Za obnovenie jazdy rýchlika Tekov cez Zlaté Moravce

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za obnovenie jazdy rýchlika Tekov cez Zlaté Moravce.

jemi

#26 Riesenie

2014-12-06 14:37

Treba to riesit len motorovymi jednotkami s rychlim spriahnutim alebo motorovym pantografom a bez preprahu.Jednat len mimo Zsr a Zssk-dopravcov je dost.Najlepsi by bol p.Janzura zaroven by im vyfukol aj tie zamietnute autobusy co nesmu cez Nitru chodit.Zaroven by som chcel pani Pavlikovej-Zsr bla-bla- bla za ten trolej z LD do NITRY.


Hosť

#27

2014-12-06 23:22

peticia za dobru vec,este by bolo dobre peticiu za odsudenie proko ko vica

Hosť

#28 Re: Re: Re:

2014-12-07 10:40

#23: lex - Re: Re:  

 Bolo to aj v spravach na marikze? z ktoreho dna? pozrel by som si archiv...


Hosť

#29 Re:Markíza

2014-12-07 11:03

#28: - Re: Re: Re:  

 Bolo to v piatok v správach o 17:00 aj o 19:00

marko306

#31

2014-12-08 11:22

Som za znovuobnovenie. Okrem toho takto by sa viac zachoval úsek medzi Lužiankami a Zlatými Moravcami. Podľa mňa patrí medzi najkrajšie úseky slovenských tratí.


Hosť

#32 re

2014-12-12 16:19

uz aby bol spojazdneny ten vlak, lebo tato doprava Veoliou zm-ba nema komentara...sofer alkoholik, neschopny, kuri ako najebany , ludia sa tam len potia, boja sa mu nieco povedat aby nezjapal aj na nich, dost ze celou cestou si nadava na pol autobusa ako jazdia ostatni....chlapci sprave uz nieco s tou peticiou!

host

#33

2014-12-23 11:10

A tento vlak by stal aj na jednotlivych staniciach v dedinach? Ako napr. zirany atd... ? Dakujem

Ladislav Vaškovič
Autor petície

#34 Re:

2014-12-23 12:27

#33: host -  

 O tomto sa bude viesť jednanie niekedy na jar v roku 2015.Buď zastavenie v Jelenci,alebo v Žiranoch.Určite to nebude klasický osobný vlak,ktorý stojí všade na stanici/zástavke

bobo

#35 Prebujneny

2014-12-28 10:21

Bujnujuci aparat v ZSR v tom case sposobil zrusenie R-TEKOV a to iste pokracuje dnes a len reci o revilatizacii nic nevyriesa Na kontrolnych miestach v troch spolocnostiach su taky ludia ktory sa cez den len prevezu a uz maju odrobebene-ziadna naprava sa v tychto veciach nerobi a flakacka na zeleznici pokracuje.

dobry

#36 peto

2015-01-07 14:50

Bude to tazke.Vidime ako su zapyreni a pozamykani ako potkany na Nitrianskom samospravnom kraji a nic ich neohrozuje.Uz v minulosti bol absolutny nezaujem o zeleznicu NR-BA-len autobusy preferovali aby zisky mali pod kontrolou.Nezavisle TELEVIZIE obuvajte sa do nich musia padnut.


Hosť

#37 Re: Re:

2015-01-08 23:35

#6: Ladislav Vaškovič - Re:  

 Nechcem tým povedať, že by v BB, alebo v ZV neboli školy.

(Napr. v BB má niekoľko svojích fakult aj SZU, je tu aj umelecká, atď...)  Chcem tým povedať, že pre študentov tu študujúcich je nelogické do školy cestovať štv a pi  a zo školy ne a pon. Chce to niečo viac..

Ale strašne Vám držím palce. Výstupi miestnej autobusovej spolčnosti nemajú obdobu. Cítia sa bezkonkurenčne a tak majú pocit, že si môžu dovoliť všetko.(Aj nadávať svojím cestjúcim do sk*rv*n*ch sliepok.)

petra

#38 Nova zastavka NITRA-DRAZOVCE

2015-01-12 14:22

Ak by bol R TEKOV spojazdeny iste by docasne pomohla NITRE aj okrajova zastavka-DRAZOVCE.Uvazujme.


Hosť

#39 Re: Re: Re: Re:

2015-01-12 14:32

#24: Ladislav Vaškovič - Re: Re: Re:  

 Len bez preprahov.V LD si preprahmi natahuju vykony.V LD im to trva 15min.Uz som videl preprah masin aj za 5min. aj s brzdou.


Hosť

#40 Re: Nova zastavka NITRA-DRAZOVCE

2015-01-13 14:25

#38: petra - Nova zastavka NITRA-DRAZOVCE 

 Nova rychlikova stanica NITRA-DRAZOVCE smer BA-ZV spasi NITRU od zelezncnych neduhov.NAJJEDNODUCHSIE RIESENIE.

Ladislav Vaškovič
Autor petície

#41 Re: Re: Re:

2015-01-13 18:51

#37: - Re: Re:  

 Skúsime to to nasadiť najprv na piatky a nedeľe.

Pokial by sa našiel skutočný záujem o dennú vozbu určite by sme to neskôr posunuli na rokovanie,dokonca uvažujeme žeby to mohlo chodiť opäť až do Košíc a späť.No zatial je záujem dostať ľudí späť do vlaku a to študentov a pracujúcich na týždňovkách v Bratislave,resp.v okolí.Musí byť záruka že ľudia budu aj cestovať v praxi vo vlakoch a nie len na papiery.


Hosť

#42 AJ ELEKTRIFIKOVAT.

2015-01-14 14:22

Nie LD-NI-SURANY elektifikovat ale LD-LU-ZM-KOZ by bol najrychlejsi PRIETAH do ZVOLENA.Trolej SU-LV-KOZ to bol nezmysel od Podhajskej po tych agacinach a oblukoch do LV.Ved 60-ich rokoch tam ani os. vlaky nechodili.


Hosť

#43 Nezmysel.

2015-01-16 14:32

 Ziadny Trnovec-Nitra.Pocitaj s koridozaciou BA-NZ-STUR a tu prepchavost trate.Najschodnejsi a hotovy variant BA-HC-ZL.M.-KOZ.

Patrik Dunajský

#44 Re: Re:

2015-01-20 21:54

#9: Ladislav Vaškovič - Re:  

 Za obnovenie jazdy rýchlika Tekov cez Zlaté Moravce: 

napísal som inde autorovi petície (keď je človek mladý, to sa to cestuje!): 

Dobrý deň, 
tak toto by bol skutočne úspech... 
 
...pamätám si cesty ešte začiatkom deväťdesiatych rokov od jednej babky z Trnavy k druhej do Podbrezovej práve týmto rýchlikom cez Zlaté Moravce, bez zložitých prestupov atď... (cestovný poriadok ČSD 1991/1992 uvádza na strane 783 odchod rýchlika R 581 Tekov z Leopoldova 15.15, z Hlohovca 15.23, z Lužianok 15.47, zo Zlatých Moraviec 16.38, z Kozároviec 17.09 a príchod do Zvolena o 18.18 hodine).
 
Trať (Lužianky pri Nitre - Zlaté Moravce - Kozárovce) bola nedávno opravovaná, pre diaľkovú osobnú dopravu je trať ako stvorená (už raz sa ukázala ako strategická po dostavbe v máji roku 1938, niekoľko mesiacov pred maďarským záborom južného Slovenska, potom to bolo jediné spojenie Bratislavy a Zvolena na juhu), takže som jednoznačne za obnovenie! 
 
 
Dobrý deň, 
malé doplnenie predošlej správy... 
Rýchlik Tekov chodieval (to znie dnes až neuveriteľne!?!) každý (!!) deň v týždni (!!) tam (do Zvolena ako R 581) aj späť (do Bratislavy ako R 580) - podľa Cestovného poriadku ČSD 1991/1992, strana 767: odchod zo Zvolena 14.37, zo Žiaru nad Hronom 15.04, z Žarnovice 15.23, z Novej Bane 15.37, z Kozároviec 15.56, zo Zlatých Moraviec 16.33, z Lužianok 17.17, z Hlohovca 17.38, z Leopoldova 17.59 a z Trnavy 18.14, s príchodom o 18.50 hodine do stanice Bratislava-Nové Mesto. 
 
Ak by chodieval dvakrát týždenne, dalo by sa to odôvodniť, a nielen víkendovými cestujúcimi (študenti tam a späť, navyše turisti atď.)
 
Každodenné rýchliky Tekov skončili úplne zbytočne (tak ako píšete); mohli (a mali) by byť obnovené v každom prípade (s miernym posunutím časovej polohy apod.)
 
Pozn.: Trať Zlaté Moravce - Lužianky bola uvedená do prevádzky 15. mája 1938. (Ak by boli obnovené k 15. máju, nehneval by som sa, ak by to bolo možné hoci aj skôr. (:o) 
 
Mgr. Patrik Dunajský 
(autor je geograf)

 

Milan

#45 Pezinok

2015-01-28 21:50

Dobry den, stal by tento vlak aj v Pezinku? Dakujem za odpoved.

guest

#46 Info

2015-02-10 20:44

Nebolo by zlé keby autor aj písal či sa s tým aj niečo deje alebo len tu nastavil nejakú nádej akože volačo z toho bude a nakoniec absolútne nič... Nejaké nové informácie v akom štádiu sa to nachádza a nejaké dátumy kedy sa o tom bude rozhodovať a či vobec sa bude o niečom rozhodovať..

Ladislav Vaškovič
Autor petície

#47 Re: Info

2015-02-11 12:30

#46: Hosť - Info 

 Práve sa pripravujú veci k tejto petícii.

Pripravujeme rokovanie na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach.

Včera sme sa dohodli z Marošom Kubíkom že táto eletronická petícia potrvá do konca februára 2015.T.j. 28.2.2015.

Následne sa stopne možnosť hlasovať.

V nedeľu máme prvé stretnutie v rámci tejto petície,tam sa navrhne termín Rokovania na Mestskom úrade ZM zo zástupcami mesta,komisie dopravy,ktorého som členom aj ja,ďalej ministerstvom dopravy,ako aj starostov obcí ZM okresu.

Určite to nezahodíme niekde do koša!!!

Keď už sme sa vydali na boj tak až do konca.


Hosť

#48 Re: Re: Info

2015-02-11 17:35

#47: Ladislav Vaškovič - Re: Info 

 Tak drzime palce, aby nase podpisy neboli zbytocne, lebo naozaj ostalo po Vianociach akosi ticho. Som zvedavy, co vyrokujete s mestom, lebo ani jedno vedenie mesta, odkedy zrusili ten spoj, nejavilo absolutne ziaden zaujem o vlakovu dopravu v ZM, keby nadobro zrusili aj tych par spojov, co este je ani by to neriesili, je to aj krasne vidno na budove stanici aj jeho okolia, strasne to tam chatra a ci uz to bol byvaly primator, alebo aj terajsia staronova primatorka, aj ked sa zmenilo poslanecke obsadenie, ktore vyzera trochu lepsie. Inak dufam, ze je vam jasne, ze na RegioJet uz mozte zabudnut, kedze sputili (alebo este len spustia? neviem presne) tolko medializovanu autobusovu linku BA - NR - BB, cize pochybujem ze by prakticky na totoznej trase prevadzkovali aj vlakove spojenie. Ale drzim palce, ja cestujem na tyzdnovky zo ZM do ZC a spat a takyto spoj by mi bodol, ale takych ludi by bolo dost na celej trati, co by ho vyuzivali. Hlavne sa nedajte odradit, ked budu vam tlacit do hlav, ze je tu dialnica, verim, ze mate pripravene dobre argumenty a dufam, ze sa podari presvedcit aj starostov.

tono

#49 Dotovany vlak

2015-02-15 15:26

Dna 14.02.2015 prechod IC 503 GERLACH v Leopoldove---radenie 2 vozne 2trieda, 1 voz plus trieda,1 voz jedalny, toto je dotovany vlak a leti stovky km naprazdno. Na BA hl.st sedi v zakaznickom centre pri 5-ych okienkach 5 dobre platenych sirokoritovych manzeliek manazerov ZSSK--toto si nemozu dovolit ani v RIME Termini.    Pouzit ako argument dotacie.

Ladislav Vaškovič
Autor petície

#50

2015-03-24 17:10

Pre vysoký záujem o túto petíciu sme sa rozhodli v nej pokračovať,kto ste ešte nepodpísali a máte naozajstný záujem cestovať týmito vlakmi,môžte tak urobiť do konca mája 2015,potom už definitívne uzatvárame možnosť zbierania elektronických podpisov.