľko komu naložil a každý sam musí niesť svoj Kríž dokonca. Len tak sa naplní vôľa našho Pána.

Pamätajme si vždy na slova, ktoré povedal Pán Kanaanke, že jej Viera jú zachránila - nič iné.

Matejko

#7 Re: Re: Re: žiadna pomoc - každý sam nesie svoj Kríž!

2015-06-07 22:35

#6: Leuška - Re: Re: žiadna pomoc - každý sam nesie svoj Kríž! 

 Ty by si mala viacej studovat Bibliu, aby si zistila, ze Jezis do 11 nepocital. Jeho prkiazanie je zhrnutim 4. - 10. prikazania z desatora.

Ak milovanie svojho blizneho neznamena (okrem ineho aj) pomahaj, tak uz fakt neviem, co to ma znamenat.

Neviem, kolko Pan nalozil tebe, ale Filipa ti vela nedal.

Pamatajme na to, ze Samaritan pomohol zbitemu Zidovi, nikto iny. Pamatajme na to, ze Jezis tahal Petra z vody, ked sa topil. Pamatajme na to, ze aj v zidovskom zakone je prikaz pomahat biednym a nudznym.

Tak si to troska urovnaj v hlave, aby si potom nevysla na hanbu s nepremyslenymi (a velmi prekrutenymi) vyrokmi.


Hosť

#8 Re: Re:

2015-06-10 11:42

#4: Eduard - Re:  

 konečne normálny nezaslepený  názor a hlavne z vlastnej hlavy . ale ak to už bude akútne, som za to, aby každá kresťanská rodina zobrala za svoju jednu muslimskú rodinu, ktorá býva tak 6-10 členná. kresťania ich chcú, kresťania sa postarajú.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-07-27 20:49


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-07-31 11:29


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-08-02 13:44


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-08-03 09:48


Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-08-17 12:55



Hosť

#14

2015-08-27 20:28

Som zhrozena tym,ako sa Slovaci nevrazivo vyjadruju o utecencoch. Nie sme chudobna krajina,mame moznost pomoct. Ale chyba nam vola a celkom obycajna ludskost.