Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie

Quoted post


Hosť

#1

2016-04-28 18:09

Som jej sucastou som jednou z tych co sa staraju o vazne chore ho vnuka ,doslova a dopismena zivorime takze aj my chceme zit ,ako ludia .

Replies


Hosť

#216 Re:

2016-05-08 15:38:29

#1: -  

 Ja sa tiež starám o otca, áno je to moja povinnosť, ale tým pádom nemožem ísť do roboty, čiže žijeme trojčlenná rodina z jedného príjmu-príjmu manžela  a ja za opatrovanie otca nepoberám od štátu ani 1 cent pretože otec má "veľky dôchodok " a ja tým pádom nemám nárok na príspevok , a je to naozaj ešte viac ako zamestnanie, pretože v práci si odkrútite svoj čas a hotovo ale tu naozaj človek je v práci 24 hodin a dookola.......

A vôbec zaujíma ma prečo sa berie v tomto prípade do úvahy dochodok človeka o ktorého sa staráte, ked on si ten dochodok vyrobil ....

Katarína

marikuska123

#283 Re:

2016-07-17 11:08:18

#1: -  

 Mam tazko zdravotne postihnuteho syna o ktoreho sa staram 24 hodin denne s laskou bez naroku na oddych dovolenku PN ku...Bez mojej pomoci by tu nebol.Preco nemame narok na minimalnu mzdu???Nema ma kto zastupit lebo nikto sa nechce starat o takyto tazky stav. ja opatrujem svojho syna za 147.90 myslite si ze je to placa za 24,hodinovu starostlivost??? Kazdy mesiac stat vynaklada na jednu osobu v DSS 330 euro preco ich nemozme dostat aj my matky???


Hosť

#295 Re:

2016-09-05 23:34:05

#1: -  

 Sama som osoba ktorá potrebuje opatrovatela som onkologický chorá 11 rokov.